Telewizory gamingowe: co oferuje LG?

Telewizory gamingowe oferują w tym roku wiele zaawansowanych funkcji. Jednym z takich przykładów jest koncern LG i jego produkty na 2023 rok. Firma zapowiedziała rozszerzenie swojej oferty gamingowej swoich telewizorów i nowe funkcje. Chodzi, m.in. o dostęp do usługi Boosteroid, ale nie tylko.

Nowa oferta ma na celu zaspokojenie potrzeb coraz większej liczby graczy, którzy szukają doskonałej jakości obrazu, niskiego opóźnienia wejściowego i wysokiej częstotliwości odświeżania, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia z gry.

Telewizory gamingowe LG

Telewizory gamingowe LG
Telewizory gamingowe LG / fot. LG

LG poszerza ofertę gamingową dla swoich telewizorów, wprowadzając na rynek dwie nowe usługi. W ponad 80 krajach użytkownicy telewizorów LG z 2023 roku mogą już teraz korzystać z rozdzielczości 4K (3840 x 2160) w popularnej platformie NVIDIA GeForce NOW. Dodatkowo, w ponad 60 krajach użytkownicy telewizorów LG mogą skorzystać z usługi gamingowej Boosteroid, która oferuje jeszcze szerszy wybór gier w chmurze. Dzięki temu rozwiązaniu, gracze mogą cieszyć się najwyższą jakością obrazu oraz dźwięku bez konieczności zakupu konsoli.

Telewizory LG z 2023 roku oferują jeszcze więcej możliwości dla graczy dzięki karcie szybkiego dostępu Gra, dostępnej w systemie webOS. Dzięki niej, użytkownicy mogą przejść z ekranu głównego na swoim telewizorze LG do takich usług jak NVIDIA GeForce NOW, Utomik, Blacknut, nowo wprowadzony Boosteroid, a także Twitch i YouTube.

Nagradzane najlepsze telewizory OLED od LG zapewniają niezwykle płynną rozgrywkę, co zostało potwierdzone przez czas reakcji wynoszący tylko 0,1 milisekundy (w trybie gray-to-gray) oraz niskie opóźnienie sygnału wejściowego. Dodatkowo, funkcja Optymalizator gier oraz opcje dostosowywania i ustawienia obrazu dla danego gatunku gry, zapewniają jeszcze większą immersję.

Użytkownicy telewizorów LG z roku 20232 mogą cieszyć się grami na GeForce NOW w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę bez konieczności pobierania dodatkowych plików, instalacji czy dedykowanego sprzętu. Usługa GeForce NOW jest również dostępna w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) przy 60 klatkach na sekundę w telewizorach LG z modeli 2020-2022 z systemem webOS 5.0 lub nowszym. Wsparcie dla gier 4K w GeForce NOW pojawi się w wybranych modelach telewizorów z 2022 roku w późniejszym terminie.

LG konsekwentnie rozwija swoje portfolio usług gamingowych w ramach ekosystemu webOS. Firma planuje dalszą współpracę z liderami branży gier, aby zaoferować swoim klientom różnorodne opcje dla różnych gustów i zainteresowań. W tym roku klienci mogą spodziewać się jeszcze większej liczby usług gier w chmurze, takich jak Amazon Luna, dzięki czemu oferta będzie bardziej zróżnicowana.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *