LG S95QR: flagowy soundbar na 2022 rok

LG S95QR to nowy soundbar klasy premium zapewniający odbiór dźwięku na najwyższym poziomie, jednocześnie redukując negatywny wpływ produktu na środowisko w całym cyklu jego życia. Sprzęt można oglądać na targach CES 2022. Kiedy trafi do sklepów? Co o nim wiadomo?

Na targach CES 2022 firma LG zaprezentowała nową linię produktów audio z modelami oferującymi najwyższą wydajność, unikalne i stylowe wzornictwo oraz ekscytujące wrażenia dźwiękowe Na pewno najciekawszym produktem od LG jeśli chodzi o listwy głośnikowe, jest soundbar LG S95QR, o mocy wyjściowej 810 W i konfiguracji kanałów 9.1.5, gwarantujący czysty dźwięk przestrzenny jako całościowe rozwiązanie audio klasy high-end.

LG S95QR: flagowy soundbar 2022

Soundbar LG S95QR
Soundbar LG S95QR /fot. LG

LG S95QR Czarny – zobacz aktualne ceny

 

Pięć kanałów, (skierowanych do góry) w tym pierwszy na świecie głośnik centralny (skierowany do góry) – trzy usytuowane na soundbarze i dwa osobne tylne głośniki – dbają o nieskazitelną czystość dźwięku i powiększają scenę dźwiękową, zapewniając najwyższy realizm.

Soundbar firmy LG to doskonały wybór dla miłośników kina, którzy pragną wzbogacić swoje wrażenia z domowych seansów. Centralny, skierowany ku górze, głośnik sprawia, że dialogi słychać wyraźniej, a treści w formatach Dolby Atmos i DTS:X są jeszcze bardziej wciągające. Dzięki funkcji IMAX Enhanced użytkownicy mogą cieszyć się trójwymiarowym dźwiękiem podczas oglądania kompatybilnych treści.

Soundbar wyposażony jest w czuły układ, który pozwala na zwiększenie odległości od subwoofera i głośników tylnych bez ryzyka utraty jakości dźwięku. Dzięki stabilniejszemu połączeniu bezprzewodowemu LG S95QR eliminuje zakłócenia i opóźnienia, co pozwala na utrzymanie pełnego skupienia podczas oglądania i słuchania. Zastosowanie technologii Meridian Audio Horizon w trybie muzycznym umożliwia zmiksowanie dźwięku dwukanałowego do 7.1-kanałowego, poprawiając realizm dźwięku przestrzennego.

Soundbar gamingowy?

Soundbar LG S95QR
Soundbar LG S95QR /fot. LG

LG S95QR Czarny – zobacz aktualne ceny

 

Okazuje się, że soundbar od LG to nie tylko propozycja dla osób, chcących oglądać najlepsze filmy przy wielopoziomowym dźwięku. To także coś dla graczy.

Soundbar LG to doskonałe rozwiązaniem dla graczy i miłośników muzyki, wyposażone w funkcję zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) oraz tryb automatycznego obniżania opóźnień (ALLM), czyniąc ten produkt niezbędnym dla graczy korzystających z konsoli, którzy oczekują idealnej synchronizacji dźwięku i obrazu.1 Obsługiwana wysoka jakość usług strumieniowego przesyłania muzyki sprawia, że soundbar firmy LG umila słuchanie autorskich list przebojów i ulubionych wykonawców.

Dzięki LG WOWCAST Wi-Fi audio dongle słuchacze mogą cieszyć się wielokanałowym odbiorem dźwięku bez konieczności używania kabla do telewizora. Niestety ten dostępny jest na razie poza polskim rynkiem. W Wielkiej Brytanii to wydatek £99.98 (około 540 zł).

Jeśli chodzi o soundbar LG S95QR, ten zapewne pojawi się w sklepach na wiosnę 2022 roku. Cena nie jest jeszcze znana.

LG dba o środowisko

LG OLED 83C2 / fot. LG

LG S95QR Czarny – zobacz aktualne ceny

W 2021 roku pisaliśmy o pilotach zasilanych energią słoneczną i opakowaniach eko do telewizorów Samsung. W tym roku również koncern LG chce dać przykład na to, że warto być eko.

W roku 2022 linia soundbarów firmy LG została zaprojektowana z myślą o ochronie środowiska. Oznacza to, że w całym cyklu życia produktu emitowana jest mniejsza ilość CO2.Na tym nie koniec, bo oprócz wysyłki w opakowaniach wykonanych w 100% z papieru i wykorzystania plastikowej żywicy pochodzącej z recyklingu do produkcji obudowy zewnętrznej najnowsze modele wykorzystują innowacyjny materiał z włókien kompozytowych zmniejszający emisję CO2 podczas transportu ze względu na mniejszą wagę. Dodatkowo stosunkowo niewielki poborów mocy pomaga oszczędzać energię podczas korzystania z zestawów firmy LG.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *