Sony OLED A90J: ruszyła przedsprzedaż

Sony OLED A90J czyli nowe telewizory z oferty na 2021 rok pojawiły się właśnie w przedsprzedaży. Seria występuje w trzech wielkościach przekątnej ekranu.

W 2021 roku flagową serią jest właśnie A90J (jest jeszcze niższa – A80J). Co oferują nowe telewizory OLED Sony 2021?

Sony OLED XR A90J

Sony OLED XR-65A90J / fot. Sony

Sony z serii A90J to najwyższa seria telewizorów OLED z oferty na 2021 rok. Modele poza doskonałym obrazem dzięki panelowi OLED, oferują najlepsze opcje poprawy obrazu i dźwięku. Najważniejsze cechy tej serii to przede wszystkim rozdzielczość 4K, obsługa wielu formatów HDR, w tym Dolby Vision czy przede wszystkim 100 Hz matryca.

Na tym nie koniec, bo telewizory oferują ponadto opcje, których nie znajdziemy w dobrych i tanich telewizorach OLED. Są to m.in. Cognitive Processor XR, XR Triluminos Pro, XR HDR Remaster, XR Colour, 4K XR Super Resolution, XR 4K Upscaling, XR Smoothing.

Najlepsze telewizory OLED zawsze oferowały znacznie lepszy dźwięk niż tańsze modele. Nie inaczej jest w przypadku serii A90J. Poza systemem dźwięku 2.2, zyskujemy głośniki o łącznej mocy wynoszącej 60 W.

Te zostały wyposażone w opcje dodatkowe, by jakość dźwięku dosłownie wbijała w fotel. Najważniejsze z nich to 3D Surround Upscaling, Acoustic Surface Audio+, Bluetooth Audio, Dolby Atmos, Dolby Audio.

Smart TV i nie tylko

Sony OLED A90J
Telewizory Sony 2021 – seria A90J / fot. Sony

Telewizor Smart TV umożliwia surfowanie po internecie na ekranie za pomocą wygodnej w użyciu przeglądarki i łączy się z innymi urządzeniami przez WiFi AirPlay czy Bluetooth. Do tego dochodzi możliwość użycia klawiatury i myszki oraz dostęp do najlepszych aplikacji Smart TV (Netflix, YouTube, ipla). Telewizory Sony pracują na ulepszonym systemie operacyjnym Android 10.

 

Telewizory OLED Sony A90J: nazewnictwo modeli

Sony OLED A90J
Telewizory Sony 2021 – seria A90J / fot. Sony

W skład serii A90J wchodzą modele o wielkościach 55″, 65″ i 83 cali. Jednak w przedsprzedaży, m.in. w Media Expert czy Euro RTV AGD można zakupić na razie modele 55″ oraz 65″. Zapewne na debiut wersji 83-calowej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Tak wygląda nazewnictwo całej serii telewizorów OLED z serii Sony A90J.

  • Sony OLED XR-55A90J
  • Sony OLED XR-65A90J
  • Sony OLED XR-83A90J

Seria Sony OLED A90J jest dostępna w kolorze tytanowo-czarnym i doskonale nadaje się do nowej konsoli PS5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *