LG przedstawia nowe soundbary. Który warto kupić?

LG przedstawia nowe soundbary. Który warto kupić? Ostatnio informowaliśmy Was o najnowszych listwach głośnikowych, między innymi od koncernu Sony. Tymczasem LG także ma w tej kwestii wiele do zaoferowania.

W tym roku do sklepów trafią z pewnością trzy modele – LG SL8YG, LG SL9YG i LG SL10YG. Zobacz najnowsze soundbary LG i sprawdź, co zaoferują.

Soundbar LG SL9YG / fot. LG

LG przedstawia nowe soundbary

Nowe soundbary LG powstały we współpracy z Meridian Audio – pionierem technologii High-Resolution Audio. Dzięki temu odtwarzają dźwięk o najwyższej jakości, a ponadto są wyposażone w inteligentne funkcje i wyróżniają się eleganckim, nowoczesnym designem.

LG ściśle współpracuje z firmą Meridian, dzięki czemu konsekwentnie podwyższa jakość dźwięku odtwarzanego przez swoje produkty. W tym roku udoskonaloną technologię wykorzystano w trzech soundbarach (modelach SL10YG, SL9YG i SL8YG).

– Źródło: LG

 

Warto wspomnieć, że dwa modele soundbarów LG (SL9YG i SL10YG) zostały wyróżnione w konkursie CES InnovationAward (podczas targów CES 2019). Natomiast tytuł Best of Innovation (najlepszy Innowacyjny Sprzęt) otrzymał LG SL9YG. Wszystko za sprawą wykorzystywanych technologii poprawiających dźwięk.

Co jeszcze warto wiedzieć?

LG przedstawia nowe soundbary
Soundbar LG SL9YG / fot. LG

Wykorzystując swoje 25-letnie doświadczenie w zakresie cyfrowego przetwarzania sygnałów firma Meridian opracowała technologię Bass&Space, która pozwala na odtwarzanie dźwięku ze spójnym obrazem i silnymi basami. Rozwiązanie to w połączeniu z technologią Image Elevation, która zapewnia realistyczny efekt podniesienia sceny dźwiękowej, tworzy wokół słuchaczy prawdziwie kinową przestrzeń dźwiękową (…)

Technologia Meridian Upmix przetwarza dwukanałowy sygnał audio na kilka oddzielnych kanałów dźwiękowych bez wprowadzania zniekształceń i przy utrzymaniu równowagi tonalnej. Dzięki temu wzmacnia wrażenie otoczenia dźwiękiem, wzbogaca pole dźwiękowe i zwiększa wyrazistość wokalu oraz instrumentów wiodących.

– Źródło: LG

Topowe soundbary LG (LG SL10, SL9 i SL8) obsługują dźwięk przestrzenny w systemie Dolby Atmos oraz DTS:X. Duża moc wyjściowa, wbudowany Asystent Google oraz elegancki design to ich pozostałe cechy.

Nowe soundbary LG zachwycają jakością dźwięku o czystym, mocnym i bogatym brzemieniu. Są również wyposażone we wbudowanego Asystenta Google, który pozwala na korzystanie z funkcji sztucznej inteligencji oraz rozpoznawania mowy. Użytkownicy mogą z łatwością sterować soundbarem LG i uzyskiwać informacje mówiąc po prostu „Hej Google, zwiększ głośność” lub „Hej Google, kto gra w tym filmie”.

Ponadto, dzięki kompatybilności z innymi produktami współpracującymi z Asystentem Google, soundbar pozwala na przesyłanie poleceń głosowych do innych urządzeń w domu. Na przykład, bez wstawania z kanapy można poprosić soundbar, aby włączył oczyszczacz powietrza.

– Źródło: LG

LG przedstawia nowe soundbary
Soundbar LG SL9YG / fot. LG

Wkrótce poinformujemy Was o ich szczegółowej specyfikacji technicznej oraz sugerowanych cenach i dostępności w sklepach.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *