Telewizor QLED Q90R już w sprzedaży

Telewizor QLED Q90R już w sprzedaży. W końcu pojawił się najnowszy model z flagowej serii Samsung QLED Q90R. Najwyższy tegoroczny model to połączenie obrazu 4K, sztucznej inteligencji oraz wielu zaawansowanych technologii.

Sprawdź, w jakich wielkościach będziesz mógł kupić nowy telewizor Samsung. Jakie wielkości zaoferuje seria QLED Q90R?

Telewizor QLED Q90R: co oferuje?

Samsung Q90 / fot. Samsung

Od momentu premiery w 2017 roku kolejne generacje telewizorów QLED od Samsunga zachwycają kolorami. Nie inaczej jest w przypadku nowego flagowca. Oferuje on ponad miliard odcieni barw ze 100-procenotowym Natężeniem Kolorów.

Taki poziom odwzorowania jest zasługą m.in. kropek kwantowych (Quantum Dot). Jednak w modelu Q90 Samsung wprowadził nowe rozwiązania, które znacząco wpłyną na wrażenia z oglądania. Wśród nich perfekcyjny kontrast 4K, który osiągnięto dzięki Bezpośredniemu Strefowemu Podświetleniu. Ta zaawansowana technologia precyzyjnie zarządza kontrastem i czernią, dopasowując ich poziom tak, aby uzyskać jak najlepszy obraz.

Tym samym widzowie mogą liczyć na intensywniejszą czerń i więcej szczegółów w ciemnych scenach. Dzięki Quantum HDR 2000 widz doświadczy niewyobrażalnej głębi i odkryje nawet najmniejsze detale, a dzięki certyfikowanemu standardowi HDR10+ każda scena filmu będzie oddana tak, jak chciał reżyser. Jest to możliwe poprzez zwiększenie jasności scen jasnych i większą głębię ciemnych barw.
– Źródło: Samsung

Co jeszcze warto wiedzieć?

Telewizor QLED Q90R
Samsung Q90 / fot. Samsung

Najważniejszym elementem całej serii QLED Q90R jest oczywiście zaawansowany procesor przetwarzania obrazu o nazwie Procesor Quantum 4K. Jego zadanie polega na poprawie obrazu w czasie rzeczywistym. Wraz z wykorzystaniem sztucznej inteligencji możemy nawet sprawić, by filmy w słabej rozdzielczości zyskały format zbliżony do 4K (funkcja Inteligentne Skalowanie Obrazu).

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

Z QLED Q90 również fani nowoczesnego designu poczują się rozpieszczeni. Telewizor wyróżnia się smukłą i płaską konstrukcją, a bezramkowy ekran dodaje mu lekkości. Q90 otrzymał też zaprojektowaną na nowo podstawę. Jednak najciekawszą cechą jest Tryb Ambient, dzięki któremu możemy dopasować telewizor do wnętrza i przekształcić czarny ekran w stylowy dodatek.

W tym roku do wyboru jest jeszcze więcej opcji i trybów wyświetlania, a wśród nich m.in. nowe motywy dekoracyjne. Firma Samsung nawiązała także współpracę ze znanymi artystami, a ich dzieła będą teraz mogły zdobić ekran telewizora. Q90 został wyposażony w czujnik regulacji oświetlenia dostępny w Trybie Ambient, który automatycznie dobierze jasność wyświetlanego obrazu do warunków w pomieszczeniu.
– Źródło: Samsung

Smart TV i nie tylko

Telewizor QLED Q90R
Samsung Q90 / fot. Samsung

Telewizory Samsung to również urządzenia oferujące bogate opcje Smart TV. Poza przeglądaniem stron internetowych na dużym ekranie otrzymujemy także dostęp do najlepszych serwisów z filmami i serialami na żądanie. Chodzi głównie o HBO GO, Netflix, Amazon Prime Video, Rakuten, player.pl, YouTube, Cineman. Wkrótce zostanie uruchomiona jeszcze jedna ciekawa aplikacja – Apple TV. QLED Q90 będzie dostępny z ekranami o przekątnych 55, 65 i 75 cali. Poniżej ceny wszystkich trzech modeli:

  • Samsung QE65Q90RA – 13999 złotych
  • Samsung QE55Q90RA – 9799 złotych
  • Samsung QE75Q90RA – 19999 złotych

Źródło: Samsung, Telewizor QLED Q90R

Telewizor QLED Q90R. Nasz komentarz

Jesteśmy pod wrażeniem mnogości funkcji, jakie zaoferuje w tym roku najwyższa seria. Już na początku roku wiedzieliśmy, czego możemy spodziewać po telewizorach Samsung Smart TV.

Niestety wciąż przeszkodą dla wielu zainteresowanych może być dość wysoka cena. Jednak z doświadczenia wiemy, że za kilka miesięcy ich ceny spadną i wtedy będzie opłacało nabyć któryś z trzech TV od Samsunga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *