Sony X89J: nowe telewizory z oferty na 2021 rok

Sony X89J to kolejne telewizory z linii Sony Bravia, które są już w sprzedaży. Ile kosztują modele z nowej serii? Czym wyróżniają się na tle innej serii Sony X85J?

Sony X89J może się kojarzyć z inną o oznaczeniu Sony X85J. Tak naprawdę pod kątem parametrów technicznych telewizory z obu serii oferują identyczne parametry techniczne. Modele X89J sprzedawane są na wyłączność w sklepach Euro.

Sony X89: co warto wiedzieć?

Sony X89J
Sony X89J / fot. Sony

W tym roku w serii Sony X89J masz do wyboru dwa modele o wielkości 55″ albo 65″. Oba modele odznaczają się rozdzielczością obrazu 4K Ultra HD wraz z wieloma opcjami poprawy obrazu. Wszystko dlatego, że to nie jakieś modele z podstawowej serii, a bardziej telewizory z wyższej półki.

Na ekranie telewizorów Sony oglądanie sportu albo granie (opcja Auto Low Latency Mode, 2 HDMI 2.1) w gry może być jeszcze lepsze. Płynny obraz to zasługa 100 Hz matrycy oraz, m.in. HDR10, Dolby Vision czy HLG. Telewizory Sony w obu wielkościach oferują podświetlenie Direct LED.

Sony X89J
Sony X89J / fot. Sony

Wśród opcji poprawy dźwięku również znajdziemy te najbardziej przydatne, które oferują głównie najlepsze telewizory. Chodzi przede wszystkim o Dolby Atmos, czyli także wyznacznik najlepszych soundbarów. Pozostałe funkcje to Bluetooth Audio, Dolby Audio, HDMI eARC, DTS oraz system dźwięku przestrzennego z głośnikami o mocy 20 W.

Sony X89J / fot. Sony

Telewizory Smart TV poza przeglądaniem stron internetowych na dużym ekranie pracują na systemie operacyjnym Android. W tym roku ten jest już nazywany Google TV, więc w niektórych specyfikacjach technicznych sklepów internetowych nie znajdziesz informacji, że to telewizory z Androidem.

Mega wygodnym rozwiązaniem jest wyszukiwanie głosowe. Dzięki wbudowanemu w pilota mikrofonowi możesz szybciej korzystać ze świata multimedialnej rozrywki, wypowiadając szukane słowa. Ewentualni, jeśli nie masz głosu Tomasza Knapika, możesz też podłączyć klawiaturę na USB.

  • Liczba złączy HDMI 4 (2x HDMI 2.1 / 2x HDMI 2.0)
  • Liczba złączy USB 2
  • Złącze Ethernet
  • Cyfrowe wyjście optyczne
  • Złącze CI
  • Wyjście słuchawkowe

Telewizory X89J: nazewnictwo modeli

Sony X89J
Sony X89J / fot. Sony

W skład nowej serii wchodzą modele o wielkościach przekątnych 55″ oraz 65″ cali. Niewykluczone, że w sprzedaży mogą pojawić się jeszcze inne wielkości:

  • Sony KD-55X89J
  • Sony KD-65X89J

Sony X89J: ceny telewizorów

Obecnie telewizory z tej serii dostępne są tylko w sieci Euro. Cena Sony KD-55X89J wynosi 4399 zł (cena z 2 sierpnia 2021 / 4599 złotych). Natomiast cena Sony KD-65X89J, to 5399 zł (cena z 2.08.2021 /5599 zł). Biorąc pod uwagę wielkość ekranu, bardziej opłacalnym zakupem jest zakup telewizora o wielkości 65 cali.

Jeśli nie wiesz, jaki telewizor kupić – X85J czy X89J, możesz sugerować się tylko ceną zakupu. Kup ten model, który jest po prostu tańszy. Jak wspominaliśmy powyżej, serie nie różnią się parametrami technicznymi.

Pamiętaj też o jednej rzeczy. Telewizory X85J i X89J są identyczne pod kątem parametrów technicznych. Jednak więcej przekątnych ekranów ma testowana przez nas seria X85J.

Ciekawostki

Sony X89J / fot. Sony

Seria X89J nie tylko odznacza się eleganckim wyglądem. Tutaj masz możliwość regulacji nóżek telewizora. Możesz je ustawić najbliżej końca matrycy (zdj. powyżej).

Sony X89J / fot. Sony

Jeśli chcesz postawić telewizor na stolik, możesz przetestować rozwiązanie, polegające na ustawienie nóżek jak najbliżej środka ekranu (zdj. powyżej).

 

Źródło: Sony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *