Samsung Micro LED: wyświetlacz przyszłości?

Samsung ma pomysł na to, jak mogą wyglądać wyświetlacze przyszłości. Ekrany Micro LED są zbudowane z milionów diod LED i znacznie poszerzają możliwości telewizorów.

O wyświetlaczach Samsung Micro-LED było głośno już podczas CES 2019, kiedy zaprezentowano nowy wyświetlacz 75”, czy wyświetlacz The Wall 219”. Tak, ten ostatni oferuje obraz o wielkości 219 cali. Nic dziwnego, że koncern zgarnął nagrodę CES Best of Innovation Award 2019 za swoje urządzenia.

Samsung Micro-LED / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 8K

 

Samsung Micro-LED / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K

Co wiemy o wyświetlaczach Micro LED 75” oraz The Wall 219”?

Wyświetlacze Samsung Micro LED, wyposażone w najnowocześniejszą technologię samodzielnej emisji światła oraz funkcje modułowe, zapewniają niezrównaną jakość obrazu oraz niepowtarzalny design. Te przełomowe urządzenia składają się z modułów Micro LED.

Zobacz także | Jaki telewizor Samsung QLED kupić?

Zbudowane są z milionów diod LED w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim emitujących światło. Dzięki temu wyświetlają one olśniewające kolory, zapewniając jakość obrazu, która przewyższa rozwiązania oferowane przez inne technologie wyświetlaczy obecnie dostępne na rynku.

– Źródło: Samsung

Samsung Micro-LED / fot. Samsung

Technologia Micro-LED umożliwia dostosowanie ekranu do rodzaju i wielkości wnętrza. Dzięki temu możliwe będzie na przykład stworzenie ekranów o nieregularnych proporcjach 9×3, 1×7 czy 5×1.

Technologia Micro LED firmy Samsung optymalizuje także treści, bez względu na wielkość i kształt ekranu. Nawet po dodaniu większej liczby modułów, wyświetlacz Samsung Micro LED można przeskalować i zwiększyć jego rozdzielczość, utrzymując jednocześnie stałe zagęszczenie pikseli.

Dodatkowo Micro LED są w stanie wyświetlać treści w standardowych rozmiarach 16:9, filmy szerokoekranowe 21:9, obrazy o niekonwencjonalnych proporcjach 32:9 czy nawet 1:1 – bez jakiegokolwiek uszczerbku dla jakości obrazu.
Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Ciekawe czy któryś z producentów podejmie wyzwanie stworzenia podobnych wyświetlaczy, o równie imponujących wymiarach, jak 219 cali. Z chęcią zobaczylibyśmy, co w tym temacie ma do powiedzenia LG albo Sony.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: