LG NANO91: nowe telewizory NanoCell

W tym roku na polski rynek trafi kilka serii telewizorów LG z rodziny NanoCell. Kolejna z nich jest już w sprzedaży. Modele z serii NANO91 są dostępne w wielkościach 55 oraz 65 cali. Zobaczcie czym odznaczają się telewizory LG 55NANO913NA oraz LG 65NANO913NA.

W tym roku oferta telewizorów LED z ekranami NanoCell od LG zapowiada się imponująco. Do wyboru będziemy mieli, m.in. serię NANO91 (NANO913) ze 100 Hz matrycą.

Zobacz także:

 

Najlepsze telewizory 2021 | TOP10 (styczeń 2021)

LG NANO91: nowe telewizory NanoCell

LG 55NANO913NA / fot. LG

Zobacz aktualne ceny telewizorów LG NANO91 (NANO913NA)

 


  • Ekran LED 55, 65 cali
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: Advanced HDR (Technicolor), Dolby Vision, HDR10, HLG
  • Matryca 100 Hz
  • Moc głośników 2x10W
  • Smart TV webOS 5.0
  • Liczba HDMI 4
  • Liczba USB 3
  • Rok produkcji 2020

Spoglądając na specyfikację techniczną modeli z serii NANO91 widać, że najważniejsze parametry dotyczące obrazu, dźwięku i opcji multimedialnych są takie same, jak w serii niższej – NANO86. Z tą różnicą, że seria NANO91 nie oferuje wersji 49 cali i różni się rodzajem podświetlenia ekranu.

LG 55NANO913NA / fot. LG

Wszystkie telewizory z serii LG NANO91 odznaczają się podświetleniem Direct LED z Local Dimming. Tymczasem modele oznaczone jako NANO86 oferują Edge LED.

Zobacz także | Jaki telewizor LG 2020 kupić?

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłymi telewizorami 4K od LG, a rodziną NanoCell? Przede wszystkim ekrany oznaczone jako NANO wykorzystują technologię NanoCell, znacznie polepszającą obraz, wykorzystującą nanocząsteczki, oczyszczającą kolory, odfiltrowując mdłe barwy i zwiększając czystość spektrum RGB.

LG 55NANO913NA / fot. LG

Poniżej najważniejsze opcje dotyczące poprawy obrazu:

ekran Nano Cell, ULTRA Luminance, HDR Effect, 4K Active HDR, 4K Upscaler, Wide Colour Gamut, AMD FreeSync, Wide Viewing Angle, HDR Dynamic Tone Mapping, Direct Full Array Local Dimming, Dolby Vision IQ, FILMMAKER MODE, tryb HGiG, NVIDIA G-Sync, HDR10 Pro, α7 Gen3 Intelligent Processor, Pure Colors

LG 55NANO913NA i LG 65NANO913NA poza obrazem 4K są kompatybilne z najpopularniejszymi formatami HDR. Na uwagę zasługuje wsparcie również technologii Dolby Vision, która jest domeną raczej lepszych i najlepszych telewizorów 4K oraz 100 Hz matryca.

LG NANO91: dźwięk

 

LG 55NANO913NA / fot. LG

Z funkcji dotyczących poprawy dźwięku warto zwrócić uwagę na:

AI Sound, Bluetooth Audio, Bluetooth Surround, Clear Voice III, Dolby Atmos, DTS, Magic Sound Tuning, Wireless Sound Sync, WiSA Speakers

Niektóre to te bardziej podstawowe (Clear Voice III poprawiająca dialogi), pozostałe znajdziemy głównie w modelach droższych. Przede wszystkim mowa tutaj o technologii Dolby Atmos czy Magic Sound Tuning. Jeszcze do niedawna, by móc skorzystać z Dolby Atmos trzeba było zaopatrzyć się w soundbar albo sprzęt ją obsługujący. Ta w końcu pojawia się w telewizorach znacznie polepszając brzmienie.

LG 55NANO913NA / fot. LG

Telewizory LG NANO91 pracują na systemie operacyjnym webOS 5.0. Poza przeglądaniem stron na dużym ekranie, do dyspozycji mamy także aplikacje oraz gry do pobrania ze sklepu LG (LG Content Store), zgodność z iPhonami (Apple HomeKit) oraz nowość – tryb Sport Alert. Dzięki tej ostatniej, inteligentnej opcji już nigdy nie przegapimy ważnego meczu. Telewizor nam o tym przypomni. Na tym jednak nie koniec jej funkcjonalności:

Dzięki funkcji alarmu sportowego będziesz otrzymywać powiadomienia przed meczem, w jego trakcie i po jego zakończeniu. Nie musisz martwić się, że przegapisz ważny mecz swojej ulubionej drużyny, nawet gdy oglądasz coś innego.

LG 55NANO913NA / fot. LG

LG Smart TV oferują dostęp do najpopularniejszych aplikacji. Są to Amazon Prime, Apple TV, Netflix, YouTube. Do tego dochodzi wsparcie dla Asystentów Google i Alexa.

 

Zobacz także:

Najlepsze telewizory 2021 | TOP10 (styczeń 2021)


Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: