Gdzie oglądać Gwiazdę Betlejemską?

Gdzie oglądać Gwiazdę Betlejemską? O której Gwiazda Betlejemska będzie widoczna? Oglądaj Gwiazdę Betlejemską online. Zobacz gdzie dokładnie jej wypatrywać. Kolejna taka szansa za 60 lat. Zobaczcie krótkiego newsa na temat „Saturn Jowisz grudzień 2020” – gdzie oglądać koniunkcję tych dwóch planet?

Ostatnio informowaliśmy Was, gdzie oglądać KSW57 oraz ostatni wyścig Formuły 1. Dzisiaj przynosimy Wam wieści na temat tego, o której godzinie i gdzie oglądać Gwiazdę Betlejemską (Star of Bethlehem)? Nie wszyscy wiedzą, że transmisja z tego niezwykłego wydarzenia (ostatnio miało to miejsce ok. 800 lat temu!) będzie online. Gdzie oglądać Gwiazdę Betlejemską?

 

TOP10 | najlepsze filmy Netflix (maj 2021)

Gdzie oglądać Gwiazdę Betlejemską?

 Gdzie oglądać Gwiazdę Betlejemską?
Gwiazda Betlejemska – gdzie oglądać?

Gwiazda Betlejemska to nic innego jak koniunkcja Jowisza i Saturna.* Ta nie bez powodu widoczna będzie najlepiej w jedyną (i jednocześnie najdłuższą w całym roku) noc 21 grudnia 2020 roku. Co prawda wcześniej również obie planety były bardzo blisko Ziemi (w 1623 r.), jednak największą siłę zjawisko miało niemal 800 lat temu (w 1226 roku). Wtedy Astronomia nie wykorzystywała jeszcze tak zaawansowanych teleskopów i lornetek jak dzisiaj. Chociaż, jeśli wierzyć ekspertom, to pierwszy teleskop wynalazł Galileusz w 1609 roku – Ciekawe, czy korzystał z niego w 1623 roku?

Niestety w XVII wieku Gwiazda Betlejemska nie była tak widoczna jak dzisiaj, bo zjawisko miało miejsce za dnia.

 

Dobre i tanie telewizory 4K: TOP10 (maj 2021)

Koniunkcja, złączenie – ustawienie ciał niebieskich i obserwatora w jednej linii. Planety górne względem Ziemi mogą znajdować się w opozycji bądź koniunkcji. Samo określenie koniunkcji planety górnej oznacza, że znajduje się za Słońcem w jednej linii z Ziemią.

Źródło: Wikipedia

O której Gwiazda Betlejemska będzie widoczna?

 Gdzie oglądać Gwiazdę Betlejemską?
Gwiazda Betlejemska -najlepiej oglądać ją z dala od miasta i świateł

O której Gwiazda Betlejemska będzie widoczna? Najlepsza pora, by obserwować to niecodzienne zjawisko to godzina po zachodzie Słońca.

  • godzina 15:41
  • Wtorek, 22 grudnia 2020 (CET)

Oczywiście później również będzie ona widoczna, ale może być trudniej zauważalna. Do tego dochodzą chmury, które mogą przesłonić ten fenomen.

 

TOP10 najlepsze telewizory (maj 2021)

Gwiazda Betlejemska – transmisja online

 Gdzie oglądać Gwiazdę Betlejemską?
Gwiazda Betlejemska – gdzie oglądać?

Na Youtube jest co najmniej kilka transmisji z całego świata, które trwają właśnie teraz.

Gwiazda Betlejemska – gdzie na niebie?

Gwiazda Betlejemska – gdzie na niebie można ją zobaczyć? Żeby mieć najlepszy widok najlepiej wzrok skierować na zachodnio-południową część nocnego nieba. Im dalej od miasta i świateł, tym bardziej powinna ona być widoczna. Można na przykład udać się do pobliskiego lasu, by zobaczyć to niecodzienne zjawisko. Warto wspomóc się lornetką i jakimś rozgrzewającym napojem :P.

Co mają zrobić spóźnialscy? Mają dwie opcje do wyboru. Albo spróbować jutro (i przez kilka kolejnych dni – Gwiazda Betlejemska może być widoczna do kilku dni od dzisiaj – 21 grudnia 2020 roku). Albo poczekać do kolejnej koniunkcji Jowisza z Saturnem do roku…. 2080. Kolejna taka szansa będzie miała miejsce dopiero w 2400 roku.

Jeśli nie lubicie w ciszy spoglądać w niebo, zawsze możecie umilić sobie czas, wczuwając się jeszcze bardziej w widowiskową Gwiazdę Betlejemską, słuchając jednej z piosenek o tym tytule – Angels & Airwaves – Star of Bethlehem. Utwór to intro do jednego z najbardziej znanych kawałków z płyty I-Empire – zespołu założonego przez Toma DeLonge (m.in. Blink 182, Box Car Racer).

Źródło: Youtube

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: