Samsung QLED Q77TAT: znamy ceny nowych telewizorów 4K

Samsung QLED Q77TAT mogą być dostępne na wyłączność w sklepach RTV Euro AGD. Cena 65-calowego Smart TV nie przekracza 6000 złotych. Jak wyglądają ceny innych modeli z tej serii o wielkości 55 oraz 75 cali?

Jedną z tegorocznych serii telewizorów QLED jest Samsung Q77T. Czym odznaczają się nowe telewizory 4K? Co zaoferują?

Samsung QLED Q77TAT: co warto wiedzieć?

Samsung QLED Q77TAT / fot. Samsung
  • Ekran QLED 55, 65, 75 cali
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: HDR10+, HLG (Hybrid Log-Gamma)
  • Matryca 40 – 100 Hz
  • Moc głośników 2x 10W
  • Smart TV Samsung Tizen 5.5
  • Liczba HDMI 4
  • Liczba USB 2
  • Rok produkcji 2020

Nowa seria telewizorów QLED dostępna jest w kolorze czarno-srebrnym. Poza obrazem 4K i zgodnością z HDR10+ oraz HLG zyskujemy kilka opcji poprawiających jakość wyświetlanego obrazu. Są to:

Quantum Dot, Contrast Enhancer, Ultimate UHD Dimming, Quantum HDR, Dual LED, 100% Color Volume with Quantum Dot, Quantum Processor 4K

Na uwagę zasługuje Dual LED, innowacyjna technologia podświetlania zapewniająca wyraźniejszy kontrast i głębsze kolory, dopasowując temperaturę koloru podświetlenia do oglądanej treści.

Samsung QLED Q77TAT
Samsung QLED Q77TAT / fot. Samsung

Gracze zwrócą uwagę na funkcję Real Game Enhancer+, poprawiającą płynność podczas gier na dużym ekranie.

Przejmij pełną kontrolę w grach. Dzięki funkcjom takim jak Freesync i Dynamiczny Korektor Czerni, możesz cieszyć się niezwykle płynnymi ruchami i realistycznymi obrazami, a Twojej uwadze nie umknie nawet najmniejszy detal.

Co jeszcze?

Do tego dochodzi Tryb Ambient+, który znajdziemy tylko w wyższych seriach telewizorów Samsung QLED.

Zobacz, jak telewizor wtapia się we wnętrze Twojego domu. Tryb Ambient nie tylko zamieni czarne lustro ekranu w stylową dekorację, ale również w każdej chwili może wyświetlić przydatne informacje. Wszystko na półprzezroczystym ekranie, dostosowane do czasu, oświetlenia i wystroju Twojego salonu.

Smart TV pracuje na najnowszej wersji systemu operacyjnego Tizen 5.5. Co jeszcze zyskujemy poza przeglądaniem stron i dostępem do setek aplikacji? Przede wszystkim opcję “Dotknij i wyświetl”:

Wyświetlanie filmów lub muzyki ze smartfona na telewizorze sprowadza się do jednego dotknięcia. Gdy dotkniesz odbiornika smartfonem, telewizor to wykryje i automatycznie rozpocznie udostępnianie treści. Teraz szybko i łatwo przełączysz się z urządzenia mobilnego na telewizor, by cieszyć się ulubioną rozrywką na dużym ekranie.

Na telewizorach Samsung z serii Q77TAT można także oglądać kilka treści jednocześnie. To zadanie funkcji Multi View:

Funkcja Multi View dzieli ekran telewizora na dwie części – w jednej z nich umieszcza treści, które oglądasz, a w drugiej pokazuje ekran Twojego urządzenia mobilnego. Dzięki temu już nie musisz odrywać wzroku od telewizora, by zerknąć na telefon.

Niestety telewizor Samsung nie zaoferuje wsparcia z technologią Dolby Atmos. Do dyspozycji mamy kilka podstawowych polepszaczy brzmienia:

Audio Pre-selection Descriptor, Bluetooth Audio, Dialog Enhancement, Dolby Digital Plus, funkcja Adaptacji Dźwięku, Multiroom Link

Samsung QLED Q77TAT
Samsung QLED / fot. Samsung

Telewizory z tej serii odznaczają się 4 złączami HDMI oraz dwoma portami USB.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *