Czy warto kupić telewizor Samsung QLED?

Czy warto kupić telewizor Samsung QLED? Nowe telewizory Samsung QLED powinny pojawić się w sklepach na wiosnę. My tymczasem sprawdzamy, w jaki sposób producent chce nas przekonać do zakupu jednego z nich.

Oto 5 najważniejszych powodów (zdaniem Samsunga), dla których warto stać się posiadaczem telewizora Samsung QLED. Zobacz czy warto skorzystać z oferty tego producenta?

Czy warto kupić telewizor Samsung?  Serie i wielkości ekranów QLEDów

QLED-Q90R / fot. Samsung

W tym roku znowu będziemy mieli ogromy wybór modeli od Samsunga. Telewizory QLED to najwyższe serie, więc możemy spodziewać się kosmicznych cen, ale i też znakomitego obrazu. Nie zapominajmy, że do wyboru będziemy mieli także telewizory o rozdzielczości 8K.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Oferta telewizorów QLED na 2019 rok obejmuje modele 8K i 4K, w tym 8K Q950R o przekątnej ekranu od 65 do 98 cali oraz pięć linii 4K: Q90R, Q85R, Q80R, Q70R i Q60R, które w zależności od modelu będą dostępne w rozmiarach od 43 do 82 cali. W sumie do wyboru będzie ponad 20 telewizorów QLED, wśród których znajdzie się więcej modeli z dużą przekątną ekranu. Produkty wejdą do sprzedaży wiosną.
Źródło: Samsung

Na tym nie koniec, bowiem w ofercie Samsunga znajdzie się jeszcze jedna nowość. O telewizorze The Frame pisaliśmy kilkanaście dni temu. Na razie specyfikacja techniczna nie jest jeszcze znana. Czego możemy się po nim spodziewać?

Dostępny w telewizorze The Frame Tryb Sztuka pozwala wyświetlić na ekranie dzieła malarstwa czy fotografie, zmieniając domową przestrzeń w nowoczesną galerię. Obecnie do wyboru jest ponad tysiąc dzieł. Zastosowane technologie pozwalają dostosować jasność i kolorystykę treści do otoczenia, dzięki czemu wyświetlana na ekranie sztuka wygląda jak faktyczne obrazy.

Nowością w telewizorze The Frame na 2019 rok jest ekran w technologii QLED, który zapewnia doskonałą jakość obrazu. Telewizor Samsung The Frame na 2019 rok zostanie wprowadzony na rynek wiosną.
Źródło: Samsung

Teraz pora na 5 powodów, dla których warto stać się posiadaczem telewizora QLED od Samsunga.

Czy warto kupić telewizor Samsung? | Który telewizor Samsung wybrać?

1. Doskonała czerń, lepsze kąty widzenia

Jako, że telewizory Samsunga zapewne będą wykorzystywały matrycę VA, to nie mogło być inaczej. Ponownie otrzymamy bardzo dobrą czerń. To jedna z najważniejszych cech tego typu matryc. Dzięki technologii Ultra Viewing Angle zyskujemy także lepsze kąty widzenia.

Samsung stale pracuje nad rozwojem technologii QLED. Modele z tej serii na 2019 rok wyposażone są w technologię „Ultra Viewing Angle”. Dzięki zmienionej strukturze paneli telewizora, światło równomiernie rozświetla ekran. Takie rozwiązanie sprawia, że telewizory są w stanie zapewnić wyraziste obrazy o głębszej czerni, a także rozszerzone kąty widzenia.

To nie jedyna nowość w tegorocznych telewizorach QLED. Modele z tej serii otrzymają tylne strefowe podświetlenie (Direct-Full-Array), co przełoży się na lepszy kontrast i głębsze czernie bez efektu rozmycia kolorów.
Źródło: Samsung

2. Procesor Quantum

Procesor QLED 8K Quantum / fot. Samsung

Od lat producenci prześcigają się, by to ich procesor obrazu był najlepszy. Tak samo Samsung. W tym roku telewizory QLED będą wykorzystywały procesor Quantum.

Tegoroczne modele QLED 4K otrzymały także procesor Quantum, czyli technologię, która została po raz pierwszy zastosowana w telewizorze QLED 8K. Dzięki temu, niezależnie od rozdzielczości treści źródłowej, wyświetlany obraz będzie wyróżniał się wyższą jasnością. Poprzez wykorzystanie skalowania opartego na sztucznej inteligencji widzowie mogą liczyć na poprawę jakości obrazu i dźwięku.
Źródło: Samsung

3. HDR10+

W tym roku wszystkie telewizory QLED będą zgodne z technologią HDR10+.

Ten standard przetwarzania obrazu pozawala zoptymalizować kolory dla każdej sceny. Dzięki temu są one odpowiednio jaśniejsze lub ciemniejsze, a wyświetlany obraz bardziej szczegółowy. Telewizory QLED 8K będą również obsługiwać transmisję do 60 klatek w 8K według standardu HDMI 2.1.

Wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji i skalowanie telewizor QLED 8K pozwoli zwiększyć jakość materiałów wideo do rozdzielczości bliskiej 8K, co dotyczy także treści przesyłanych strumieniowo.
Źródło: Samsung

4. Bogatszy Smart TV

Telewizory QLED będą pracowały na systemie operacyjnym Tizen. Do tego dojdą dodatkowe możliwości. Nowe aplikacje, funkcje czy zgodność z głośnikiem Alexa od Amazona.

W tym roku telewizory QLED, jako flagowe modele Smart TV, zapewnią jeszcze więcej opcji dostępu do rozrywki. Wśród nowości znajdzie się m.in. aplikacja iTunes Movies. Dzięki temu widzowie będą mogli korzystać z istniejącej biblioteki iTunes, a także przeglądać iTunes Store oraz kupować i wypożyczać filmy. Z kolei obsługa Apple AirPlay 2 pozwoli odtwarzać materiały z urządzeń Apple bezpośrednio na dużych ekranach telewizorów Samsung.

Ponadto telewizory Samsung Smart TV 2019 mogą współpracować z Amazon Alexa, dzięki czemu użytkownicy będą mogli włączyć lub wyłączyć telewizor, a także regulować głośność za pomocą poleceń głosowych.
Źródło: Samsung

5. Tryb Ambient w nowej odsłonie

Czy warto kupić telewizor Samsung
Ambient Mode / fot. Samsung

W tym roku ponownie telewizory QLED zostaną wyposażone w tryb Ambient.

W trybie Ambient telewizory Samsung QLED mogą dostarczać informacji przydatnych w codziennym życiu, takich jak aktualna prognoza pogody czy wyświetlać Twoje fotografie. W tegorocznych produktach dostępna jest jeszcze szersza gama motywów, co pozwala dopasować telewizor do wnętrza i indywidualnych preferencji.

Z kolei zainstalowany w telewizorze czujnik automatycznej regulacji oświetlenia zapewnia optymalną jasność dla otoczenia i jednocześnie ogranicza zużycie energii.
Źródło: Samsung

Czy warto kupić telewizor Samsung? Nasz komentarz

Zapowiada się rok, w którym Samsung zaoferuje ponad 20 modeli z kilku serii z rodziny QLED. Przed osobami chcących kupić jeden z takich modeli trudne zadanie. Będą musiały porównać te telewizory, by wybrać tylko jeden. Jednak czy to trochę nie za dużo? I bez tego ciężko połapać się w specyfikacjach technicznych danych modeli.

Zapewne jest to spowodowane tym, że każdy z producentów chce być liderem w sprzedaży flagowych modeli. Oby tylko ta liczba nie wzrastała, bo osoby zastanawiające się, jaki telewizor kupić skorzystają z oferty konkurencji, która będzie miała mniejszy wybór. A jak wiadomo z psychologicznego punktu widzenia, im mniejszy wybór, tym łatwiej wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *