LG OLED GX: TV zgodne ze standardem ATSC 3.0

LG OLED GX to trzecia z sześciu serii telewizorów OLED na 2020 rok. Modele o wielkościach 55, 65 i 77 cali oferują nie tylko zaawansowane opcje poprawy obrazu oraz dźwięku.

Chodzi przede wszystkim o inny design całej serii oraz zgodność z nowym standardem telewizji internetowej (ATSC 3.0). Zobaczcie czym wyróżniają się telewizory z serii LG OLED GX.

LG OLED GX

LG OLED GX
LG OLED77GXPUA / fot. LG
  • Ekran OLED 55, 65, 77 cali
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: Cinema HDR (Dolby Vision, HDR10, HLG), Dolby Vision IQ, HDR Dynamic Tone Mapping Pro
  • Matryca 100 Hz
  • Moc głośników 2x 10W + 2x10W + 2x10W
  • Smart TV webOS 5.0
  • Liczba HDMI 4
  • Liczba USB 3
  • Rok produkcji 2020

W tym roku telewizory OLED od LG to serie: BX, CX, GX, RX, WX i ZX. My przyglądamy się trzeciej z nich – LG OLED GX. Najważniejsze cechy to przede wszystkim rozdzielczość Ultra HD, 100 Hz matryca czy zgodność z najpopularniejszymi formatami HDR (Dolby Vision, HDR10, HLG).

Podobnie jak w serii CX tutaj otrzymujemy lepszy (niż w podstawowej serii BX) procesor obrazu α9 Gen 3 AI Processor 4K oraz wiele opcji poprawy obrazu:

Quad Step Noise Reduction, Frequency Based Sharpness Enhancer, Intense Color, Billion Rich Colors, Advanced Color Enhancer, True Color Accuracy Pro, AI 4K Upscaler, Advanced Contrast Enhancer, Face Enhancing, Ultra Luminance Pro

Co jeszcze?

LG OLED GX
LG OLED77GXPUA / fot. LG

W porównaniu z serią CX opcje dotyczące obrazu są identyczne. Zmieniają się nieco parametry dotyczące dźwięku (np. mamy AI Sound Pro zamiast AI Sound). Od tej serii otrzymujemy głośniki telewizyjne o mocy 60W.

Dla przypomnienia wcześniejsze serie oferują zaledwie 40W. Głośniki są takie same, jak w serii BX (Down Firing) skierowane do przodu, natomiast system dźwięku jest 4.2-kanałowy.

Telewizory LG OLED klasy Premium odznaczają się wyjątkowym, eleganckim wzornictwem oraz niewielką grubością (20 mm w przypadku modelu 65-calowego). Dostarczany w zestawie, specjalnie zaprojektowany uchwyt ścienny umożliwia mocowanie 55-, 65- oraz 77-calowych telewizorów płasko na ścianie, dzięki czemu ekran OLED przekształca się w dzieło sztuki o spektakularnym wyglądzie.

Telewizory 4K UHD z serii GX całkowicie wtapiają się w otoczenie i stanowią, futurystyczny, luksusowy element wystroju wnętrza nawet wtedy, gdy są wyłączone.

Smart TV i dodatki

Jeśli chodzi o opcje sieciowe i dodatkowe, to poza jedną rzeczą (ATSC), seria LG GX OLED jest identyczna, co modele LG CX. Mamy system webOS 5.0, przeglądarkę internetową, sterowanie za pomocą klawiatury, smartfona albo pilota Magic. Do tego telewizory OLED są zgodne z Google Assistant, Alexą oraz aplikacjami pozwalającymi na współpracę z iPhonami (Apple Airplay2, Apple Homekit).

Zgodność z ATSC 3.0 oznacza możliwość odbierania nowego standardu telewizji internetowej, o którym pisaliśmy w grudniu 2019 roku. Oznacza to dostęp do nowych programów telewizyjnych, ale też do treści w rozdzielczości Ultra HD, zgodnych z technologią HDR. Niestety w tym roku tylko część najlepszych telewizorów będzie zgodna ze standardem ATSC 3.0.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *