Telewizor sterowany falami mózgowymi od Samsunga

Telewizor sterowany falami mózgowymi od Samsunga. Gdy mogłoby się wydawać, że najwięksi producenci telewizorów nie zaskoczą nas już czymś nowym, świat obeszła sensacyjna wiadomość. Samsung testuje przełomowy telewizor, bo sterowany falami mózgowymi. Dowiedzcie się więcej o projekcie Pontis.

Jakie było nasze zdziwienie, kiedy okazało się, że Samsung stworzył już taki telewizor, który można kontrolować za pomocą fal mózgowych. A więc nie jest to coś, co dopiero powstaje.

Telewizor sterowany falami mózgowymi

Samsung Projekt Pontis / fot. Samsung

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Samsung

Prototyp opracowano w ramach projektu „Pontis”, inicjatywy obywatelskiej firmy Samsung wdrożonej we współpracy z Uniwersytetem w Lucernie oraz Szwajcarskim Centrum Paraplegii, światowej sławy kliniką rehabilitacyjną dla osób o złożonych problemach zdrowotnych.

Projekt „Pontis” ma na celu zapewnienie większej dostępności do technologii także osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, takimi jak porażenie czterokończynowe.
– Źródło: Samsung

Telewizor sterowany falami mózgowymi
Samsung Projekt Pontis / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 8K

Zamysł takiego modelu był prosty. Producent chciał pomóc użytkownikom z ograniczoną sprawnością ruchową na korzystanie z podstawowych funkcji, jak zmiana kanałów telewizyjnych czy dostosowanie poziomu głośności. Wszystko zaledwie przez minimalne ruchy twarzy.

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

Telewizor sterowany falami mózgowymi
Samsung Projekt Pontis / fot. Samsung

Firma Samsung opracowała i przetestowała prototypy za pomocą unikalnej kombinacji istniejących technologii. Specjalne wzorce wizualne wyświetlane są w każdym z rogów ekranu telewizora, a czujniki umieszczone na głowie użytkownika mierzą różne rodzaje fal mózgowych generowanych w wyniku tej interakcji z obrazem.

Odczytane wzorce fal są następnie przekładane na proste komendy pozwalające kontrolować telewizor – zmienić kanał czy dostosować głośność. Technologię przetestowano z różnymi grupami użytkowników, by w praktyce sprawdzić łatwość działania.
– Źródło: Samsung

Nasz komentarz

W przypadku tego typu wiadomości zawsze jedna rzecz pozostaje niepewna. Mianowicie to kiedy taki wynalazek będzie dostępny dla każdego. Projekt Pontis przynosi pozytywne rezultaty i zapewne nie raz jeszcze usłyszymy nowe wiadomości na temat jego rozwoju.

Od czerwca tego roku Samsung ma rozwijać i optymalizować swój wynalazek. Zapowiedziano już, że prototyp zostanie udostępniony na testy w ośrodkach rehabilitacyjnych oraz specjalistycznych szwajcarskich szpitalach.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Nie możemy się zatem doczekać, aż takie innowacyjne rozwiązanie znacznie ułatwiające korzystanie z telewizora w codziennym życiu przez osoby z porażeniem mózgowym zostanie wprowadzone na całym świecie. Oczywiście jak tylko dowiemy się czegoś nowego, będziemy Was o tym informować.

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: