Telewizory Sony 2024: nazewnictwo wszystkich serii

Telewizory Sony 2024 zostały już zaprezentowane. Jak wygląda nazewnictwo wszystkich serii na ten rok na rynek polski?

Telewizory Sony 2024
Sony Bravia 9 / fot. Sony

W tym roku zmieniło się nazewnictwo telewizorów Sony Bravia. Tak wyglądają modele wchodzące w skład tegorocznej serii. Obecnie ujawniono cztery serie.

Na pewno na pplskim rynku pojawią się modele 7,8,9. Jeśli chodzi o informacje o serii Sony Bravia 3 – nie wiadomo czy trafi do Polski. Ta trafiła obecnie tylko do sklepów w USA.

Sony Bravia 3

Telewizory Sony 2024
Sony Bravia 3 / fot. Sony

Sony Bravia 3 to telewizory LED 4K, oferujące standardową  jakość obrazu w rozdzielczości  w 4K Ultra HD. Dostępne rozmiary ekranów od 43 do 85 cali, pozwala na wybór odpowiedniego modelu do różnych pomieszczeń. Pod warunkiem, ze seria pojawi się na polskim rynku.

 Tak wygląda nazewnictwo telewizorów Sony Bravia 3. Te dostępne będą od 43 do 85 cali:

 • Sony K-43S30
 • Sony K-50S30
 • Sony K-55S30
 • Sony K-65S30
 • Sony K-75S30
 • Sony K-85S30

Sony Bravia 7

Sony Bravia 7 / fot. Sony

Telewizory Sony 2024 to oczywiście także modele z podświetleniem Mini LED.

Sony Bravia 7 to telewizory wyposażone w technologię Mini LED, co zapewnia jeszcze lepszą jakość obrazu w porównaniu do tradycyjnych telewizorów LED. Dostępne rozmiary ekranów mieszczą się w zakresie od 55 do 85 cali, co także pozwala na dobór telewizora do różnych potrzeb i preferencji. Jednak warto zauważyć, że im wyższa seria, tym przekątne często zaczynają się od 55 cali w górę.

Tak wygląda nazewnictwo Sony Bravia 7. Te dostępne będą od 55 do 85 cali:

 • Sony K-55XR70
 • Sony K-65XR70
 • Sony K-75XR70
 • Sony K-85XR70

Sony Bravia 8

Sony Bravia 8 / fot. Sony

Telewizory Sony 2024 to także modele z ekranami OLED, które od lat są popularne w sklepach.

Sony Bravia 8 to telewizory OLED 4K, które charakteryzują się niezrównaną jakością obrazu, głębszymi czerniami i bogatymi kolorami. Dostępne rozmiary ekranów to od 55 do 77 cali, co sprawia, że ​​te telewizory są idealne do oglądania filmów, gier wideo i oglądania treści w wysokiej rozdzielczości.

Tak wygląda nazewnictwo Sony Bravia 8. Te dostępne będą od 55 do 77 cali:

 • Sony K-55XR80
 • Sony K-65XR80
 • Sony K-77XR80

Sony Bravia 9

Telewizor Sony 2024 / fot. Sony

Sony Bravia 9 to telewizory Mini LED 4K, które oferują zaawansowane funkcje obrazu i doskonałą jakość obrazu. Warto zwrócić uwagę, że w tej serii najmniejszy model oferuje 65 cali.

Tak wygląda nazewnictwo Sony Bravia 9. Telewizory Mini LED dostępne będą od 55 do 75 cali:

 • Sony K-65XR90
 • Sony K-75XR90
 • Sony K-85XR90

Źródło: Ceneo

Co jeszcze znajdziesz na jakitelewizorkupic.pl

Na jakitelewizorkupic.pl znajdziesz nie tylko informacje o najlepszych telewizorach, ale także o ciekawych filmach i serialach. Do tego regularnie aktualizujemy zestawienia oraz ceny telewizorów, testujemy telewizory prezentujemy specyfikacje techniczne oraz poradniki zakupowe. Dodatkowo, oferujemy artykuły o soundbarach, które pomogą Tobie wybrać odpowiedni sprzęt audio.

Najlepsze filmy i seriale

Zapraszamy do odwiedzenia naszych zestawień dotyczących najlepszych filmów i seriali! Codziennie nasza redakcja aktualizuje najważniejsze z nich, jak TOP10 najlepsze filmy Netflix czy Najlepsze filmy HBO MAX TOP10.

Wszystkie zestawienia TOP10 znajdziesz tutaj:

Poradniki zakupowe

Poszukujesz idealnego modelu do 1000 złotych, 1500 złotych, a może interesuje Cię TV 55 cali albo 65 cali? Nasze aktualizowane co miesiąc zestawienia pomogą Tobie podjąć właściwą decyzję.

Najważniejsze poradniki znajdziesz tutaj:

To tylko te najważniejsze zestawienia. Nasz redakcja sprawdza co miesiąc telewizory od 1000 do 10 000 zł, które są dostępne w największych sklepach.

Jeśli zastanawiasz się, jaki telewizor kupić o konkretnej przekątnej ekranu, nasza redakcja także pomoże Tobie wybrać idealny telewizor. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w naszych aktualizowanych co miesiąc zestawieniach:

Co jeśli szukasz najlepszych telewizorów OLED?

Jeśli szukasz wysokiej jakości telewizora OLED, ale nie chcesz przepłacać, to ta mamy coś dla Ciebie. Co miesiąc aktualizujemy najważniejsze zestawienia dotyczące telewizorów OLED.

Testy telewizorów

Nasza redakcja regularnie testuje i ocenia najlepsze telewizory na rynku, aby pomóc Tobie w dokonaniu właściwego wyboru. Warto zaglądać do naszych recenzji, które dostarczają rzetelnych informacji na temat różnych modeli. Niezależnie od tego, czy interesują Cię telewizory Philips, Samsung czy Sony, warto być na bieżąco.

Wszystkie testy znajdziesz w jednym miejscu.

Zachęcamy też do przeczytania najpopularniejszych testów z ostatnich miesięcy:

Kalendarium cen wszystkich telewizorów

Co miesiąc aktualizujemy teksty dotyczących wszystkich modeli od największych producentów (LG, Samsung, Sony, Panasonic, Philips, itd.). Aktualizujemy nasze artykuły dotyczące cen wszystkich telewizorów, żeby nasi Czytelnicy mogli śledzić zmiany cen w porównaniu do poprzednich miesięcy.

Wszystkie telewizory w aktualnych cenach znajdziesz tutaj:

Wszystkie telewizory – cena

Zachęcamy też do przeczytania najpopularniejszych wpisów z tej kategorii:

Specyfikacja techniczna wszystkich telewizorów

Co jeśli nie wiesz jaki telewizor kupić? Zapraszamy także do zapoznania się z danymi technicznymi wybranych modeli telewizorów. Przedstawiamy nie tylko ceny, ale także szczegółowe specyfikacje techniczne, które pomogą Tobie wybrać odpowiedni telewizor do Twojego domu.

Wszystkie telewizory: specyfikacja techniczne

Zachęcamy też do przeczytania najpopularniejszych wpisów z tej kategorii:

Najlepsze soundbary

Zapraszamy do odwiedzenia naszych zestawień dotyczących soundbarów! Poszukujesz idealnego modelu do 500, 1000 złotych, 1500 złotych, a może interesuje Cię jedynie i wyłącznie najlepsze soundbary?

Najlepsze soundbary TOP10

Nasze regularnie aktualizowane zestawienia pomogą Tobie podjąć właściwą decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *