LG UQ90003LA: specyfikacja techniczna

LG UQ90003LA to jedna z najwyższych tegorocznych serii, jeśli chodzi o standardowe telewizory 4K. Potem masz już m.in. telewizory NanoCell, Mini LED oraz OLEDy. Czym wyróżniają się modele o wielkościach 43″, 50″, 55″, 60″? Zobacz specyfikację techniczną.

LG UQ90003LA to seria, która z pewnością może być propozycją dla osób poszukujących standardowych telewizorów z tegorocznej oferty tego producenta. Jednak czy pod kątem najważniejszych parametrów technicznych to o wiele lepsze telewizory, niż te z serii niższych?

LG UQ90003LA: obraz i dźwięk

LG 55UQ90003LA / fot. LG
 • Rozmiar ekranu 43″, 50″, 55″, 60″
 • Ekran LED
 • Tuner DVB-T2 – Tak
 • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
 • Technologia HDR: HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma)
 • Matryca 50 Hz
 • Moc głośników 2.0 / 20 W
 • Smart TV webOS 22
 • HDMI 3 (3x HDMI 2.0)
 • USB 2
 • Rok produkcji 2022

Telewizory LG pod kątem specyfikacji technicznej oferują takie same najważniejsze opcje poprawy obrazu i dźwięku, co seria wyższa – LG UQ91003LA. Te różnią się dostępnością w innych sklepach na wyłączność oraz innym rodzajem podstawy. Telewizory oferują niemal identyczne opcje dotyczące obrazu i dźwięku, co seria niższa – LG UQ81003LB. Z tą różnicą, że w serii wyższej (UQ90003LA) zmienia się procesor na bardziej zaawansowany. Tutaj zyskujesz α7 Gen 5 AI Processor 4K – wcześniejsze serie pracują na α5 Gen 5 AI Processor 4K. Jednak różnica w jakości obrazu i tak nie powinna być widoczna gołym okiem. Reszta parametrów technicznych przypomina serię niższą oraz wyższą. Są to przede wszystkim rozdzielczość 4K, 50 Hz matryca, wsparcie HDR10, HLG oraz podstawowe opcje poprawy obrazu.

Funkcje poprawy obrazu: Cinema, Dynamic Tone Mappng, Filmmaker Mode, HDR Active, HDR10 Pro, HEVC, Inteligentna kontrola jasności, Skalowanie obrazu do jakości 4K UHD, Tryb Gry, Tryb HGiG

Podobnie wyglądają parametry techniczne dotyczące dźwięku. Zyskujesz to samo, co w serii wyższej i niższej. Mowa o głośnikach o standardowej mocy 20 W, systemie dźwięku przestrzennego 2.0 i autorskich opcjach poprawy dźwięku od LG.

Funkcje poprawy dźwięku: AI Sound, Bluetooth Surround, Clear Voice Pro, Down Firing, Inteligentne dopasowanie dźwięku do pomieszczenia, Jednoczesne wysyłanie dźwięku na dwa wyjścia, Synchronizacja dźwięku, Udostępnianie dźwięku, Korektor dźwięku

Telewizor Smart TV, gniazda i złącza

LG 55UQ90003LA / fot. LG

LG przyzwyczaił nas do tego, że nawet proste i tanie telewizory to te oferujące dostęp do internetu, wyszukiwarki internetowej czy najpopularniejszych aplikacji typu Netflix czy Disney+. Wystarczy, że połączysz telewizor Smart TV z domową siecią WiFi i już możesz korzystać z sieci na telewizyjnym ekranie. Całość działa płynnie, bowiem Smart TV pracują na najnowszym systemie operacyjnym od LG o nazwie webOS 22.

Pod kątem wejść i wyjść zyskujesz przede wszystkim 3 HDMI w podstawowej wersji (2.0) oraz dwa porty USB.

Telewizory LG: ceny i nazewnictwo modeli

LG UQ90003LA
LG 55UQ90003LA / fot. LG

Na stronie producenta nie znajdziesz informacji o tej serii. Jednak telewizory LG kupisz bez problemu, m.in. w sieciach sklepów Media Expert. Obecnie do wyboru masz zaledwie 4 przekątne ekranów. Być może za kilka tygodni zobaczymy jeszcze kolejne. Ciężko byłoby uwierzyć, że seria nie zaoferuje wielkości 65 cali.

Seria LG UQ90003LA dostępna jest w kolorze czarnym.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *