Panasonic JZ2000: flagowe telewizory OLED na 2021 rok

Panasonic JZ2000 to flagowy telewizor OLED na 2021 rok. Właśnie zaprezentowano kilka ciekawych informacji na temat dwóch telewizorów OLED na 2021 rok. Specyfikacji technicznej modeli Panasonic TX-55JZ2000B i TX-65JZ2000B jeszcze nie ujawniono, ale my wiemy, czego możemy się spodziewać.

Panasonic TX-55JZ2000B i TX-65JZ2000B to godni następny doskonale przyjętej ubiegłorocznej serii telewizorów OLED Panasonic HZ2000. W tym roku nowością jest procesor HCX Pro AI, Tryb Game Mode Extreme, obsługa HDMI 2.1 Variable Refresh Rate (VRR) i High Frame Rate (HFR). A to nie wszystko. Co jeszcze oferują telewizory OLED Panasonic na 2021 rok?

Niestandardowy panel OLED

Telewizory Panasonic 2021 – seria Panasonic JZ2000 / fot. Panasonic

Panasonic chwali się tym, że jego najlepsze telewizory OLED 2021 wykorzystują opatentowany przez Panasonic panel Master HDR OLED Professional Edition. Dzięki temu seria JZ2000 wyróżnia się na tle innych najlepszych telewizorów OLED na rynku, biorąc pod uwagę jasność, jaką zaoferuje.

W porównaniu ze zwykłymi telewizorami OLED, panel Master HDR OLED Professional Edition zapewnia wyższy szczytowy i średni poziom jasności, co skutkuje zwiększonym zakresem dynamiki, przez co zawartość HDR na innych telewizorach OLED wygląda w porównaniu z ciemną.

Panasonic JZ2000 jest zgodny z wieloma formatami HDR, w tym Dolby Vision IQ, Dolby Vision, Filmmaker Mode, HDR10 + Adaptive i HLG Photo. Funkcja Intelligent Sensing dynamicznie dostosowuje obraz w oparciu o poziomy oświetlenia otoczenia.

Panasonic JZ2000B: Procesor HCX Pro AI

Telewizory Panasonic 2021 – seria Panasonic JZ2000 / fot. Panasonic

Sercem telewizorów Panasonic OLED 2021 jest procesor obrazu o nazwie HCX Pro AI. Ten umożliwia automatyczną optymalizację jakości obrazu i dźwięku w oparciu o rodzaj oglądanych treści.

Wyposażony jest w nowy procesor, który może wykorzystywać sztuczną inteligencję do identyfikowania rodzaju oglądanych treści, a następnie automatycznie optymalizuje obraz i dźwięk – dzięki czemu zawsze możesz cieszyć się najlepszymi wrażeniami bez kiwnięcia palcem.

Nowy procesor HCX Pro AI ze sztuczną inteligencją dopasowuje jakość obrazu ze względu na treści, jakie oglądamy. Inne ustawienia będą zastosowane podczas filmu, a jeszcze inne podczas oglądania sportu czy wiadomości. Procesor analizuje wyświetlany obraz co sekundę, a dzięki sztucznej inteligencji, telewizor OLED uczy się dopasowywać nie tylko optymalną jakość obrazu, ale i też dźwięku.

Wygląda to tak, że podczas oglądanie meczu piłki nożnej, telewizor sprawi, że trawa będzie bardziej realistyczna, a zawodnicy bardziej trójwymiarowi. Do tego dochodzi optymalizacja dźwięku, aby sprawiać wrażenie, jakbyś był na stadionie. Podczas oglądania filmu telewizor Panasonic wybierze najdokładniejsze kolory i dostosuje jakość obrazu, by zapewnić kinowe wrażenia.

Tryb Game Mode Extreme

Panasonic JZ2000
Telewizory Panasonic 2021 – seria Panasonic JZ2000 / fot. Panasonic

Tryb Game Mode Extreme to coś, z czego zapewne skorzystają gracze. Ten pozwala na znaczne zmniejszenie opóźnień wejściowych, aby poprawić wrażenia z gry. Do tego dochodzi obsługa 2.1 Variable Refresh Rate (VRR) i High Frame Rate (HFR). Moc jaką udostępnia procesor obrazu HCX Pro AI pozwoli jeszcze płynniej grać w gry na dużym ekranie telewizora. Panasonic OLED JZ2000 redukuje opóźnienia do najniższych w branży wyników dla telewizora OLED. Game Mode Extreme oferuje w skrócie:

 – niskie opóźnienie,
– obsługę zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) i wysokiej częstotliwości odświeżania (HFR) HDMI 2.1,
– dedykowany tryb obrazu do gier („tryb gry”),
– obsługę HDMI Signal Power Link poprawiającą wrażenia i łatwość użytkowania.

Panasonic JZ2000: jakość dźwięku

Panasonic TX-55JZ2000B i TX-65JZ2000B zostały wyposażone w system dźwięku przestrzennego z głośnikami skierowanymi na boki i do góry, zapewniające wciągające wrażenia z dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Kompletny pakiet audio 360° Soundscape Pro pozwala wyciągnąć to, co najlepsze z technologii Dolby Atmos i zapewnić przy tym prawdziwe poczucie zanurzenia.

Jeśli oglądają filmy, poczują dźwięk przestrzenny na poziomie kinowym; jeśli oglądają sport, będą mieli jeszcze głębsze poczucie przebywania na stadionie. Cały system dźwiękowy został opracowany przy wsparciu inżynierów z uznanej marki audio Panasonic, Technics, dzięki czemu został „Tuned by Technics”.

Panasonic Smart TV

Panasonic JZ2000
Telewizory Panasonic 2021 – seria Panasonic JZ2000 / fot. Panasonic

Telewizory OLED to również Smart TV. Poza przeglądaniem stron i korzystania z setek aplikacji na dużym ekranie telewizora możemy robić jeszcze inne rzeczy. W 2021 roku telewizory OLED Panasonic pracują na systemie operacyjnym my Home Screen 6.0 (mój ekran domowy 6.0). System działa płynnie i jest bardzo intuicyjny.

Jednak od pewnego czasu to telewizory Smart TV z systemem Android są najbardziej popularne. Panasonic eksperymentował już w zeszłym roku z tą platformą w swoich wybranych modelach telewizorów LED. Jednak gdyby Android miałby zostać wprowadzony do pozostałych telewizorów 2021 tego producenta, to raczej nie zyskalibyśmy udoskonalenia systemu my Home Screen.

Co jeszcze oferuje my Home Screen 6.0? Nowością jest usługa My Scenery oraz podwójne połączenie Bluetooth. Pierwsza pozwala wybrać zestaw spokojnych zdjęć i filmów lub ustawić własne, aby odzwierciedlić nastrój lub porę dnia. Zdjęcia są dostępne w LUMIX CLUB.

Druga opcja to podwójne połączenie Bluetooth. Pozwala ona na jednoczesne przesyłanie dźwięku do dwóch oddzielnych urządzeń Bluetooth.

Na przykład oboje rodzice mogliby słuchać filmu późno w nocy za pośrednictwem słuchawek Bluetooth bez zakłócania snu dzieci lub dzieci mogą używać słuchawek, aby uniknąć zakłócania rodzinnego środowiska pracy w domu.

W 2021 roku ulepszono interfejs my Home Screen 6.0, by jeszcze szybciej uzyskać dostęp do najczęściej używanych ustawień obrazu, dźwięku i innych. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystywanie komend głosowych umożliwiających użytkownikom obsługę niektórych kluczowych funkcji telewizora za pomocą głosu.

 

Ceny telewizorów Panasonic są jeszcze nieznane. Zapewne modele pojawią się w sprzedaży na wiosnę 2021 roku. Wtedy też poznamy szczegółową specyfikację techniczną telewizorów Panasonic TX-55JZ2000B i TX-65JZ2000B.

Źródło: Panasonic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *