Co oferują telewizory Sony? Sprawdzamy!

Co oferują telewizory Sony? Niedawno mogliście przeczytać u nas, czego można się spodziewać po telewizorach LG z tegorocznej oferty. Teraz sprawdźcie co zaoferuje inny koncern. Sony wchodzi na rynek ze swoimi telewizorami Full Array LED 8K HDR (seria G9) oraz OLED 4K HDR Bravia Master (seria AG9).

Nie tylko Samsung ma telewizory 8K. W tym roku koncern Sony pokazał modele z podświetleniem Full Array LED o zdumiewającej rozdzielczości 8K. Działają na procesorze obrazu X1 Ultimate i będą dostępne w wielkościach 85 oraz 98 cali. Wraz z innymi opcjami poprawy wyświetlanych treści mamy uzyskać krystalicznie czysty obraz w każdych warunkach.

Co oferują telewizory Sony?

Zmodernizowano technologię Backlight Master Drive. Jest ona obecnie oparta na nowo opracowanym module LED i algorytmie sterowania zoptymalizowanym pod kątem obrazu 8K.

Połączenie tych rozwiązań zapewnia żywy obraz o wysokiej rozdzielczości i dużym kontraście. Doskonałe wrażenia to również zasługa technologii Acoustic Multi-Audio. Jej idea polega na rozmieszczeniu czterech głośników nad i pod ekranem, dzięki czemu dźwięk dobiega z ekranu, a nie z miejsca, w którym zainstalowany jest głośnik. W rezultacie obraz 8K na dużym ekranie staje się jeszcze bardziej wciągający.

– Źródło: Sony

Ceny gigantycznych reprezentantów serii ZG9 nie są jeszcze znane. Tak samo, jak daty pojawienia się ich w sklepach.

Co oferują telewizory Sony? Co jeszcze warto wiedzieć?

85 Sony ZG9 / fot. Sony

Drugą serią nowych telewizorów Sony na 2019 rok jest AG9. Najlepsze telewizory OLED 4K dostępne będą w trzech wielkościach ekranów. Do wyboru będziemy mieli 55, 65 oraz 77 cali. Czyli tak samo, jak w 2017 roku w przypadku modeli z serii A1.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Nowe flagowe telewizory OLED 4K HDR BRAVIA MASTER Series AG9 wyróżniają się smukłością: ich grubość po zamontowaniu na ścianie jest w przybliżeniu o połowę mniejsza1 niż poprzednich modeli. Zapewnia to harmonijny wygląd telewizora w każdym wnętrzu. Modele z tej serii wyposażono w procesor obrazu X1 Ultimate.

Unikatowa technologia sterowania panelem Pixel Contrast Booster; zapewnia żywą i wierną reprodukcję pełnej skali jasności: od najgłębszej czerni po najjaśniejsze fragmenty. Technologia Acoustic Surface&Audio+ sprawia, że dźwięk dobiega wprost z ekranu, tworząc harmonijną całość z obrazem i zapewniając spójny efekt przestrzenny. Telewizor może też pełnić rolę głośnika centralnego2 i jest zgodny3 z najnowszym formatem audio Dolby Atmos.

– Źródło: Sony

Co oferują telewizory Sony?
Sony AG9 / fot Sony

Warto jeszcze wspomnieć o trybie kalibracji aplikacji Netflix w telewizorach Sony Bravia. Dzięki niemu będziemy mogli oglądać materiały rozrywkowe z serwisu Netflix tak, jak wyobrażali sobie to ich reżyserzy. Flagowe modele zostały objęte programem certyfikacji IMAX Enhanced. Wszystko po to, by zapewnić ich użytkownikom przekaz twórczych wizji i zamysłów.

Redakcji jakitelewizorkupic.pl bardzo podobają się nowe telewizory Sony. Z pewnością chwycimy się za głowę, kiedy poznamy ich ceny. Tylko najbardziej nurtuje nas tryb, o którym pisaliśmy jakiś czas temu – kalibracji aplikacji Netflix w telewizorach Sony Bravia.

Czy to oznacza, że te same materiały oglądane nawet na najlepszym telewizorze LG czy Samsunga, wyświetlane będą w gorszej jakości? Jakoś ciężko nam w to uwierzyć. Może różnice będą niewidoczne gołym okiem. Cóż, na weryfikację przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Zapewne modele z serii AG9 i ZG9 pojawią się najwcześniej w marcu 2019 roku.

Źródło: Sony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *