Telewizor TCL 98C735: specyfikacja techniczna

Telewizor TCL 98C735 to jeden z najnowszych modeli z oferty tego producenta, o imponującej przekątnej ekranu wynoszącej 98 cali. Ile kosztuje największy telewizor TCL? Co oferuje pod kątem parametrów  technicznych?

Telewizor TCL 98C735 to przede wszystkim reprezentant serii C73, która w tym roku oferuje ulepszone matryce LED (QLED). Do tego producent chwali się, że najnowszy model dostępny jest dostępny w dość dobrej cenie, biorąc pod uwagę ekran o wielkości 98 cali.

Telewizor TCL 98C735: specyfikacja techniczna

Telewizor TCL 98C735
TCL 98C735 / fot. TCL

Telewizor TCL 98C735 – zobacz aktualne ceny

 • Rozmiar ekranu 98 cali
 • Rozdzielczość 4K UHD / 3840 x 2160
 • Tuner DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2/HEVC/H.265
 • Częstotliwość odświeżania ekranu 100 Hz / 120 Hz
 • Technologia obrazu QLED
 • Technologia i format HDR tak / HDR10, Dolby Vision, HLG (Hybrid Log-Gamma)
 • Podświetlenie matrycy Direct LED
 • Smart TV Android 11
 • System i moc głośników 2.1 / 2 x 15 W + 1 x 20 W (50 W)
 • Liczba złączy HDMI 4 (4x HDMI 2.1)
 • Liczba złączy USB 2

Telewizor TCL 98C735 z pewnością jest jednym z największych telewizorów, jakie możesz zobaczyć z bliska w wielu sklepach. Jak przystało na najlepsze telewizory od TCL o doskonały obraz dba przede wszystkim 100 Hz matryca QLED. Oznacza to, że tak samo, jak Samsung, TCL korzysta z technologii Quantum Dot Color, oferując lepsze wrażenia wizualne niż tradycyjne telewizory LED.

Znakomity obraz w rozdzielczości 4K to także zasługa kilku technologii poprawiających jakość wyświetlanych na ekranie treści. Poza wspomnianą technologią Quantum Dot Color, TV jest zgodny z popularnymi formatami HDR. Oczywiście nie zabrakło także wsparcia Dolby Vision.

Efekt intensywnych i ultrarealistycznych kolorów niczym na kinowym ekranie zapewnia technologia Wide Colour Gammut, a matryca VA i strefowe wygaszanie FALD pozwalają uzyskać głęboką czerń oraz doskonałą jasność obrazu ze szczytową jasnością 800 nitów. Model ten posiada również głośniki marki ONKYO, dostosowane do przesyłania technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Pod kątem parametrów dotyczących dźwięku, także zyskujesz znacznie więcej niż w modelach konkurencyjnych w podobnym przedziale cenowym. Telewizor ma wbudowany soundbar, dlatego może zaoferować dźwięk 2.1- kanałowy. Całkowita moc wszystkich głośników wynosi 50 W. Do tego wśród wspieranych przez TV technologii jest również Dolby Atmos.

Smart TV pracuje na systemie operacyjnym Android. W tym roku najnowsza wersja to 11. Dzięki temu masz dostęp do wyszukiwarki internetowej, najlepszych aplikacji Smart TV (m.in. Apple TV, Disney+, HBO Max, Netflix, Prime Video, YouTube, Google TV) czy tysięcy appek do pobrania ze sklepu Google Play.

Warto przypomnieć, że najczęściej telewizory z flagowych serii to zazwyczaj telewizor gamingowe. Tak samo jest w przypadku serii C73.

Za sprawą Game Master Pro, 120Hz VVR gracze otrzymują responsywny telewizor z dynamiczną częstotliwością odświeżania. Z myślą o nich, model ten wyposażony został również w porty HDMI 2.1.

Co jeszcze?

Pilot TCL C73 / fot. TCL

Czołowy producent telewizorów przyzwyczaił nas już kilka lat temu do ciekawego rozwiązania. Jego Smart TV z wyższych serii oferowały w zestawie aż dwa piloty. Jeden to tradycyjny, a drugi to pilot Smart. Ten ostatni przyda się, jeśli często będziesz korzystał z opcji sieciowych na dużym ekranie. Tak samo jest w tym roku. Seria C73 także odznacza się takim samym rozwiązaniem.

Cena zakupu

TCL 98C735 / fot. TCL

98-calowy TV z serii C73 imponuje rozmiarem, osiągami i atrakcyjną ceną. Najlepszy telewizor TCL dostępny jest na polskim rynku w sugerowanej cenie 24 999 zł. Oczywiście to niejedyny reprezentant tej serii. Zobacz także ceny mniejszych modeli.

 • cena lipiec 2022 – od 24999 zł

Źródło: TCL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *