Telewizory Panasonic 4K mają HDR

Nie ma chyba producenta, który nie postawiłby na przełomową technologię HDR w swoich najlepszych telewizorach. W tym roku odgrywać ona będzie szczególną rolę w dostarczaniu oszałamiającej jakości obrazu. Zobaczcie co pod tym względem zaoferują telewizory Panasonic 4K.

Od roku najlepsze telewizory Ultra HD oferują technologię HDR. Dzięki jej wykorzystywaniu dostajemy o wiele lepszy kontrast przy jasnych i ciemnych scenach.

Panasonic spełnia obietnicę zapewnienia klientom wrażeń dostępnych wcześniej tylko w sali kinowej, wprowadzając na rynek większe, szybsze i jaśniejsze panele oferujące jeszcze doskonalsze odwzorowanie kolorów, głębokie czernie i płynność ruchu.

Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie stwarzają najbardziej zaawansowane procesory Panasonic w historii, wszystkie modele telewizorów LED 4K na rok 2017 są wyposażone w technologię HDR.
– Panasonic

Panasonic TX-55EX620E / fot. Panasonic

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K

Technologia HDR (High Dynamic Range) jest niezwykle istotna dla odwzorowania detali — szczególnie w scenach, w których pojawiają się jednocześnie bardzo ciemne i bardzo jasne obszary — i odtworzenia kolorów z dokładnością właściwą profesjonalnemu sprzętowi wykorzystywanemu przez filmowców.

Po raz pierwszy Panasonic oferuje tę niezbędną funkcję we wszystkich modelach 4K. Dzięki obsłudze wielu formatów HDR wszystkie modele są przystosowane do wyświetlania treści w standardzie HDR10 (Ultra HD Blu‑ray oraz serwisy oferujące przesyłanie strumieniowe online) i są gotowe do obsługi treści ze źródeł Hybrid Log Gamma (HLG; oczekuje się, że zostaną one uruchomione jeszcze w tym roku).
-Panasonic

Panasonic TX-50EX703E / fot. Panasonic

Zobacz aktualne ceny telewizorów Panasonic

Jednak lepszą jakość obrazu otrzymamy nie tylko oglądając zwykłe programy telewizyjne, z kablówki czy satelity. W grę wchodzi też strumieniowanie materiałów wideo online. Czyli mając telewizor 4K z HDR odpalamy na ekranie TV aplikację, np. Netflix, by po chwili oglądać filmy w 4K.

Zobacz także | Jaki telewizor Panasonic 2020 kupić?

Wszystkie telewizory 4K Panasonic na rok 2017 będą obsługiwały przesyłanie strumieniowe w 4K HDR treści pochodzących z Netflix, Amazon i YouTube. Z pewnością ucieszy to miłośników filmów, którzy w domowym zaciszu wolą oglądać przygody swoich ulubionych bohaterów.

Jednak koncern Panasonic (tak jak inni, najwięksi gracze na rynku telewizorów) wie, że HDR to nie tylko filmy i seriale, ale też … gry.

Zobacz najlepsze gry na konsole

Ponieważ technologia HDR jest coraz powszechniej stosowana w konsolach gier 4K, najszybszy w historii tryb gier Panasonic 4K HDR spełni oczekiwania nawet najbardziej wytrawnych graczy. Input lag we wszystkich telewizorach 4K LED znacząco ograniczono w celu zwiększenia płynności gier 4K HDR, co jest szczególnie istotne w przypadku gier dynamicznych, wymagających szybkiej reakcji.
– Panasonic

Źródło: Panasonic

Nasz komentarz

Zapowiada się interesujący rok zwłaszcza, że „Panasoniki” nie są specjalnie drogie jeśli chodzi o telewizory. W zeszłym roku za 50-calowy TV 4K trzeba było wydać 3000 złotych, za 55-tkę ze średniej półki od 3300 do 3800 złotych. Jeśli ceny nowych modeli na 2017 rok będą zbliżone, to warto zobaczyć na własne oczy, co daje na technologia HDR.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: