Samsung Smart TV: jak udostępniać zdjęcia i filmy

Samsung Smart TV oferują wiele innowacyjnych funkcji. Niedawno ruszyła przedsprzedaż wybranych modeli z oferty  na 2023 rok, a teraz koncern informuje o trzech sposobach udostępniania filmów i zdjęć drogą bezprzewodową. Oczywiście nowe modele będą odznaczać się obsługą trzech najważniejszych sposobów udostępniania multimediów.

Samsung Smart TV to nie tylko urządzenie służące do oglądania telewizji. To także zaawansowany system multimedialny, który pozwala na bezprzewodowe udostępnianie zdjęć i filmów z innych urządzeń. W jaki sposób można korzystać z tej funkcji? Samsung Smart TV oferuje trzy sposoby na udostępnianie multimediów.

1 SmartThings

Samsung Smart TV
Samsung Q60C / fot. Samsung

Aplikacja SmartThings to centrum zarządzania domem, ponieważ pozwala sterować urządzeniami w ramach całego ekosystemu. Telewizor, zmywarka czy pralka to tylko przykładowe urządzenia, którymi można zarządzać za pomocą SmartThings z poziomu urządzenia mobilnego. Aplikacja dostępna jest w wersji na Android i iOS, dzięki czemu stanowi rozwiązanie uniwersalne.

Wśród wielu możliwości aplikacji SmartThings jest wymiana treści między smartfonem i telewizorem. Wystarczy uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, znaleźć telewizor w domowej sieci bezprzewodowej, wybrać opcję Wyślij obraz z telefonu na TV i po prostu rozpocząć udostępnianie. To co wyróżnia ten sposób na dzielenie treści między urządzeniami od pozostałych – AirPlay 2 i Dotknij i Wyświetl – to fakt, że obraz można udostępniać także z telewizora na smartfon. Opcja pozwala kontynuować oglądanie na telefonie, np. gdy w trakcie meczu trzeba wyskoczyć do kuchni po dodatkowe przekąski.

2 Dotknij i Wyświetl. Nie ma nic prostszego

Smart TV / fot. Samsung

Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy mogą przesyłać najlepsze filmy i ulubioną  muzykę korzystając z funkcji Dotknij i Wyświetl. Jak to zrobić? Wystarczy tylko jeden ruch. Należy dotknąć telefonem obudowy telewizora, a ten automatycznie wykryje urządzenie i wyświetli treści ze smartfona na dużym ekranie.

Wsparcie dla AirPlay 2

Telewizory Samsung 2023 - przedsprzedaż
Telewizory Samsung 2023 – przedsprzedaż / fot. Samsung

Obraz ze smartfona z systemem iOS można szybko i łatwo udostępnić korzystając z Samsung Smart TV korzystając z funkcji AirPlay 2. Działa to dość intuicyjnie.

W centrum sterowania na urządzeniu mobilnym należy wybrać ikonę klonowania ekranu, następnie wybrać telewizor. Na dużym ekranie może pojawić się kod weryfikujący połączenie, który wpisuje się w okienku na smartfonie i gotowe. Funkcja AirPlay 2 pozwala także na udostępnienie wybranego elementu, na przykład zdjęcia. W tym celu wystarczy wybrać fotografię w galerii, a następnie – korzystając z opcji udostępniania (lewy dolny róg ekranu) – wybrać opcję AirPlay.

Telewizor Smart TV

Samsung Smart TV
Samsung QN95C / fot. Samsung

Samsung QLED, Neo QLED, OLED, The Frame, The Serif – niezależnie od serii i technologii wyświetlania wszystkie te ekrany należą do kategorii Smart TV. A Smart TV to telewizor podłączony do internetu, który nie tylko daje swobodę w dostępie do filmów i seriali za pośrednictwem popularnych aplikacji VOD, ale oferuje także wiele dodatkowych udogodnień i funkcji.

Smart TV umożliwiają również łatwe korzystanie z aplikacji streamingowych, takich jak Netflix, Disney+ i Amazon Prime Video. Telewizory oferują również wiele funkcji Smart TV, które pozwalają łatwo przeglądać internet, korzystać z różnych aplikacji za pomocą sterowania głosem.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *