Philips OLED807: specyfikacja techniczna

Philips OLED807 to telewizory OLED, ale z serii wyższej. Przypomnijmy, że w 2022 roku jest jeszcze seria niższa (OLED707). Dzisiaj sprawdzamy w czym są lepsze modele oznaczone, jako OLED807/12.

Philips OLED807 to telewizory klasy Premium. Tutaj zyskujesz o wiele więcej niż oferuje seria niższa (Philips OLED707). Producent ujawnił, że w sprzedaży w pierwszej kolejności pojawi się wersja 55 cali. Być może do tego dojdą jeszcze wielkości 48″, 65″ oraz 77″.

Philips OLED807: specyfikacja techniczna

Philips OLED807 / fot. Philips
  • Rozmiar ekranu 48″, 55″, 65″, 77″
  • Ekran OLED
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: HDR10, HDR10+, Dolby Vision
  • Matryca 100 Hz
  • Moc głośników 70 W (system 2.1)
  • Smart TV Google (Android)
  • Liczba HDMI 4 (2x HDMI 2.1 / 2x HDMI 2.0)
  • Liczba USB 3
  • Rok produkcji 2022

Jeśli szukasz najlepszych telewizorów OLED, ta seria może spełnić Twoje wymagania. Jednak zanim poznasz najważniejsze parametry techniczne, warto, byś wiedział, że 4 najważniejsze różnice pomiędzy modelami z serii OLED807, a OLED707 to inna wersja systemu Ambilight, design, pilot oraz inne przekątne ekranów.

Telewizory OLED pracują na 100 Hz matrycy, oferują obraz w rozdzielczości 4K i obsługują najważniejsze formaty HDR, w tym Dolby Vision.

Tuner DVB-T (MPEG-4), DVB-T2 (HEVC), DVB-S, DVB-S2, DVB-C, analogowy

Pierwszą istotną różnicą pomiędzy modelami OLED807/12, a serią niższą jest lepsza wersja systemu Ambilight. Oznacza to, że telewizor został wyposażony w system podświetlenia diodami LED, aż z czterech stron. Daje to znakomity efekt, kiedy w salonie jest ciemno, a TV jest blisko ściany. Wtedy diody emitują dookoła telewizora takie same kolory, jak te wyświetlane na ekranie.

Telewizory OLED pracują na procesorze obrazu najnowszej generacji P5 AI Inteligent Picture Engine.

Ciekawostka: Zazwyczaj TV Philipsa pracują na tym samym procesorze obrazu. Jednak u innich producentów nie zawsze jest to regułą. Przykładowo telewizory LG OLED oferują w niższych seriach inny procesor, niż ten wykorzystywany w droższych modelach.

Warto dodać, że najlepsze telewizory OLED oferują coś jeszcze. To obsługa CalMAN, która jest wyznacznikiem tylko i wyłącznie lepszych i najlepszych telewizorów 2022 roku.. Pozwala ona szybko i w łatwy sposób skalibrować kolory wyświetlane na obrazie.

Funkcje poprawy obrazu Perfect Natural Motion, Ambilight: Trójstronny, Micro Dimming Perfect, 99% Wide Color Gamut (szeroka gama kolorów), FILMMAKER MODE (Tryb Filmowca), NVIDIA G-Sync, P5 AI Inteligent Picture Engine, AMD FreeSync Premium, ISF Colour Management (Zarządzanie kolorami ISF), tryb A.I. PQ, obsługa CalMAN

Telewizory gamingowe także wspierają technologie przydatne dla graczy.

Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR), AMD FreeSync

Drugą różnicą pomiędzy dwoma seriami TV OLED z katalogu na 2022 rok jest inny pilot. Modele z serii wyższej zostały wyposażone w pilota premium.

Philips OLED807 / fot. Philips

Oznacza to, że w zestawie z telewizorem z serii OLED807 otrzymasz pilota zdalnego sterowania wykończonego skórą Muirhead. Wszystko dla Twojej wygody.

Smart TV, dźwięk

Philips OLED807
Philips OLED807 / fot. Philips

Tak samo jak wszystkie lepsze telewizory Philipsa z oferty na 2022 rok, Smart TV pracuje na najnowszej wersji systemu Android (Google). Oznacza to szybką pracę, dostęp do najlepszych aplikacji Smart TV czy możliwość połączenia z TV innych urządzeń drogą bezprzewodową. Do tego dochodzi obsługa Asystent Google i Amazon Alexa.

Aplikacje Smart TV YouTube, Netflix, Spotify, Prime Video, Apple TV, Disney+, HBO Go / Max, Rakuten TV

Jeśli chodzi o nagłośnienie, seria OLED807 oferuje takie same najważniejsze parametry techniczne dotyczące dźwięku. To przede wszystkim system dźwięku przestrzennego 2.1 oraz głośniki o całkowitej mocy 70 W. Telewizory Philips obsługują technologię Dolby Atmos oraz wiele innych:

Technologie dźwięku A.I. EQ (Korektor A.I.), Bluetooth Audio, Clear Dialogue (Wyraźnie dialogi), Dolby Atmos, Dolby Audio, Dolby Bass Enhancement (wzmocnienie basów Dolby), Dolby Volume Leveller (ustawienie głośności Dolby), DTS HD, DTS Play-Fi, HDMI eARC, Mimi Sound Personalisation (Personalizacja dźwięku Mimi), tryb nocny

 

Ceny i nazewnictwo modeli

Philips OLED807
Philips OLED807 / fot. Philips

Obecnie w sprzedaży nie ma jeszcze telewizorów z tej serii. Na stronie producenta pojawiła się ta seria dość niedawno co oznacza, że modele wkrótce powinny trafić do sprzedaży.

Czy będą to jedne z najlepszych telewizorów OLED? Poczekamy aż modele pojawią się u nas na testach.

Trzecią istotną różnicą pomiędzy serią OLED707, a OLED807 jest to, że modele z tej ostatniej oferują podstawę centralną. Natomiast modele z niższej serii oferują nóżki. Czwarta, ostatnia różnica jest taka, że w sprzedaży ma pojawić się jeszcze wersja 77 cali (której nie ma w serii Philips OLED707).

Źródło: Philips

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *