Samsung po raz 17. liderem globalnego rynku telewizorów

Samsung ogłosił, że został po raz 17. liderem globalnego rynku telewizorów. Osiągnięcie to wynika z zaangażowania firmy na rzecz stworzenia najdoskonalszych technologii w połączeniu z rozwiązaniami, które odpowiadają na oczekiwania widzów.

Koncern po raz kolejny ma się czym pochwalić. Do tego w tym roku wciąż projektuje urządzenia, które mają spełniać wymagania wymagających widzów.

Samsung po raz 17. liderem globalnego rynku telewizorów
Samsung po raz 17. liderem globalnego rynku telewizorów / fot. Samsung

Według badania przeprowadzonego przez instytut badawczy Omdia w 2022 roku koncern po raz 17. z rzędu został światowym numerem jeden na rynku telewizorów. Firma zdominowała segment większych ekranów, czyli tych o przekątnych powyżej 75” i 80” oraz utrzymała pozycję lidera wśród modeli klasy premium. W 2022 roku koncern sprzedał 9,65 mln telewizorów QLED i Neo QLED, w sumie 35 milionów tego rodzaju modeli od ich premiery w 2017 roku. W 2022 roku koncern odnotował udział w rynku wynoszący 36,1% dla urządzeń o przekątnej ekranu powyżej 75 cali i 42,9% dla telewizorów ponad 80-calowych.

Telewizory Samsung – zobacz aktualne ceny

Koncern nieustannie rozwija swoje portfolio urządzeń. Do wyboru są zróżnicowane, dopasowujące się do stylu życia użytkowników produkty, takie jak The Frame, The Sero, The Terrace, The Premiere czy The Freestyle.

Warto dodać, że niedawno ruszyła nowa kampania reklamowa. #Zrób to po swojemu to kampania prezentująca urządzenia Lifestyle TV oraz nowoczesne projektory. Telewizory Samsung oferują całkowitą swobodę aranżacji i możliwość personalizacji na wiele różnych sposobów. Do wyboru są telewizory The Frame, The Serif, The Sero i The Terrace oraz innowacyjne projektory z serii The Freestyle i The Premiere.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *