Samsung Neo QLED QN95A: czy warto kupić?

Samsung Neo QLED QN95A to najwyższa, flagowa seria telewizorów tego producenta w ofercie na 2021 rok. Telewizory z tej serii zbierają pozytywne opinie i komentarze w testach zagranicznych redakcji. Co takiego sprawia, że warto je kupić?

Samsung Neo QLED QN95A to przede wszystkim telewizory dla osób poszukujących większego ekranu, od 55 do 85 cali. To czym wyróżnia się ta seria to przede wszystkim spektakularny kontrast, poziom odwzorowania szczegółów, dźwięk przestrzenny i funkcje inteligentne.

Samsung QLED QN95A: parametry techniczne

Samsung Neo QLED QN95A
Telewizor Samsung QE55QN95A / fot. Samsung

Telewizor Samsung QE65QN95A – zobacz aktualne ceny

 • Ekran QLED 55″, 65″, 75″, 85″
 • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
 • Technologia HDR: HDR10+, HLG (Hybrid Log-Gamma)
 • Matryca 100/120 Hz
 • Moc głośników system 4.2.2. / 2x 10W + 2x 10W + 2x 10W + 1x 10W (70 W)
 • Smart TV Samsung Tizen 6.0
 • Liczba HDMI 4 (1x HDMI 2.1, 3x HDMI 2.0)
 • Liczba USB 3
 • Rok produkcji 2021

W serii Samsung Neo QLED QN95A należy zwrócić uwagę na kontrolę podświetlenia obrazu, dzięki czemu telewizory z flagowej serii ponownie zaoferują doskonałość obrazu:

Wizytówką telewizorów z serii Neo QLED jest doskonałość obrazu, która jest zasługą technologii Quantum Mini LED. Sprawia ona, że podświetlenie ekranu jest kontrolowane jeszcze lepiej niż dotychczas. Tym samym każdy detal zachwyca swoją wyrazistością, zarówno w jaśniejszych, jak i ciemniejszych scenach. Ponadto, dzięki technologii głębokiego uczenia się,

Potężny Procesor AI Neo Quantum 4K poprawia jakość wyświetlanych treści do jak najbliższej rozdzielczości 4K. Tym samym QN95A pozwoli doświadczać, jak najbardziej realistycznych wrażeń, które przeniosą nas odpowiednio – na trybuny stadionu piłkarskiego, w sam środek akcji filmu czy do świata wirtualnej rozgrywki.

Jakość obrazu: co jeszcze?

Samsung Neo QLED QN95A
Telewizor Samsung QE55QN95A / fot. Samsung

Warto dodać, że Samsung ma swój wyznacznik, jeśli chodzi o standard HDR. Przypomnijmy, że to główne HDR10+, jednak producent podaje również oznaczenie, jako Neo Quantum HDR 2000. Im większy współczynnik tej technologii wyrażony w liczbach, tym jakość obrazu (przede wszystkim jasność) jest na znacznie lepszym poziomie.

Na jakość obrazu składają się spektakularny kontrast i detale, a o te dba technologia Neo Quantum HDR 2000. Nie tylko nadaje głębi kolorom, ale zwiększa kontrast każdej sceny, pozwalając dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły. Z kolei dzięki Powłoce Antyrefleksyjnej, można zapomnieć o rozpraszających odbiciach światła. Oznacza to, że ekran z powodzeniem sprawdzi się do oglądania popołudniowych meczów piłkarskich latem, kiedy to dni są znacznie dłuższe.

Doskonały dźwięk w domowym salonie?

Oczywiście najlepsze telewizory Samsung to także modele, oferujące znakomite doznania audio, płynące z telewizyjnych głośników. Przypomnijmy seria Samsung Neo QLED QN95A odznacza się mocą całkowitą wynoszącą aż 70 W. Dla porównania telewizory ze standardowej oferty oferują przeważnie 20 W.  Do tego system dźwięku 4.2.2 odznacza się funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem+, która dostosowuje ruch do akcji rozgrywającej się na ekranie. Oznacza, że jeśli piłkarz wybije piłkę z jednej strony boiska, to dźwięk będzie podążał za jej trajektorią na drugą połowę murawy.

Do tego dochodzi funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni, odpowiedzialna za optymalizację dźwięku czy Aktywny Wzmacniacz Głosu, który wychwyci niepożądane hałasy, takie jak pracujący mikser czy czajnik elektryczny i automatycznie wzmocni dźwięk dialogów w oglądanym materiale.

Najlepsze telewizory dla graczy: Samsung QLED Q95A

Samsung Neo QLED QN95A to także telewizory dla graczy. Poza 100 Hz matrycą i niskim input lagiem, otrzymujemy telewizory z dodatkowymi funkcjami, jak: Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+, który pozwoli cieszyć się niezwykle płynnym ruchem – czy to podczas oglądanie meczów czy wirtualnej rozgrywki, Panel Gracza – tegoroczna nowość, która pozwoli na błyskawiczne sprawdzenie i ewentualną zmianę funkcji bez opuszczania gry czy Ultra Szeroki Widok w Grach, dostępny we współpracy z komputerem, pozwalający zmienić proporcje ekranu na 21:9 lub 32:9.

 

Telewizory Samsung QN95A: nazewnictwo modeli

Telewizor Samsung QE55QN95A / fot. Samsung

W skład serii QN95A wchodzą modele o wielkościach 55″, 65″, 75″ i 85 cali:

 • Samsung Neo QLED QE55QN95AAT (Samsung QE55QN95A).
 • Samsung Neo QLED QE65QN95AAT (Samsung QE65QN95A),
 • Samsung Neo QLED QE75QN95AAT (Samsung QE75QN95A),
 • Samsung Neo QLED QE85QN95AAT (Samsung QE85QN95A).

Seria Samsung QN95A jest dostępna w kolorze srebrnym. Telewizory są dostępne, min. w sklepach Media Expert, Media Markt i Euro.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *