Premiery Netflix: Zabić ból (2023)

Premiery Netflix to przede wszystkim filmy i seriale, które od razu po premierze pojawiły się w TOP10 najlepszych filmów/seriali Netflix. 11 sierpnia 2023 roku na platformie zadebiutował serial Zabić ból. O czym ejst najnowsza produkcja?

Zabić ból – nowość


Painkiller
2023
48 min.

“Zabić ból” to miniserial skupiający się na przyczynach i skutkach amerykańskiego kryzysu opioidowego. Serial przedstawia historie sprawców, ofiar oraz osób poszukujących prawdy, których życie zostało na zawsze zmienione po wprowadzeniu na rynek oksykodonu. Produkcja ta stanowi głębokie studium przestępstwa, odpowiedzialności oraz systemów, które wielokrotnie zawiodły setki tysięcy Amerykanów.

Serial czerpie inspirację z książki Barry’ego Meiera “Zabić ból. Imperium oszustwa i kulisy epidemii opiatowej w USA”, jak również z artykułu Patricka Raddena Keefego “The Family That Built the Empire of Pain”, opublikowanego w magazynie New Yorker. Opowieść skupia się na opisaniu historii kryzysu opioidowego w Stanach Zjednoczonych, koncentrując się na genezie, rozwoju i tragicznych konsekwencjach tego zjawiska.

Premiery Netflix - Zabić ból
Premiery Netflix – Zabić ból / fot. Netflix

Serial “Zabić ból” przenosi widzów w świat głęboko zakorzenionego kryzysu, analizując mechanizmy działania, które doprowadziły do rozprzestrzenienia się epidemii opioidowej. Poprzez ukazanie postaci sprawców, ofiar i osób poszukujących sprawiedliwości, produkcja rzuca światło na złożoność sytuacji oraz na to, jak wiele systemów i instytucji zawiodło w tej sytuacji.
Całość opiera się na solidnym źródłowym materiale – książce i artykule, które wnikliwie badały kryzys opioidowy w USA. Dzięki temu serial ma możliwość głębokiego zrozumienia i analizy zarówno przyczyn, jak i skutków tej poważnej sytuacji społecznej i zdrowotnej.
“Zabić ból” kieruje uwagę na problem epidemii opiatowej i stara się ukazać jej złożoność, nie tylko jako problem zdrowotny, ale także jako rezultat działań ludzi, instytucji i systemów. Dzięki temu, widzowie otrzymują możliwość lepszego zrozumienia tego wyjątkowo ważnego i aktualnego zagadnienia.

Zobacz także: TOP10 najlepsze filmy Netflix

Zaglądajcie do kolejnych tekstów Premiery Netflix. W tym roku nie zabraknie jeszcze wielu hitów, o których premierach będziemy Was informować na bieżąco.

Źródło: Netflix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *