Telewizory LG OLED: przewodnik zakupowy

Telewizory LG OLED to obecnie pięć serii, z których każdy znajdzie idealny telewizor dla siebie. Koncern LG postanowił ułatwić wybór konkretnego modelu. Zobacz zestawienie najważniejszych cech wszystkich serii, które są obecnie do kupienia w sklepach.

Telewizory LG OLED to Smart TV, oferujące rozdzielczość 4K oraz jedna seria z ekranami 8K. Jeśli planujesz zakup jednego z poniższych TV pracujących na systemie webOS 6.0, warto się pośpieszyć. Wiosną 2022 roku pojawią się telewizory LG z oferty na 2022 rok, a modele z 2021 roku mogą zostać wkrótce wyprzedane.

Telewizory LG OLED: przewodnik zakupowy

Jaki telewizor LG kupić
Jak itelewizor LG do 3000 zł? / fot. LG

Telewizory LG OLED z aktualnej oferty (2021), to serie:

  • OLED A1 (modele oznaczone jako OLED A13LA),
  • OLED B1 (modele oznaczone jako OLED B13LA),
  • OLED C1 (modele oznaczone jako OLED C11LA/OLED C12LA),
  • OLED G1 (modele oznaczone jako OLED G13LA),
  • OLED Z1 (modele oznaczone jako OLED Z13LA).

Tak wygląda charakterystyka wszystkich serii:

LG OLED A1

 

Dobre i tanie telewizory OLED
Telewizor LG OLED77A13LA / fot. LG

Telewizor LG OLED55A13LA – zobacz aktualne ceny

LG OLED A1 to podstawowa seria telewizorów OLED. W 2021 roku była pierwszą, która oferowała 50 Hz (pozostałe TV OLED pracują na 100 Hz matrycy). Dzięki temu cena tych telewizorów była bardziej przystępna, a modele z tej serii cieszą się dużą popularnością do dzisiaj.

LG OLED B1

Telewizory LG OLED
LG OLED B1 / fot. LG

Telewizor LG OLED55B13LA – zobacz aktualne ceny

LG OLED B1 to telewizory OLED 4K z serii wyższej. Tak naprawdę najważniejszą różnicą jest 100 Hz matryca. Pozostałe parametry techniczne są podobne, co w serii niższej. Jednak tutaj, m.in. dochodzą złącza HDMI w wersji 2.1 i zmienia się podstawa (zamiast nóżek, masz podstawę centralną).

LG OLED C1

Telewizory LG OLED
LG OLED55C1 / fot. LG

LG OLED C1 to telewizory OLED 4K różniące się przede nieco inną podstawą centralną. Tak jak co roku, modele z serii oznaczonej literką “C” pracują na bardziej zaawansowanym procesorze obrazu (α9 Gen4 Intelligent Processor). Dla przypomnienia w seriach niższych (OLED A1 i OLED B1) masz inny procesor obrazu (α7 Gen4 Intelligent Processor). W niektórych sklepach masz do czynienia z modelami oznaczonymi jako OLED C11LA, a w innych OLED C12LA. To te same telewizory, ale są one dostępne w konkurencyjnych sklepach.

LG OLEDG1

Najlepsze telewizory 100 Hz
LG OLED65G1PUA / fot. LG

Seria LG OLEDG1 to telewizory lifestylowe. Literka “G” w oznaczeniu serii to skrót od Gallery. Oznacza to zupełnie inny design, brak dołączonej podstawy do telewizora (dedykowany jest do powieszenia na ścianę niczym obraz). Oczywiście dochodzą też ulepszenia pod kątem opcji poprawy obrazu i dźwięku i przede wszystkim innowacyjny wyświetlacz evo.

LG OLED Z1

Telewizory LG OLED
LG OLED Z19LA / fot. LG

LG OLEDZ1 to telewizory OLED, ale o rozdzielczości 8K. To po prostu modele z flagowej serii różniące się zdecydowanie innymi opcjami poprawy obrazu i dźwięku. Na uwagę zasługuje też zupełnie inny design telewizorów z tej serii.

Telewizory LG OLED: funkcje

Telewizory LG 2021
Telewizory LG 2021 / fot. LG

Jeśli chcesz wiedzieć czym dokładnie różnią się wspomniane serie telewizorów LG OLED, koncern przygotował grafiki, na których opisane są najważniejsze funkcje. Dzięki zdjęciom poniżej, możesz w prosty sposób porównać wszystkie 5 serii TV OLED, by wybrać idealny telewizor (Smart TV) dla siebie.

Telewizory OLED przewodnik zakupowy / fot. LG

Powyższe zdjęcia w wyższej rozdzielczości znajdziesz także na stronie LG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *