LG NANO91: nowe telewizory NanoCell

LG NANO91: nowe telewizory z rodziny NanoCell już w sprzedaży. Modele są dostępne w wielkościach 55 oraz 65 cali. Zobaczcie czym odznaczają się telewizory LG 55NANO913NA oraz LG 65NANO913NA.

W tym roku oferta telewizorów LED z ekranami NanoCell od LG zapowiada się imponująco. Do wyboru będziemy mieli, m.in. serię NANO91 (NANO913) ze 100 Hz matrycą.

LG NANO91: nowe telewizory NanoCell

LG 55NANO913NA / fot. LG
 • Ekran LED 55, 65 cali
 • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
 • Technologia HDR: Advanced HDR (Technicolor), Dolby Vision, HDR10, HLG
 • Matryca 100 Hz
 • Moc głośników 2x10W
 • Smart TV webOS 5.0
 • Liczba HDMI 4
 • Liczba USB 3
 • Rok produkcji 2020

Spoglądając na specyfikację techniczną modeli z serii NANO91 widać, że najważniejsze parametry dotyczące obrazu, dźwięku i opcji multimedialnych są takie same, jak w serii niższej – LG NANO86. Z tą różnicą, że seria NANO91 nie oferuje wersji 49 cali i różni się rodzajem podświetlenia ekranu.

Wszystkie telewizory z serii LG NANO91 odznaczają się podświetleniem Direct LED z Local Dimming. Tymczasem modele oznaczone jako NANO86 oferują Edge LED.

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłymi telewizorami 4K od LG, a rodziną NanoCell? Przede wszystkim ekrany oznaczone jako NANO wykorzystują technologię NanoCell, znacznie polepszającą obraz, wykorzystującą nanocząsteczki, oczyszczającą kolory, odfiltrowując mdłe barwy i zwiększając czystość spektrum RGB.

LG 55NANO913NA / fot. LG

Poniżej najważniejsze opcje dotyczące poprawy obrazu:

ekran Nano Cell, ULTRA Luminance, HDR Effect, 4K Active HDR, 4K Upscaler, Wide Colour Gamut, AMD FreeSync, Wide Viewing Angle, HDR Dynamic Tone Mapping, Direct Full Array Local Dimming, Dolby Vision IQ, FILMMAKER MODE, tryb HGiG, NVIDIA G-Sync, HDR10 Pro, α7 Gen3 Intelligent Processor, Pure Colors

LG 55NANO913NA i LG 65NANO913NA poza obrazem 4K są kompatybilne z najpopularniejszymi formatami HDR. Na uwagę zasługuje wsparcie również technologii Dolby Vision, która jest domeną raczej lepszych i najlepszych telewizorów 4K oraz 100 Hz matryca.

Dźwięk

Z funkcji dotyczących poprawy dźwięku warto zwrócić uwagę na:

AI Sound, Bluetooth Audio, Bluetooth Surround, Clear Voice III, Dolby Atmos, DTS, Magic Sound Tuning, Wireless Sound Sync, WiSA Speakers

Niektóre to te bardziej podstawowe (Clear Voice III poprawiająca dialogi), pozostałe znajdziemy głównie w modelach droższych. Przede wszystkim mowa tutaj o technologii Dolby Atmos czy Magic Sound Tuning. Jeszcze do niedawna, by móc skorzystać z Dolby Atmos trzeba było zaopatrzyć się w soundbar albo sprzęt ją obsługujący. Ta w końcu pojawia się w telewizorach znacznie polepszając brzmienie.

LG NANO91
LG 55NANO913NA / fot. LG

Telewizory LG NANO91 pracują na systemie operacyjnym webOS 5.0. Poza przeglądaniem stron na dużym ekranie, do dyspozycji mamy także aplikacje oraz gry do pobrania ze sklepu LG (LG Content Store), zgodność z iPhonami (Apple HomeKit) oraz nowość – tryb Sport Alert. Dzięki tej ostatniej, inteligentnej opcji już nigdy nie przegapimy ważnego meczu. Telewizor nam o tym przypomni. Na tym jednak nie koniec jej funkcjonalności:

Dzięki funkcji alarmu sportowego będziesz otrzymywać powiadomienia przed meczem, w jego trakcie i po jego zakończeniu. Nie musisz martwić się, że przegapisz ważny mecz swojej ulubionej drużyny, nawet gdy oglądasz coś innego.

LG Smart TV oferują dostęp do najpopularniejszych aplikacji. Są to Amazon Prime, Apple TV, Netflix, YouTube. Do tego dochodzi wsparcie dla Asystentów Google i Alexa.


Źródło: LG

Jedna odpowiedź do “LG NANO91: nowe telewizory NanoCell”

 1. LG 65NANO913NA po upływie 30 sekund od uruchomienia telewizor się zawiesza. Zanika dźwięk, telewizor nie reaguje na polecenia pilota. Powyższy stan trwa kolejne 15 po czym telewizor samoczynnie się restartuje. Po samoczynnym restarcie telewizora działa poprawnie do następnego uruchomienia. Dnia 28 stycznia 2021 roku telewizor zgłosił aktualizację, która została przeprowadzona zgodnie z informacjami podawanymi na ekranie. Niestety zabieg aktualizacji nie rozwiązał problemu. Dnia 29 stycznia 2021 roku na polecenie konsultanta LG (rozmowa na chacie z Panem Danielem) telewizor został przywrócony do ustawień fabrycznych, jednak ten zabieg również nie rozwiązał problemu z zawieszanie i samoczynnym restartem.
  Serwis LG to tragedia, reguły i procedury wewnętrzne serwisu zmieniają się zależnie od zapotrzebowania serwisu. Na początek serwis ma 5 dnia na kontakt z klientem od czasu zgłoszenia, jeśli się nie zgłoszą to termin zmienia się na 5 dni ale już ROBOCZYCH. Nikt nawet nie widział telewizora, nie zrobił diagnostyki ale już jest decyzja o wymianie płyty głównej. Pytanie co jeśli ten typ tak ma? Nikt nie analizuje awarii serwis to tak naprawdę WYMIENIACZE.
  NIE POLECAM ZAKUPU TELEWIZORA MARKI LG !!!
  Ja dałem się namówić i popełniłem ten błąd decydując się na zakup. Człowiek uczy się na błędach, od dziś jak najdalej od sprzętu z logiem LG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *