Co nowego w telewizorach? (marzec 2023)

Co nowego w telewizorach? Co miesiąc aktualizujemy informacje na temat wszystkich modeli z katalogu na 2022/2023 rok. Skupiamy się głównie na największych producentach i ich ofercie. Zobacz wszystko co musisz wiedzieć o telewizorach 2022 od Sony, Samsunga, Panasonica, Philipsa i LG. Tymczasem na wiosnę pojawią się telewizory z oferty na 2023 rok. Co już o nich wiemy?

Co nowego w telewizorach? Czy w sprzedaży dostępne są wszystkie modele z tegorocznej oferty? Co warto wiedzieć o TV od pięciu najważniejszych graczy na rynku?

1. Telewizory LG

Co nowego w telewizorach – LG OLED65C22LB / fot. LG

Telewizory LG na 2023 rok pojawią się zapewne na polskim rynku najwcześniej wiosną. Jednak już teraz warto wiedzieć, że niektóre z nich zostały nagrodzone i uhonorowane szeregiem nagród i wyróżnień na zakończonych niedawno targach CES 2023 w Las Vegas.

Zobacz więcej: Telewizory LG wyróżnione na CES 2023

Dodatkowo podczas targów CES 2023 mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o najnowszych telewizorach OLED, które trafia do sprzedaży w tym roku.

Telewizory LG OLED EVO 2023 / fot. LG

Na czele linii OLED 2023 stoją najnowsze urządzenia z serii Z3, G3 i C3 OLED evo. Te udoskonalone modele zapewniają większą jasność i wierność kolorów, a także niesamowicie wyrazisty i szczegółowy obraz dzięki precyzji i wydajności technologii LG OLED evo.

Zobacz więcej: Telewizory LG OLED 2023 rok: co wiemy?

Koncern LG poinformował także o swoim najnowszym telewizorze. Bezprzewodowy telewizor LG SIGNATURE OLED M3 z technologią Zero Connect zapewnia nieograniczoną swobodę w aranżacji wnętrz, a co najważniejsze dzięki niemu unikniesz plątaniny kabli.

LG SIGNATURE OLED M / fot. LG

2. Telewizory Samsung

Telewizor Samsung MICRO LED / fot. Samsung

Telewizory Samsung MICRO LED pojawią się w sklepach wkrótce. My poznaliśmy ich ceny i wielkości przekątnych ekranu.

Zobacz więcej: Telewizory Samsung MICRO LED: znamy ceny

W 2023 roku do sklepów trafią  modele o wielkościach 76, 89, 101 i 114 cali. Są one uzupełnieniem TV o wielkości 110 cali, który pojawił się w sprzedaży wcześniej.

Samsung poinformował także o Trybie Relumino, w który zostaną wyposażone telewizory z oferty na 2023 rok. Tryb Relumino to kolejna zaawansowana funkcja w telewizorach Smart TV 2023, dzięki której telewizor dopasowuje parametry obrazu tak, aby osoby z wadami wzroku mogły cieszyć się filmami pełnymi barw i kontrastów na ekranie telewizora.

Telewizory Samsung 2023 z trybem Relumino / fot. Samsung

Zobacz więcej: Telewizory Samsung 2023 z trybem Relumino

Telewizory Samsung 2023 mogliśmy oglądać podczas odbywających się targów CES 2023 w Las Vegas. W tym roku z pewnością zobaczymy w sklepach telewizory OLED Samsung S95C oraz tańszą wersję flagowego modelu o oznaczeniu Samsung S90C.

3. Telewizory Sony

Co nowego w telewizorach?
Sony X85K / fot. Sony

W przypadku telewizorów Sony na 2023 rok, wciąż czekamy na nowe informacje. Modele mogą pojawić się w sprzedaży najwcześniej zapewne pod koniec lutego 2023 roku.

Telewizory Sony – zobacz aktualne ceny

Jeśli chodzi o ceny, to w sklepach Media Markt, Media Expert i Euro, bez problemu dostaniesz modele z podstawowych serii z oferty na 2022 rok.

Ciekawostka: jeśli szukasz taniego telewizora Sony o wielkości 43 cali, warto dać szanse modelowi z serii X81K. Teraz Sony KD-43X81K znajdziesz w cenie nieprzekraczającej 3500 zł.

4. Telewizory Panasonic

Co nowego w telewizorach?
Telewizor Panasonic TX-55LZ980E / fot. Telewizor Panasonic

Telewizory Panasonic 2022 są wciąż dostępne w sprzedaży, ale w wielu sklepach niektóre modele zostaną wkrótce wyprzedane. Wciąż nie mamy żadnych informacji o telewizorach z oferty na 2023 rok, z wyjątkiem ujawnionej kilka miesięcy temu informacji o flagowej serii TV OLED.

Ciekawostka: warto dodać, że Panasonic w 2022 roku również miał w swojej ofercie telewizory o wielkości 42 cali, w technologii OLED. Te zapewne trafią do sklepów wkrótce.

5. Telewizory Philips

Co nowego w telewizorach

Philips 43PUS8517 / fot. Philips

W przypadku telewizorów Philips na 2022 rok, te także znajdziesz bez problemów w większości sklepów. Warto dodać, że w tegorocznej ofercie znajdziesz aż kilka serii TV OLED, w każdej klasie. Do wyboru masz serie podstawowe oraz flagowe, w zależności od budżetu.

Jeśli chodzi o nowe modele, producent ujawnił kilka premierowych serii. W tym roku nie zabraknie telewizorów z serii:

  • Philips OLED+908 – telewizory OLED
  • Philips OLED808 – telewizory OLED
  • Philips PML9308 – Telewizory z serii The Xtra (MiniLED)
  • Philips PML9008 – Telewizory z serii The Xtra (MiniLED)
  • Philips PUS8808 – telewizory Philips The One
  • Philips PUS8508 – telewizory Philips The One

Więcej przeczytasz o nich wkrótce w osobnym artykule.

Ciekawostka: Philips jako jedyny producent wykorzystuje w swoich telewizorach (nie wszystkich) system podświetlenia o nazwie Ambilight Trójstronny. Obecnie to opatentowana technologia, więc jeśli chcesz kupić telewizor z Ambilightem, to tylko od Philipsa.

Źródło: Co nowego w telewizorach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *