Szukasz TV do mieszkania? Sprawdź najlepsze telewizory na sferis.pl

Bez względu na to, czy interesuje Cię sprzęt do oglądania filmów z dziewczyną, czy prowadzenia bitwy na PlayStation – dobry telewizor to podstawa. Wybór modeli jest jednak tak duży, że czasami aż trudno jest się w tym połapać. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw podstawowych informacji, które pomogą przy zakupie. Niemniej już teraz sprawdź najlepsze telewizory na sferis.pl!

Smart TV – czy warto?

Sprawdź najlepsze telewizory na sferis.pl / fot. Sferis

Tak. Dziś możliwości telewizora to znacznie więcej niż tylko wyświetlanie ruchomych obrazów. Dzięki łączności WiFi i Bluetooth Twój nowy sprzęt może komunikować się z telefonem komórkowym, chociażby. Zainstalowana aplikacja YouTube albo Spotify to ciekawe opcje podczas spotkania ze znajomymi. Warto dodać, że platforma Google TV to wyjątkowo wydajny system operacyjny nowoczesnych telewizorów. Algorytmy proponujące treść działają sprawnie, a wybór rozrywki jest wręcz oszałamiający. Użytkownicy bardzo sobie chwalą Google TV. Nie wierzysz? W takim razie sprawdź najlepsze telewizory na sferis.pl i poczytaj opinie.

Czy jakość obrazu Full HD to przeżytek?

Najlepsze telewizory Full HD
Najlepsze telewizory Full HD / fot. Pixabay

Niekoniecznie. Choć telewizory 4K UHD są idealne do gier, a i najnowsze seriale lepiej się na nich ogląda, to ekran o rozdzielczości Full HD też daje radę. Wiesz, nawet teraz nie wszyscy nadawcy publikują swoje programy w 4K. Większość materiałów wideo w standardzie 1080px wypada naprawdę dobrze również na dużym ekranie 50″. Co jednak najbardziej interesujące, dobry telewizor FHD kosztuje dziś… ok. 1000 zł!

Jeśli interesuje Cię tani telewizor o przekątnej 32 cale, powiedzmy, śmiało możesz zrezygnować z Ultra HD. Zwykła rozdzielczość w zupełności wystarczy do podstawowego korzystania z TV. Zwłaszcza gdy nie masz wystarczająco mocnego łącza internetowego, żeby udźwignąć streaming 4K. Prawdę mówiąc, znaczna część użytkowników i tak ogląda mecze czy filmy w Full HD właśnie ze względu na słaby internet w domu. 32″ to optymalna przekątna ekranu do mieszkania, a system Ambilight zapewni żywe kolory jak ze snu. Taki jest choćby telewizor Philips 32PFS6906/12 Full HD.

Jaki telewizor do gier?

TCL ma w swojej ofercie TV gamingowe / fot. TCL

Najnowsze gry to już konkretne wymagania. Naprawdę warto kupić telewizor 4K, jeśli zamierzasz toczyć boje w Diablo IV na przykład. Taka maszyna musi też mieć dobry poziom odświeżania ekranu, czyli coś w okolicach 100 Hz. Przyda się też dobry dźwięk, czyli technologia Dolby Atmos i High Dynamic Range (HDR), tj. idealne odwzorowanie jasności obrazu. Taki zestaw zapewnia Telewizor 65” TCL 65C635 QLED, będąc jednocześnie w przystępnej cenie. Są też inne modele o podobnych parametrach. Nie krępuj się zatem i sprawdź najlepsze telewizory na sferis.pl.

Źródło: Artykuł sponsorowany / Sferis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *