Telewizor QLED Q90 już w sprzedaży

W końcu w sprzedaży pojawił się najnowszy telewizor z flagowej serii Samsung QLED Q90. Najwyższy tegoroczny model to połączenie obrazu 4K, sztucznej inteligencji oraz wielu zaawansowanych technologii. Sprawdźcie w jakich wielkościach będziemy go mogli kupić i jakie są ceny.

Samsung Q90 / fot. Samsung

 Sprawdź ceny telewizorów Samsung Q90

 


Od momentu premiery w 2017 roku kolejne generacje telewizorów QLED od Samsunga zachwycają kolorami. Nie inaczej jest w przypadku nowego flagowca. Oferuje on ponad miliard odcieni barw ze 100-procenotowym Natężeniem Kolorów. Taki poziom odwzorowania jest zasługą m.in. kropek kwantowych (Quantum Dot). Jednak w modelu Q90 Samsung wprowadził nowe rozwiązania, które znacząco wpłyną na wrażenia z oglądania. Wśród nich perfekcyjny kontrast 4K, który osiągnięto dzięki Bezpośredniemu Strefowemu Podświetleniu. Ta zaawansowana technologia precyzyjnie zarządza kontrastem i czernią, dopasowując ich poziom tak, aby uzyskać jak najlepszy obraz.

Tym samym widzowie mogą liczyć na intensywniejszą czerń i więcej szczegółów w ciemnych scenach. Dzięki Quantum HDR 2000 widz doświadczy niewyobrażalnej głębi i odkryje nawet najmniejsze detale, a dzięki certyfikowanemu standardowi HDR10+ każda scena filmu będzie oddana tak, jak chciał reżyser. Jest to możliwe poprzez zwiększenie jasności scen jasnych i większą głębię ciemnych barw.
– Źródło: Samsung

Samsung Q90 / fot. Samsung

Sprawdź aktualne ceny telewizorów Samsung QLED

 


Najważniejszym elementem całej serii QLED Q90 jest oczywiście zaawansowany procesor przetwarzania obrazu o nazwie Procesor Quantum 4K. Jego zadanie polega na poprawie obrazu w czasie rzeczywistym. Wraz z wykorzystaniem sztucznej inteligencji możemy nawet sprawić, by filmy w słabej rozdzielczości zyskały format zbliżony do 4K (funkcja Inteligentne Skalowanie Obrazu).

Samsung Q90 / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 8K

Z QLED Q90 również fani nowoczesnego designu poczują się rozpieszczeni. Telewizor wyróżnia się smukłą i płaską konstrukcją, a bezramkowy ekran dodaje mu lekkości. Q90 otrzymał też zaprojektowaną na nowo podstawę. Jednak najciekawszą cechą jest Tryb Ambient, dzięki któremu możemy dopasować telewizor do wnętrza i przekształcić czarny ekran w stylowy dodatek.

W tym roku do wyboru jest jeszcze więcej opcji i trybów wyświetlania, a wśród nich m.in. nowe motywy dekoracyjne. Firma Samsung nawiązała także współpracę ze znanymi artystami, a ich dzieła będą teraz mogły zdobić ekran telewizora. Q90 został wyposażony w czujnik regulacji oświetlenia dostępny w Trybie Ambient, który automatycznie dobierze jasność wyświetlanego obrazu do warunków w pomieszczeniu.
– Źródło: Samsung

Samsung Q90 / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K

 


Telewizory Samsunga to również urządzenia oferujące bogate opcje Smart TV. Poza przeglądaniem stron internetowych na dużym ekranie otrzymujemy także dostęp do najlepszych serwisów z filmami i serialami na żądanie. Chodzi głównie o HBO GO, Netflix, Amazon Prime Video, Rakuten, player.pl, YouTube, Cineman. Wkrótce zostanie uruchomiona jeszcze jedna ciekawa aplikacja – Apple TV. QLED Q90 będzie dostępny z ekranami o przekątnych 55, 65 i 75 cali. Poniżej ceny wszystkich trzech modeli:

  • Samsung QE65Q90RA – 13999 złotych
  • Samsung QE55Q90RA – 9799 złotych
  • Samsung QE75Q90RA – 19999 złotych

Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Jesteśmy pod wrażeniem mnogości funkcji, jakie zaoferuje w tym roku najwyższa seria. Już na początku roku wiedzieliśmy, czego możemy spodziewać po telewizorach Samsung Smart TV. Niestety wciąż przeszkodą dla wielu zainteresowanych może być dość wysoka cena. Jednak z doświadczenia wiemy, że za kilka miesięcy ich ceny spadną i wtedy będzie opłacało nabyć któryś z trzech TV od Samsunga.

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo
 
1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w następujących, najpopularniejszych przedziałach cenowych:

Wszystkie telewizory do 2000 zł Wszystkie telewizory do 2500 zł
Wszystkie telewizory do 3000 zł Wszystkie telewizory do 3500 zł
Wszystkie telewizory do 4000 zł Wszystkie telewizory do 4500 zł
Wszystkie telewizory do 5000 zł Wszystkie telewizory do 5500 zł
Wszystkie telewizory do 6000 zł Wszystkie telewizory do 6500 zł

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Wszystkie telewizory 32 cali, Wszystkie telewizory 40 cali
Wszystkie telewizory 43 cali Wszystkie telewizory 49 cali
Wszystkie telewizory 50 cali Wszystkie telewizory 55 cali
Wszystkie telewizory 65 cali Wszystkie telewizory 70 cali
Wszystkie telewizory 75 cali Wszystkie telewizory powyżej 75 cali

To warto przeczytać

Telewizory - zobacz na Ceneo

Jeśli poszukujecie najlepszych telewizorów (najlepszych z najlepszych) sprawdźcie nasze inne zestawienie: TOP10 najlepszych telewizorów 2020 roku. Znajdziecie tam same topowe i flagowe modele o rozdzielczości 4K. Pamiętajcie tylko, że w TOP10 nie znajdziecie modeli OLED oraz z ekranem 8K.

Jeśli poszukujecie najlepszych telewizorów OLED, sprawdźcie nasze zestawienie: Najlepsze telewizory OLED 2020 roku. Jeśli interesują Was modele o rozdzielczości 8K sprawdźcie zestawienie: Wszystkie telewizory 8K.

Warto zajrzeć także na nasze zestawienie: Najlepsze promocje na telewizory. Znajdziecie tam modele z przedziału od 1000 do 5000 złotych, które opłaca się kupić ze względu na dobry obraz i możliwie jak największą przekątną ekranu w danym przedziale cenowym.

Zobacz nasze inne publikacje

RTV - porównaj ceny

1. Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich seriach i modelach od największych producentów telewizorów na lata 2019/2020:

2. Jeśli interesują Cię najświeższe zestawienia najlepszych telewizorów, poniżej znajdziesz najciekawsze artykuły na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: