Samsung Q70B (QLED): dane techniczne

Samsung Q70B to jedna z serii telewizorów QLED 4K ze średniej półki z oferty na 2022 rok. Do sklepów trafią na wiosnę modele o wielkościach 55″, 65″, 75″ oraz 85 cali. Zobacz dane techniczne telewizorów Samsung Q70B.

Samsung Q70B to przede wszystkim telewizory QLED, które oferują 100 Hz matrycę. Wcześniejsze serie Samsung odznaczają się pracą na 50 Hz ekranach. Co jeszcze zmienia się od tej serii? Czym różni się od modeli oznaczonych, jako Samsung Q77B?

Samsung Q70B: obraz

Samsung Q70B
Telewizor Samsung Q70B / fot. Samsung

Samsung Q70B – telewizory QLED 4K

Zobacz jak wygląda skrócona specyfikacja techniczna modeli z serii Q70B. Ta oferuje aż cztery wielkości przekątnych ekranu.

 • Rozmiar ekranu 55″, 65″, 75″ i 85″
 • Ekran QLED
 • Tuner DVB-T2 – Tak
 • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
 • Technologia HDR: Quantum HDR (HDR10+, HLG)
 • Matryca 100 Hz
 • Moc głośników 2.0 / 20 W
 • Smart TV Tizen
 • Liczba HDMI 4 (4x HDMI 2.1)
 • Liczba USB 2 (2x USB 2.0)
 • Rok produkcji 2022

Samsung Q70B to telewizory QLED (pracujące na podświetleniu Dual LED), dzięki czemu zyskujesz znacznie lepszy obraz w rozdzielczości niż w standardowym telewizorze LED. Warto zauważyć, że modele z tej serii pracują również na 100 Hz matrycy. Dla przypomnienia, w 2021 roku serie niższe (Q60A/Q67A) oferowały zaledwie 50 Hz.

O jakość obrazu dba wiele opcji i technologii poprawy obrazu na czele z procesorem AI Quantum 4K, zgodnością z popularnymi formatami HDR (HDR10+, HLG) czy wspomniane podświetlenie Dual LED (telewizory Samsung QLED).

Poniżej inne, ciekawsze opcje poprawy obrazu, wykorzystywane w telewizorach z serii Q70B:

100% Natężenie Kolorów (dzięki technologii Quantum Dot), Szeroki Kąt Widzenia, Supreme UHD Dimming, Wzmacniacz Kontrastu, Wzmocnienie Głębi Obrazu, Tryb filmowy, Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+, Clear Motio, LED Clear Motion, Noise Reduction, Filmmaker Mode (FMM)

Samsung Q70B: dźwięk

Telewizor Samsung Q70B / fot. Samsung

W przypadku opcji poprawy dźwięku, telewizor z oferty 2022 rok z serii Q70B oferują zbliżone parametry. Najważniejsze to system dźwięku przestrzennego 2.0 o całkowitej moc wbudowanych głośników wynoszących 20 W. Dla porównania większość telewizorów LED oferuje 20 W.

Z drugiej strony, zyskujesz opcje poprawy dźwięku, których często nie znajdziesz w innych telewizorach. Samsung oferuje ich całkiem sporo w najnowszych telewizorach. W serii Q70B możesz przetestować niektóre z nich. Najważniejsze to:

Dolby Digital Plus, Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA), Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS), Funkcja Adaptacji Dźwięku+, Q-Symphony, Kompatybilność z Systemami Multiroom, Bluetooth Audio, Wsparcie Dual Audio (Bluetooth)

Gniazda, złącza i Smart TV

Samsung Q70B
Telewizor Samsung Q70B / fot. Samsung

Smart TV działa na systemie Tizen, a do dyspozycji masz identyczne opcje sieciowe, co w seriach niższych. Ma to znaczenie dla osoby zastanawiającej się, jaki telewizor Smart TV kupić. Bez względu czy wybierzesz serię podstawową, czy serię flagową, telewizor i tak oferuje taki sam system, aplikacje i dodatki.

Dzięki inteligentnemu telewizorowi, przesyłanie treści ze smartfona na duży ekran albo na odwrót jest znacznie prostsze, dzięki TV to Mobile – Mirroring oraz urządzenie mobilne do TV – mirroring, DLNA, TV Initiate Mirroring. Oczywiście w telewizorach Samsung nie zabrakło trybu Ambient (nieużywany telewizor może wyświetlać slajdy, dzieła sztuki, itd.).

Tymczasem gracze zyskują kilka technologii i opcji polepszających płynność (ale nie tylko) ruchu podczas grania w najlepsze gry na ekranie telewizora:

Automatyczny Tryb Gry, Game Motion Plus, Dynamiczny Korektor Czerni, Surround Sound, Ultra Szeroki Widok w Grach, Mini Map Zoom, Freesync, FreeSync Premium Pro, HGiG

Seria Q70B w końcu oferuje znacznie lepszy pakiet najważniejszych gniazd i złączy. Przypomnijmy, że w 2021 roku telewizory z serii Q70A/Q77A oferowały zaledwie jedno złącze HDMI w wersji 2.1. W 2022 roku zyskujesz już wszystkie HDMI pracujące w standardzie 2.1. Pełna lista wejść i wyjść wygląda następująco:

 • HDMI 4 (4x HDMI 2.1)
 • USB 2 (2x USB 2.0)
 • Ethernet (LAN) Tak
 • Wyjście audio cyfrowe (optyczne) 1
 • Wejście RF ( wspólne z naziemną) 2
 • Gniazdo CI 1

Wygląd i wzornictwo

Telewizor Samsung Q70B / fot. Samsung

Seria Q70B odznacza się wzornictwem o nazwie Smukły Design. Oznacza to niemal niewidoczną ramkę otaczająca ekran (Trójstronnie Bezramkowy Design), cienką obudowę (Slim look) i podstawę centralną (NARROW NECK PLATE). Telewizory z tej serii dostępne będą w kolorze tytanowo-szarym (TITAN GRAY) z podstawą w kolorze czarnym (Sand Black).

Samsung Q70B: ceny i nazewnictwo modeli

Telewizor Samsung Q70B / fot. Samsung

Na stronie Samsunga można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi serii Q70B. Modele dostępne w czterech wielkościach przekątnych mogą pojawić się w sprzedaży za kilka tygodni.

 

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *