Sztuczna inteligencja w telewizorach Samsung

Sztuczna inteligencja w telewizorach Samsung. Koncern postanowił podzielić się informacjami na temat tego, jak sztuczna inteligencja w jego telewizorach wpływa na jakość obrazu. Oto kilka ciekawostek dotyczących procesu poprawy wyświetlania treści w telewizorach Samsung  QLED 4K i 8K z tegorocznej oferty.

Poprzez zastosowanie technologii poprawy jakości obrazu, która bazuje na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, rozdzielczość materiału wejściowego przestała stanowić ograniczenie.

Sztuczna inteligencja w telewizorach

Sztuczna inteligencja w telewizorach
Telewizor Samsung 8K / fot. Samsung

Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że kupujemy obecnie telewizory z coraz większymi ekranami – najczęściej 4K UHD – niska rozdzielczość materiałów wideo czasami odbiera przyjemność z oglądania. Wprowadzając w ubiegłym roku pierwszy telewizor QLED 8K, Samsung zaproponował rozwiązanie tego problemu.
– Źródło: Samsung

Najciekawsze jest to, że jakość obrazu może zostać poprawiona bez względu na źródło (internet, własne nagrania, telewizja cyfrowa, konsola do gier). Sztuczna inteligencja zastosowana w telewizorach QLED 8K i tegorocznych QLED 4K dba o odpowiedni poziom obrazu w czasie rzeczywistym. Dlatego istotnym procesem w modelach Samsunga jest Inteligentne Skalowanie do 8K lub 4K.

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

Do poprawy jakości obrazu w czasie rzeczywistym wykorzystywana jest baza danych wyjściowych. Samsung zaangażował do tego technologię uczenia maszynowego, która porównuje wersje tych samych materiałów wideo w niskiej oraz wysokiej rozdzielczości i uczy się różnic między nimi.

– Źródło: Samsung

Sztuczna inteligencja w telewizorach
Procesor Quantum 8K / fot. Samsung

Nasz komentarz

Zastosowanie sztucznej inteligencji w telewizorach to z pewnością początek ewolucji. Tutaj koncern Samsung ma rację. Świadczy o tym fakt, że inni czołowi producenci telewizorów także oferują podobne rozwiązania w swoich produktach. Wystarczy wziąć pod uwagę telewizory ThinQ AI od LG z tegorocznej oferty.

Nie ma wątpliwości, że doskonała jakość obrazu to element kluczowy przy wyborze najlepszego telewizora. Tylko czy w przyszłości będzie to domena tylko najlepszych i najdroższych telewizorów, czy wszystkie modele (te najtańsze też) będą oferowały taką funkcjonalność?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *