Ile mamy kanałów telewizyjnych w rozdzielczości UHD?

Eutelsat to jeden z najbardziej znanych operatorów telewizji satelitarnej na świecie. Jednak poza ogromną ofertą usług różnego rodzaju oferuje także dostęp do interesujących danych. Niedawno poinformował, ile mamy do dyspozycji kanałów telewizyjnych w 4K.

LG jest jednym z najpopularniejszych dostawców TV 4K / fot. LG

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K

 


Wiadomo, że filmy i seriale w 4K wzbudzają duże emocje. Chyba każdy z nas chciałby zobaczyć swoich ulubionych bohaterów w najlepszej rozdzielczości, jakiej tylko można. Cóż jeszcze trochę poczekamy na telewizory obsługujące format 8K. Jednak już teraz możemy zobaczyć niektóre treści w 4K.

Głównie dzięki danym serwisu Lyngsat, Eutelsat podał, że na całym świecie można odbierać aż 155 kanałów w rozdzielczości Ultra HD. Czy to dużo?

Porównując te dane z rokiem ubiegłym widać, że ich liczba wzrosła. Eutelsat poinformował, że w stosunku do marca 2018 roku, jest ich więcej o 24% oraz, że na różnych satelitach mamy do wyboru 60 kanałów 4K. Reszta to te należące do operatorów IPTV (93 kanały Ultra HD), a 2 to kanały naziemnej telewizji cyfrowej.

Źródło: Eutelsat

Nasz komentarz

To dobrze, ze liczba kanałów telewizyjnych w rozdzielczości Ultra HD wzrasta. Ostatnio pisaliśmy o polskich operatorach telewizji kablowych, którzy także stawiają na treści w tym formacie. Do tego wszystkiego ceny dobrych telewizorów 4K spadają i teraz po prostu nie opłaca się kupować modelu z rozdzielczością Full HD.

Dobrze byłoby również, gdyby kanały oferowały ciekawe propozycje (filmy i seriale), a nie wiadomości czy programy typu talk-show w Ultra HD. A Wy co chcielibyście oglądać w pierwszej kolejności w 4K?

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo
 
1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w następujących, najpopularniejszych przedziałach cenowych:

Wszystkie telewizory do 2000 zł Wszystkie telewizory do 2500 zł
Wszystkie telewizory do 3000 zł Wszystkie telewizory do 3500 zł
Wszystkie telewizory do 4000 zł Wszystkie telewizory do 4500 zł
Wszystkie telewizory do 5000 zł Wszystkie telewizory do 5500 zł
Wszystkie telewizory do 6000 zł Wszystkie telewizory do 6500 zł

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Wszystkie telewizory 32 cali, Wszystkie telewizory 40 cali
Wszystkie telewizory 43 cali Wszystkie telewizory 49 cali
Wszystkie telewizory 50 cali Wszystkie telewizory 55 cali
Wszystkie telewizory 65 cali Wszystkie telewizory 70 cali
Wszystkie telewizory 75 cali Wszystkie telewizory powyżej 75 cali

To warto przeczytać

Telewizory - zobacz na Ceneo

Jeśli poszukujecie najlepszych telewizorów (najlepszych z najlepszych) sprawdźcie nasze inne zestawienie: TOP10 najlepszych telewizorów 2020 roku. Znajdziecie tam same topowe i flagowe modele o rozdzielczości 4K. Pamiętajcie tylko, że w TOP10 nie znajdziecie modeli OLED oraz z ekranem 8K.

Jeśli poszukujecie najlepszych telewizorów OLED, sprawdźcie nasze zestawienie: Najlepsze telewizory OLED 2020 roku. Jeśli interesują Was modele o rozdzielczości 8K sprawdźcie zestawienie: Wszystkie telewizory 8K.

Warto zajrzeć także na nasze zestawienie: Najlepsze promocje na telewizory. Znajdziecie tam modele z przedziału od 1000 do 5000 złotych, które opłaca się kupić ze względu na dobry obraz i możliwie jak największą przekątną ekranu w danym przedziale cenowym.

Zobacz nasze inne publikacje

RTV - porównaj ceny

1. Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich seriach i modelach od największych producentów telewizorów na lata 2019/2020:

2. Jeśli interesują Cię najświeższe zestawienia najlepszych telewizorów, poniżej znajdziesz najciekawsze artykuły na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: