Ile sprzedano telewizorów 8K w Polsce?

Ile sprzedano telewizorów 8K w Polsce? Informacje o telewizorach o rozdzielczości 8K pojawiają się coraz częściej. Teraz Samsung w swojej prasówce donosi, ile sprzedano w Polsce telewizorów 8K.

Dane dotyczą sprzedaży od stycznia do września 2019 roku. Wyniki robią imponujące wrażenie. Zobacz, ile sprzedano już w Polsce telewizorów 8K?

Ile sprzedano telewizorów 8K?

Ile sprzedano telewizorów 8K
QLED 8K / fot. Samsung

 

W Polsce w okresie od stycznia do września br. klienci kupili ponad 200 telewizorów QLED 8K (Według danych Samsung Electronics).
Ponad połowa tej sprzedaży – 120 sztuk – to modele o przekątnej 75 cali i więcej.  Firma Samsung była pierwszym na świecie producentem, który w 2018 roku wprowadził do sprzedaży telewizor QLED 8K.
Szacuje się, że globalny rynek telewizorów 8K w ciągu trzech najbliższych lat wzrośnie 13-krotnie – do ok. 2,8 mln sztuk w 2022 roku.
– Źródło: Samsung

Warto zwrócić uwagę, że 60% sprzedanych telewizorów to modele o przekątnej 75 cali i większej. W naszym zestawieniu wszystkich telewizorów 8K możecie zobaczyć ceny modeli dostępnych na polskim rynku.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Jednak osoby poszukujące mniejszych ekranów też mogą mieć powód do zadowolenia. Samsung wypuścił do sprzedaży 55-calowy telewizor 8K. Wcześniej żaden z producentów nie miał tak małej przekątnej w 8K.

Telewizory QLED 8K zadebiutowały w Polce w drugiej połowie 2018 roku. Samsung był pierwszym producentem, który wprowadził telewizor QLED 8K do szerokiej sprzedaży. W tegorocznej ofercie producenta, telewizory QLED 8K to seria Q950R.

Rozdzielczość 8K (7680×4320) oznacza, że 33 miliony pikseli pracują na niesamowite wrażenia z oglądania. Jednak kluczem do zrozumienia wartości użytkowej QLEDa 8K jest funkcja Inteligentnego Skalowania do 8K, która pozwala nadać nowe życie materiałom w niższej rozdzielczości.

– Źródło: Samsung

Obecnie w ofercie firmy Samsung znajduje się seria telewizorów QLED 8K Q950R o przekątnych ekranu 55, 65, 75, 82 i 98 cali. Ta ostatnia dostępna jest tylko na zamówienie.

Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Pomimo sprzedaży ponad 200 telewizorów o rozdzielczości 8K, nadal uważamy, że za wcześnie jeszcze na zakup takiego telewizora. Po pierwsze mamy do czynienia z wysokimi cenami zakupu.

Po drugie, nie wykorzystamy takiej matrycy w 100%, podczas codziennego oglądania telewizji. Jeśli chcemy stać się posiadaczem telewizora QLED, to naszym zdaniem, warto zwrócić uwagę na telewizory QLED o rozdzielczości 4K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *