Telewizory: przekątne ekranów. Co warto wiedzieć?

Telewizory: przekątne ekranów. Co warto wiedzieć? jeszcze kilka lat temu telewizory o wielkości 40 i 42 cali cieszyły się ogromną popularnością. Jednak w miarę jak technologia telewizorów się rozwijała, telewizory o wielkości 42 cali zostały wyparte przez telewizory o wielkości 43 cali. Ale nie tylko.

Obecnie można zauważyć, że najwięksi producenci telewizorów wracają do produkcji telewizorów o wielkości 42 cali, jednak z pewnym wyjątkiem – są to modele z technologią OLED (modele 2022/2023). Telewizory OLED charakteryzują się niezwykłą jakością obrazu, głębszymi czerniami i szerszymi kątami widzenia, co sprawia, że są bardzo atrakcyjne dla miłośników doskonałego obrazu i dźwięku.

Telewizory 40 cali

TCL C64
TCL C64 nowe telewizory QLED 2023 / fot. TCL

Telewizory 40 cali – ceny

Prognozy na rok 2023 wskazują, że telewizory o wielkości 40 cali lub 42 cali będą coraz rzadziej spotykane na rynku, chyba że (te ostatnie) będą wspomnianymi wcześniej modelami z technologią OLED. W 2023 roku, poszukując telewizora, zazwyczaj większość klientów będzie wybierała między 55, a 75 calami.

Telewizory 42 cale i większe

LG OLED83C31L / fot. LG

Telewizory 42 cale – ceny

W ostatnich latach obserwujemy wyraźny trend wzrostu zainteresowania telewizorami o coraz większych przekątnych ekranu. Klienci coraz chętniej sięgają po telewizory o rozmiarach 55, 65 a nawet imponujących 75 cali, które stają się jednymi z najpopularniejszych opcji na rynku.

Telewizory o przekątnej 55 cali są doskonałym wyborem dla osób szukających telewizora do średniej wielkości pokoju lub salonu, zapewniającego odpowiednią jakość obrazu i dźwięku. Natomiast telewizory o przekątnej 65 cali to już opcja dla bardziej wymagających klientów, którzy chcą cieszyć się kinowym doświadczeniem w swoim własnym domu.

Telewizory: wielkości ekranów
LG 75QNED823QB / fot. LG

W miarę jak technologia telewizorów się rozwija, telewizory o przekątnej większej niż 65 cali stają się coraz bardziej popularne. W szczególności telewizory o przekątnej 75 cali zyskują na popularności wśród klientów, którzy chcą mieć naprawdę duży ekran w swoim salonie lub w domowym kinie. Dzięki coraz bardziej dostępnym cenom i lepszej jakości obrazu, telewizory o przekątnej 75 cali stają się atrakcyjną opcją dla osób poszukujących pełnego zanurzenia w ulubionych filmach, serialach czy grach wideo.

Telewizory: przekątne ekranów: co jeszcze?

Zainteresowanie telewizorami o przekątnej 75 cali jest tak duże, że często można spotkać pytania typu “jaki telewizor 75 cali kupić?” na forach internetowych czy w serwisach społecznościowych. Klienci szukają najlepszych marek, modeli i funkcji, aby znaleźć telewizor, który spełni ich oczekiwania pod względem jakości obrazu, dźwięku i funkcjonalności.

Telewizory 75 cali – ceny

Podsumowując, obecnie telewizory o przekątnej 55, 65 a nawet 75 cali cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Telewizory o przekątnej 75 cali stały się doskonałym przykładem rosnącej popularności dużych ekranów, które zapewniają niezapomniane doświadczenia podczas oglądania ulubionych programów telewizyjnych, filmów czy gier wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *