Pierwszy zakrzywiony monitor Samsung z Thunderbolt 3

Pierwszy zakrzywiony monitor Samsung QLED z portem Thunderbolt 3 to zdecydowanie coś, czym koreański producent chce podbić serca graczy na całym świecie. Sprzęt debiutuje właśnie na CES 2018 w Las Vegas. 

Pierwszy zakrzywiony monitor Samsung – czego możemy się spodziewać po Samsungu? Czy warto wziąć go pod uwagę zastanawiając się, jaki monitor kupić?

Pierwszy zakrzywiony monitor Samsung

Pierwszy zakrzywiony monitor Samsung
Monitor CJ79 (C34J791) / fot. Samsung

Firma Samsung Electronics zaprezentuje na targach CES 2018 nowy monitor CJ791. Jest to pierwszy na świecie zakrzywiony monitor QLED wyposażony w nowoczesne złącze Thunderbolt 3 od firmy Intel. 34-calowy wyświetlacz oferuje szybkie przetwarzanie danych i niesamowitą jakość obrazu. J

est to doskonałe rozwiązanie zarówno dla graczy, profesjonalistów, jak i okazjonalnych użytkowników, którzy cenią sobie wyjątkową jakość obrazu.
– Źródło: Samsung

Co takiego jest w złączu Thunderbolt 3 w monitorach z serii CJ791?

Za pośrednictwem jednego portu Thunderbolt 3 użytkownicy monitora CJ791 mogą przesyłać dane i łączyć monitor z laptopem bez konieczności używania dodatkowego okablowania. Złącze Thunderbolt 3 gwarantuje przesył danych o prędkości do 40 gigabitów na sekundę (Gb/s). Port ten oferuje niemal cztery razy szybszą prędkość transmisji danych od USB.

Użytkownicy mogą od teraz korzystać z całego ekosystemu stacji dokujących, wyświetlaczy i urządzeń peryferyjnych, takich jak komputery Mac, laptopy ze złączami USB-C i innymi akcesoriami, np. dyskami zewnętrznymi lub zewnętrznymi kartami graficznymi. Interfejs Thunderbolt 3 umożliwia również zasilanie monitora CJ791 prądem o mocy 85 W, który wystarczy do ładowania laptopa.
– Źródło: Samsung

Co jeszcze?

Monitor CJ79 (C34J791) / fot. Samsung

Monitor Samsung CJ791 wywodzi się z monitorów QLED. I faktycznie ma dużo wspólnego z telewizorami QLED, które w zeszłym roku były flagowymi produktami Samsunga. Chodzi przede wszystkim o znakomitą jakość obrazu, czyli o wiernie odwzorowane kolory (pokrycie 125% spektrum sRGB), znakomitą, głęboką czerń, czy wyjątkowo jasną biel. Zakrzywienie o wartości aż 1500R i szeroki kąty widzenia 178 stopni to kolejne cechy tego unikatowego sprzętu.

Monitor oferuje również ciekawe funkcje, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o graczach, jak np. „Game Mode”, pozwalający na ustawienie jasności dynamicznej automatycznie dostosowującej kolor i kontrast każdej sceny w celu jak najdokładniejszej imitacji rzeczywistości. Czas reakcji monitora CJ791 wynosi 4 milisekundy. Taka specyfikacja gwarantuje płynne przejścia pomiędzy scenami, co na pewno docenią fani wyścigów, symulacji i gier akcji FPP.
– Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Tradycyjnie pojawia się pytanie o cenę? Na razie nie ujawniono, ile będziemy musieli wydać na taki sprzęt. A po skróconej specyfikacji widać, że warto będzie mu się przyjrzeć z bliska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *