Soundbar LG S80QR: dane techniczne

Soundbar LG S80QR to model z serii wyższej dla osób, które szukają nieco lepszego sprzętu. Czym odznacza się pod kątem najważniejszych parametrów technicznych?

Soundbar LG S80QR często jest mylony z innym modelem o podobnym oznaczeniu. Chodzi oczywiście o inną listwę głośnikową z oferty na 2022 rok – LG S80QY.  W czym jest lepszy niż wspomniany, tańszy soundbar?

LG S80QR / fot. LG

LG S80QR czarny – zobacz aktualne ceny

  • Kanały wyjścia audio 5.1.3 kan.
  • Moc wyjściowa (RMS) 620 W
  • Wbudowane dekodery dźwieku DTS-HD HR, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus, DTS:X, Dolby Atmos, Dolby Digital, DTS Digital Surround, Dolby TrueHD
  • Sterowanie trybem soundbara Tak
  • Funkcja TV Sound Share Tak
  • Tryby korekcji Bass Blast+, Bass Blast, Film
  • Pasuje do telewizorów 55″-65″

LG S80QR to przede wszystkim model nietypowy. Jak widać na załączonym zdjęciu, poza listwą centralą oraz subwooferem zyskujesz coś jeszcze – dodatkowe głośniki. Dzięki temu rozwiązaniu udało się stworzyć sprzęt oferujący aż 620 W mocy całkowitej. Dla porównania flagowy soundbar Samsung HW-Q990B oferuje 656 W.

Soundbar LG S80QR
LG S80QR / fot. LG

To przede wszystkim propozycja dla osób szukających najlepszych rozwiązań, ale jeszcze przystępnej cenie. Potem masz już tylko serie wyższe, ale i wyższe ceny.  Tymczasem tutaj w dobrej cenie zyskujesz przede wszystkim zaawansowane technologie przetwarzania dźwięku. Wśród nich warto wymienić:

DTS-HD HR, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus, DTS:X, Dolby Atmos, Dolby Digital, DTS Digital Surround, Dolby TrueHD

Jak widać powyżej, w specyfikacji technicznej nie zabrakło wsparcia Dolby Atmos,

LG S80QR / fot. LG
Soundbar LG S80QR
LG S80QR / fot. LG

Cena soundbara LG zaczyna się od 4499 zł. Ten dostępny jest dopiero w kilku sklepach. Czy model znajdzie się w najnowszym zestawieniu Najlepsze soundbary 2022? Czy znajdziemy go wkrótce w promocji, w znacznie lepszej cenie? Będziemy Was informować na bieżąco.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *