LG TV OLED 8K: pierwszy na świecie 88-calowy TV OLED

LG TV OLED 8K: pierwszy na świecie 88-calowy TV OLED. W końcu doczekaliśmy się pierwszego wyświetlacza OLED o imponującej rozdzielczości 8K. Pokazał go koncert LG na targach CES 2018. Jego przekątna ekranu wynosi aż 88 cali.

W końcu nadszedł czas na telewizory OLED o rozdzielczości 8K. Sprawdź, co zaoferuje 88-calowy TV LG.

LG TV OLED 8K

LG TV OLED 8K
LG – pierwszy na świecie 88-calowy wyświetlacz OLED 8K / fot. LG

LG zaprezentowało pierwszy na świecie 88-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 8K w idealnym momencie. To właśnie teraz wszystkie oczy zwrócone są na projekty, prototypy oraz urządzenia wystawione na CES 2018, które zobaczymy w sklepach już za kilkanaście tygodni. Czy wśród nich będzie wspomniany telewizor OLED 8K?

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Pomyślne zakończenie prac nad pierwszym na świecie wyświetlaczem OLED 8K ma przełomowe znaczenie dla nadchodzącej ery telewizorów 8K. To dowód na ogromny potencjał technologii OLED. Matryce organiczne odegrają kluczową rolę w rozwoju telewizorów nowej generacji, dlatego firma LG Display intensyfikuje prace badawczo-rozwojowe nad technologią OLED. -In-Byung Kang, Wiceprezes oraz Dyrektor ds. Technologii firmy LG Display

Tutaj udało zwiększyć się rozdzielczość bez pogorszenia jasności. To doskonała wiadomość, bo wcześniej było to niemożliwe. Panele OLED 8K również pozwolą na utrzymanie smukłego profilu każdego telewizora. Ma to ogromne znaczenie, bowiem jedną z pierwszych rzeczy, z którą kojarzą się OLEDy jest właśnie cienkość matrycy (zaledwie kilka milimetrów to standard).

Zobacz także | Najlepsze telewizory OLED

Spółka LG Display jest jedynym na świecie producentem wyświetlaczy OLED o dużych przekątnych. Dzięki wykorzystaniu własnych innowacyjnych metod projektowania i produkcji może z powodzeniem wytwarzać panele organiczne 8K, przygotowując się tym samym do zajęcia czołowej pozycji na rynku paneli o bardzo dużych przekątnych i bardzo wysokiej rozdzielczości. 33 miliony pikseli emitujących światło, pozwalają panelom OLED 8K wyświetlić większą ilość najdrobniejszych detali przy niezrównanej jakości obrazu.
– Źródło: LG

Nasz komentarz

Cóż o wyższości telewizorów OLED nad nawet najlepszymi telewizorami LED nie będziemy Was przekonywać. Jednak pojawia się pytanie, czy taki wyścig (coraz większa rozdzielczość ekranu) ma sens, skoro nie wszyscy operatorzy nadają jeszcze w rozdzielczość HD? Dopiero za jakiś czas możemy spodziewać się (może za kilka lat), że większość operatorów będzie obsługiwała sygnał 4K. A co z sygnałem 8K? Czy nie jest na to zdecydowanie za wcześnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *