Czym są kwantowe kropki w telewizorach Samsung?

Czym są kwantowe kropki w telewizorach Samsung? Koncern na przykładzie „kropki”, która zmieniła w dziejach ludzkości wiele, stara się ukazać, jak wpływ dzisiaj na technologie wykorzystywane w najlepszych telewizorach QLED mają kwantowe kropki (Quantum Dots).

Kwantowe kropki (Quantum Dots) pozwalają uzyskać o wiele lepszy obraz na ekranie niż w standardowych TV LED. Co jeszcze zyskujesz?

Czym są kwantowe kropki?

 

Czym są kwantowe kropki
Samsung QLED 85 cali / fot. Samsung

Interpunkcja, której używamy w krajach kultury łacińskiej, ustalała się w trakcie wielowiekowego procesu, zapoczątkowanego w starożytnej Grecji i Rzymie. Współczesne znaki interpunkcyjne, u schyłku starożytności lub w średniowieczu były używane zupełnie inaczej lub… jeszcze wcale ich nie było. I tak np. Rzymianie kropką oddzielali poszczególne wyrazy, nie znali zaś przecinka.

U schyłku średniowiecza, na skutek wzrostu liczby klasztornych kopistów, powstał w interpunkcji taki mętlik, że często wydawcy wcale nie używali żadnych znaków przestankowych. Jak się łatwo domyślić, nie ułatwiało te lektury. Aż nastał renesans, a z nim zmiany, które respektujemy do dziś. To wtedy kropka powędrowała na koniec zdania, oznaczając jego zamknięcie. I nastał jako taki porządek, ułatwiający odczytanie zapisu tekstowego słów.
– Źródło: Samsung

Trudno w dziejach świata nie wspomnieć o roli kropki w alfabecie Morse’a. Gdyby nie ona ten nigdy by nie powstał.

XIX wiek przyniósł dalszy rozwój kariery kropki w komunikacji międzyludzkiej. W 1838 roku Samuel Morse i Alfred Vaila opracowali sposób prezentacji alfabetu, który składa się tylko z dwóch sygnałów – krótkiego i długiego. W zapisie sygnał długi reprezentuje kreska a krótki właśnie kropka. Ten prosty kod, składający się z kropek i kresek, znacznie ułatwił przekazywanie komunikatów w początkach rozwoju telekomunikacji radiowej.
– Źródło: Samsung

Najnowszym przełomem, gdzie kropka ma strategiczne znaczenie jest zmiana w technologii konstruowania ekranów. Kropki kwantowe (Quantum Dots) to mikroskopijne cząsteczki – nanokryształy, których nie zobaczymy gołym okiem. Jednak te umieszczone pomiędzy filtrami kolorów a podświetleniem ekranu powodują, że kiedy przechodzi przez nie światło w kolorach podstawowych zyskujemy obraz jeszcze bardziej wyrazisty, niż nawet w najlepszych telewizorach bez tej technologii.

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

Kropki kwantowe (Quantum Dots) znajdziemy przede wszystkim w telewizorach QLED. Dzięki nim udało się uzyskać rozszerzoną paletę barw z maksymalną jasnością oraz lepszym odwzorowaniem szczegółów.

Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Musimy tylko pamiętać, że za takie telewizory (QLED) zapłacimy znacznie więcej, niż za modele bez Quantum Dots. Pytanie ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na telewizor ma tutaj istotny wpływ. Jeśli możemy dużo, nie ma problemu, świat tegorocznych modeli z najwyższych serii staje przed nami otworem. Jeśli znaczni mniej pozostają nam modele z serii Premium (serie od 7 do 9).

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: