LG przedstawia nowe soundbary

Ostatnio informowaliśmy Was o najnowszych listwach głośnikowych, między innymi od koncernu Sony. Tymczasem LG także ma w tej kwestii wiele do zaoferowania.

W tym roku do sklepów trafią z pewnością trzy modele – LG SL8YG, LG SL9YG i LG SL10YG. Zobacz najnowsze soundbary LG i sprawdź, co zaoferują.

Soundbar LG SL9YG / fot. LG

Sprawdź aktualne ceny soundbarów LG

 


Nowe soundbary LG powstały we współpracy z Meridian Audio – pionierem technologii High-Resolution Audio. Dzięki temu odtwarzają dźwięk o najwyższej jakości, a ponadto są wyposażone w inteligentne funkcje i wyróżniają się eleganckim, nowoczesnym designem.

LG ściśle współpracuje z firmą Meridian, dzięki czemu konsekwentnie podwyższa jakość dźwięku odtwarzanego przez swoje produkty. W tym roku udoskonaloną technologię wykorzystano w trzech soundbarach (modelach SL10YG, SL9YG i SL8YG).

– Źródło: LG

Soundbar LG SL10YG / fot. LG

Sprawdź aktualne ceny wszystkich soundbarów

 

 


Soundbar LG SL10YG / fot. LG

Warto wspomnieć, że dwa modele soundbarów LG (SL9YG i SL10YG) zostały wyróżnione w konkursie CES InnovationAward (podczas targów CES 2019). Natomiast tytuł Best of Innovation (najlepszy Innowacyjny Sprzęt) otrzymał LG SL9YG. Wszystko za sprawą wykorzystywanych technologii poprawiających dźwięk.

Soundbar LG SL9YG / fot. LG

Wykorzystując swoje 25-letnie doświadczenie w zakresie cyfrowego przetwarzania sygnałów firma Meridian opracowała technologię Bass&Space, która pozwala na odtwarzanie dźwięku ze spójnym obrazem i silnymi basami. Rozwiązanie to w połączeniu z technologią Image Elevation, która zapewnia realistyczny efekt podniesienia sceny dźwiękowej, tworzy wokół słuchaczy prawdziwie kinową przestrzeń dźwiękową (…)

Zobacz także | Jaki telewizor LG 2020 kupić?

Technologia Meridian Upmix przetwarza dwukanałowy sygnał audio na kilka oddzielnych kanałów dźwiękowych bez wprowadzania zniekształceń i przy utrzymaniu równowagi tonalnej. Dzięki temu wzmacnia wrażenie otoczenia dźwiękiem, wzbogaca pole dźwiękowe i zwiększa wyrazistość wokalu oraz instrumentów wiodących.

– Źródło: LG

Topowe soundbary LG (LG SL10, SL9 i SL8) obsługują dźwięk przestrzenny w systemie Dolby Atmos oraz DTS:X. Duża moc wyjściowa, wbudowany Asystent Google oraz elegancki design to ich pozostałe cechy.

Soundbar LG SL9YG / fot. LG
Soundbar LG SL9YG / fot. LG

Sprawdź aktualne ceny soundbarów LG z serii SL

Nowe soundbary LG zachwycają jakością dźwięku o czystym, mocnym i bogatym brzemieniu. Są również wyposażone we wbudowanego Asystenta Google, który pozwala na korzystanie z funkcji sztucznej inteligencji oraz rozpoznawania mowy. Użytkownicy mogą z łatwością sterować soundbarem LG i uzyskiwać informacje mówiąc po prostu „Hej Google, zwiększ głośność” lub „Hej Google, kto gra w tym filmie”.

Ponadto, dzięki kompatybilności z innymi produktami współpracującymi z Asystentem Google, soundbar pozwala na przesyłanie poleceń głosowych do innych urządzeń w domu. Na przykład, bez wstawania z kanapy można poprosić soundbar, aby włączył oczyszczacz powietrza.

– Źródło: LG

Soundbar LG SL9YG / fot. LG
Soundbar LG SL9YG / fot. LG

Wkrótce poinformujemy Was o ich szczegółowej specyfikacji technicznej oraz sugerowanych cenach i dostępności w sklepach.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: