Samsung Q77B (QLED): dane techniczne

Samsung Q77B to nowe telewizory z oferty na 2022 rok. Modele z ekranami QLED oferują trzy wielkości przekątnych. Co o nich wiemy? Jak wyglądają dane techniczne serii Q77B? Czym różnią się od serii o podobnym oznaczeniu – Q70B?

Samsung Q77B to kolejna seria telewizorów 4K QLED ze średniej półki. Wcześniej pisaliśmy o telewizorach serii o podobnym oznaczeniu – Samsung Q70B. Okazuje się, że obie serie oferują identyczne najważniejsze parametry techniczne dotyczące obrazu czy dźwięku. Jednak nie zabrakło też drobnych różnic.

Samsung Q77B: obraz

Telewizor Samsung Q77B / fot. Samsung

Tak wygląda skrócona specyfikacja techniczna telewizorów z serii Q77B. Do wyboru masz trzy modele o wielkościach 55″, 65″ oraz 75″:

 • Rozmiar ekranu 55″, 65″, 75″
 • Ekran QLED
 • Tuner DVB-T2 – Tak
 • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
 • Technologia HDR: Quantum HDR (HDR10+, HLG)
 • Matryca 100 Hz
 • Moc głośników 2.0 / 20 W
 • Smart TV Tizen
 • Liczba HDMI 4 (4x HDMI 2.1)
 • Liczba USB 2 (2x USB 2.0)
 • Rok produkcji 2022

Kolejna seria telewizorów QLED z oferty na 2022 rok ponownie odznacza się podświetleniem Dual LED, dzięki czemu zyskujesz nieco lepszy niż standardowy telewizor LED. Do tego dochodzi 100 Hz matryca, dzięki której oglądanie wydarzeń sportowych czy filmów akcji zawsze będzie odznaczać się płynnym ekranem.

Porównując serię Q77B, do serii niższej (Q70B), zyskujesz taki sam zestaw najważniejszych opcji dbających o jakość wyświetlanego obrazu. Są to procesor AI Quantum 4K, lepszy kontrast dzięki wsparciu HDR (HDR10+, HLG) czy wspomniane podświetlenie Dual LED (wszystkie telewizory Samsung QLED).

Funkcje poprawy obrazu: 100% Natężenie Kolorów (dzięki technologii Quantum Dot), Szeroki Kąt Widzenia, Supreme UHD Dimming, Wzmacniacz Kontrastu, Wzmocnienie Głębi Obrazu, Tryb filmowy, Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+, Clear Motio, LED Clear Motion, Noise Reduction, Filmmaker Mode (FMM)

Samsung Q77B: dźwięk

Telewizor Samsung Q77B / fot. Samsung

Pod kątem opcji dotyczących poprawy wrażeń audio, do dyspozycji masz te same technologie i opcje, co w serii niższej. Najważniejsze to:

Dolby Digital Plus, Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA), Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS), Funkcja Adaptacji Dźwięku+, Q-Symphony, Kompatybilność z Systemami Multiroom, Bluetooth Audio, Wsparcie Dual Audio (Bluetooth)

Telewizor oferuje standardowe nagłośnienie – system dźwięku przestrzennego 2.0 i głośniki o całkowitej mocy wynoszącej 20 W. Warto dodać, że Q-Symphony to całkiem przydatna funkcja, która oferują tylko lepsze i droższe telewizory. Dzięki niej zyskujesz dźwięk z głośników telewizora i z podłączonego soundbara jednocześnie.

Gniazda, złącza i Smart TV

Samsung Q77B
Telewizor Samsung Q77B / fot. Samsung

Inteligentny telewizor działa na prostym i szybkim w obsłudze systemie operacyjnym Tizen. Ponownie poza przeglądaniem stron internetowych na dużym ekranie, dostępem do najlepszych aplikacji Smart TV, zyskujesz identyczne opcje sieciowe, co w seriach niższych.

Warto dodać, że telewizory Samsung Q77B to także telewizory gamingowe. Tutaj gracze z pewnością zyskają płynniejsze rozgrywki podczas gania w najlepsze gry na ekranie TV.

Automatyczny Tryb Gry, Game Motion Plus, Dynamiczny Korektor Czerni, Surround Sound, Ultra Szeroki Widok w Grach, Mini Map Zoom, Freesync, FreeSync Premium Pro, HGiG

W 2022 roku nowością jest wykorzystywanie w tańszych telewizorach QLED aż czterech złączy HDMI 2.1. Dla porównania seria Q70A oferowała zaledwie jedno złącze HDMI zgodne z 2.1. Oto pełna lista gniazd i złączy w serii Q77B:

 • HDMI 4 (4x HDMI 2.1)
 • USB 2 (2x USB 2.0)
 • Ethernet (LAN) Tak
 • Wyjście audio cyfrowe (optyczne) 1
 • Wejście RF ( wspólne z naziemną) 2
 • Gniazdo CI 1

Wygląd i wzornictwo

Samsung Q77B
Telewizor Samsung Q77B / fot. Samsung

Seria Q77B odznacza się wzornictwem Smukły Design, czyli niemal niewidoczną ramką otaczającą ekran (Trójstronnie Bezramkowy Design)i płaskim tyłem (Slim look). Telewizory zostały wyposażone w stopę centralną (NARROW NECK PLATE). Telewizory z tej serii dostępne będą w kolorze tytanowo-szarym (tak samo, jak seria Q70B) z podstawą w kolorze takim samym kolorze.

Samsung Q77B vs. Q70B

Samsung Q77B
Telewizor Samsung Q77B / fot. Samsung

W 2022 roku zapewne serie Q70B i Q77B będą ze sobą porównywane przez klientów. Jednak według specyfikacji technicznej modeli z obu serii, telewizory oferują takie same opcje dotyczące obrazu, dźwięku, Smart TV i taki sam zestaw gniazd i złącz.

Różnica polega na innym kolorze podstawy. Seria Q77B oferuje ją w kolorze tytanowo-szarym (seria Q70B – czarny). Do tego dochodzi dostępność w różnych sieciach sklepów. Pierwszą serię (Q70B)  mogą oferować tylko niektóre sklepy, jeszcze inne, tylko drugą serię (Q77B). Oczywiście będą też sklepy posiadające w swojej ofercie obie serie.

Poza innym kolorem podstawy i dostępnością w sklepach, serie Q70B i Q77B oferują inne wielkości przekątnych. Telewizory Samsung Q77B to modele o wielkościach 55″, 65″ i 75″. W porównaniu do serii niższej (Q70B) brakuje tutaj wersji 85 cali.

 • Q70B – Micro Dimming (Supreme UHD Dimming),  rodzaj podstawy SIMPLE PLUS-WIDE
 • Q77B – Micro Dimming (Ultimate UHD Dimming), rodzaj podstawy NARROW NECK PLATE

Samsung Q77B: ceny i nazewnictwo modeli

Telewizor Samsung Q77B / fot. Samsung

Na stronie Samsung możesz sprawdzić pozostałe parametry techniczne telewizorów z prezentowanej serii.  Modele dostępne w trzech wielkościach  pojawią się w sprzedaży za kilka tygodni.

 • Samsung QE55Q77B – cena maj 2022 – od 4299 zł
 • Samsung QE65Q77B – cena maj 2022 – od 5499 zł
 • Samsung QE75Q77B – cena maj 2022 – od 7999 zł

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *