LG SIGNATURE OLED M3: bezprzewodowy TV 2023

LG SIGNATURE OLED M3 to pierwszy na świecie bezprzewodowy TV z oferty na 2023 rok. Po raz pierwszy koncern LG zaprezentował go podczas targów CES 2023 w Las Vegas. Co o nim wiadomo? Czy trafi na polski rynek?

Bezprzewodowy telewizor LG SIGNATURE OLED M3 z technologią Zero Connect zapewnia nieograniczoną swobodę w aranżacji wnętrz, a co najważniejsze dzięki niemu unikniesz plątaniny kabli. Wymagane jest tylko połączenie kablowe z ekranem telewizora. Prototypowy model wzbudził zachwyt w Las Vegas.

LG SIGNATURE OLED M3

LG SIGNATURE OLED M3 / fot. LG

LG prezentuje 97-calowy LG SIGNATURE OLED M3 – pierwszy na świecie telewizor konsumencki z technologią Zero Connect, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie sygnału audio i wideo w czasie rzeczywistym w rozdzielczości do 4K (120 Hz). Nowatorski LG SIGNATURE OLED M3 zapewnia użytkownikom doskonałą jakość obrazu i dźwięku, a także większą elastyczność instalacji i podłączania. Bezprzewodowy LG SIGNATURE OLED M to rewolucyjne osiągnięcie w dziedzinie technologii oraz wzornictwa.

Telewizor OLED z serii OLED M3 to model wyjątkowy. Po pierwsze działa bez kabli, a po drugie oferuje 97-calowy ekran. Żaden producent nie ma w swojej ofercie takiego modelu o wspomnianej przekątnej ekranu. Przynajmniej jeszcze nie ujawniono takiej informacji, jeśli chodzi o konkurencyjne modele z katalogu na 2023 rok.

LG OLED M3 / fot. LG

Chociaż nowość LG odznacza się imponującymi rozmiarami ekranu, doskonale współgra z wystrojem wnętrza – dzięki swojej dyskretnej konstrukcji One Wall Design. Sam telewizor oraz zintegrowany z nim uchwyt przylegają do ściany bez widocznej szczeliny. Całość prezentuje się niemal tak elegancko jak dzieło eksponowane w galerii sztuki. Ten efekt podkreśla wyjątkowa jakość obrazu z samoświecącymi pikselami.

LG SIGNATURE OLED M3
LG SIGNATURE / fot. LG

LG oferuje oddzielny moduł Zero Connect po raz pierwszy. Jego zadaniem jest bezprzewodowe przesyłanie sygnałów wideo i audio na 97-calowy, kinowy ekran LG. Rozwiązanie to przypomina One Connect, stosowany przez Samsunga w najlepszych telewizorach z lat ubiegłych.

Moduł można umieścić z dala od telewizora, co pozwala stworzyć wolną od zakłóceń przestrzeń do oglądania oraz daje dużą swobodę w aranżacji wnętrza. Zero Connect wyposażone jest w wiele portów zainstalowanych z myślą o powszechnie używanych urządzeniach HDMI, takich jak dekodery telewizji kablowej i satelitarnej oraz konsole do gier. Ponadto może bezprzewodowo współpracować z kompatybilnymi soundbarami, zapewniając bogatsze, mocniejsze brzmienie i większą wygodę.

LG OLED M3 telewizor Smart TV pracujący na 100 Hz matrycy i systemie webOS. Całość uzupełnia oczywiście zgodność z Dolby Vision, Dolby Atmos i złącza HDMI 2.1.

Dzięki temu użytkownicy mogą oglądać treści w rozdzielczości 4K (120 Hz) z czystym, wyraźnym dźwiękiem bez przerw i pogorszenia jakości. Chcąc zapewnić bezproblemowe przesyłanie danych z modułu do telewizora, firma opracowała algorytm, który błyskawicznie określa optymalną ścieżkę transmisji. Minimalizuje również błędy lub zakłócenia sygnału. Rozpoznaje bowiem zmiany w bezpośrednim otoczeniu – takie jak poruszający się po pomieszczeniu ludzie lub zwierzęta domowe – i odpowiednio przełącza ścieżki.

Warto dodać, że aby uzyskać optymalną siłę sygnału, antenę umieszczoną w module można łatwo obrócić i/lub pochylić, dopasowując do położenia telewizora.

Umieść bezprzewodowy moduł tam, gdzie Ci wygodnie: na stoliku do kawy, półce czy komodzie. Następnie podłącz konsolę do gry, kamery, urządzenia strumieniujące i inne sprzęty bezpośrednio do modułu, a nie do telewizora. Dzięki temu wokół Twojego LG OLED będzie panował porządek.

Na razie nie ujawniono ile będzie kosztował kolosalny telewizor OLED z oferty na 2023 rok. Nie wiadomo też, czy pojawi się na polskim rynku.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *