Samsung Micro LED: czy to przełomowy wyświetlacz przyszłości?

Samsung Micro LED: czy to przełomowy wyświetlacz przyszłości? Koncern ma pomysł na to, jak mogą wyglądać futurystyczne ekrany. Micro LED są zbudowane z milionów diod LED i znacznie poszerzają możliwości telewizorów.

O wyświetlaczach Samsunga było głośno już podczas CES 2019, kiedy zaprezentowano nowy wyświetlacz 75”, czy wyświetlacz The Wall 219”. Tak, ten ostatni oferuje obraz o wielkości 219 cali. Nic dziwnego, że koncern zgarnął nagrodę CES Best of Innovation Award 2019 za swoje urządzenia.

Samsung Micro LED: co już wiadomo?

Samsung Micro-LED / fot. Samsung

Co wiemy o wyświetlaczach Micro LED 75” oraz The Wall 219”?

Wyświetlacze wyposażone w najnowocześniejszą technologię samodzielnej emisji światła oraz funkcje modułowe, zapewniają niezrównaną jakość obrazu oraz niepowtarzalny design. Te przełomowe urządzenia składają się z modułów Micro LED.

Zbudowane są z milionów diod LED w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim emitujących światło. Dzięki temu wyświetlają one olśniewające kolory, zapewniając jakość obrazu, która przewyższa rozwiązania oferowane przez inne technologie wyświetlaczy obecnie dostępne na rynku.

– Źródło: Samsung

Samsung Micro LED
Samsung Micro-LED / fot. Samsung

Technologia Micro LED umożliwia dostosowanie ekranu do rodzaju i wielkości wnętrza. Dzięki temu możliwe będzie na przykład stworzenie ekranów o nieregularnych proporcjach 9×3, 1×7 czy 5×1.

Dodatkowo Micro LED są w stanie wyświetlać treści w standardowych rozmiarach 16:9, filmy szerokoekranowe 21:9, obrazy o niekonwencjonalnych proporcjach 32:9 czy nawet 1:1 – bez jakiegokolwiek uszczerbku dla jakości obrazu.

Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Ciekawe czy któryś z producentów podejmie wyzwanie stworzenia podobnych wyświetlaczy, o równie imponujących wymiarach, jak 219 cali. Z chęcią zobaczylibyśmy, co w tym temacie ma do powiedzenia LG albo Sony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *