Telewizory Samsung z kodekiem AV1: pełna lista modeli

Telewizory Samsung z kodekiem AV1 już są. Poniżej możesz zobaczyć, jak wygląda pełna lista modeli modeli współpracujących z innowatorskim rozwiązaniem.

Telewizory Samsung z kodekiem AV1 oferują wyższą jakość i większą stabilność obrazu przy wykorzystaniu tej samej przepustowości sieci. Oznacza to, że treści ładują się szybciej, a połączenie jest stabilniejsze.

Telewizory Samsung z kodekiem AV1: lista

Telewizory Samsung
Lista telewizorów Samsung AV1 / fot. Samsung

Kodek AV1 dostępny jest we wszystkich telewizorach Samsung 4K i 8K z 2020 i 2021 roku, a także w modelach 4K z kategorii lifestyle, czyli The Frame, The Serif, The Terrace i The Sero.

Netflix jakiś czas temu rozpoczął strumieniowanie treści na telewizorach za pomocą tego właśnie kodeka. To dobra wiadomość dla użytkowników telewizorów Samsung 4K i 8K z 2020 i 2021 roku, w tym modeli Neo QLED, a także The Frame, The Sero, The Serif i The Terrace, które obsługują ten kodek.

Samsung The Sero / fot. Samsung

Kodek AV1 to efekt współpracy globalnych marek w ramach Alliance for Open Media, m.in. Google, Amazon, Apple, Microsoft czy Netflix. Ten otwarty i pozbawiony opłat licencyjnych standard kodowania i odbioru treści audio i wideo zwiększa wydajność kompresji, co w uproszczeniu oznacza, że jakość obrazu będzie stabilniejsza, niezależnie od szybkości połączenia internetowego.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *