Telewizory Samsung Neo QLED z certyfikatem „Eye Care” od VDE

Telewizory Samsung Neo QLED z certyfikatem „Eye Care” od VDE są już dostępne w sklepach. Co oznacza ten certyfikat dla kupujących? Jakie serie z oferty 2021 roku są z nim zgodne?

Serie Neo QLED jako pierwsze otrzymały certyfikat „Eye Care” („Ochrony wzorku”) przyznany przez Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE), ceniony niemiecki instytut certyfikacji inżynierii elektrycznej. Chodzi o wszystkie modele Samsung QLED z oferty na 2021 rok – QN900, QN800, QN90/95, QN85, Q80, Q70 i Q60. Co warto wiedzieć o tych telewizorach?

Telewizory Samsung Neo QLED z certyfikatem „Eye Care”

Telewizory Samsung Neo QLED
Samsung Neo QLED QE65QN900AT / fot. Samsung

Telewizor Samsung QE65QN900A – zobacz aktualne ceny

Samsung Neo QLED są zgodne z nowym standardem WiFi 6E. Pisaliśmy już o tym dla Was kilkanaście dni wcześniej. Dziś poznacie serie z oferty 2021 posiadające inne, jakże ważne certyfikaty.

Wyróżnienie  poświadcza pozytywną ocenę w zakresie: „Safety for Eyes” („Bezpieczeństwa dla oczu”), „Gentle to the eyes” („Troski o oczy”), poziomu migotania[1], jednorodności[2] i wierności kolorów[3]. Pierwszy certyfikat Safety for Eyes” uzyskują urządzenia o poziomie emisji niebieskiego światła oraz promieni ultrafioletowych i podczerwonych odpowiadającym wartościom zgodnym z klasyfikacją Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej (IEC).

Co jeszcze?

Telewizor Samsung QE85QN800A / fot. Samsung

Telewizor Samsung QE65QN800A – zobacz aktualne ceny

Tymczasem certyfikat „Gentle to the eyes” poświadcza, że poziom tłumienia melatoniny przez dane urządzenie spełnia standard Międzynarodowej Komisji ds. Oświetlenia (CIE).  W skrócie, telewizory Samsung QLED doceniono za zgodność ze standardami pod względem jednorodnej jakości obrazu i wierności wyświetlanych kolorów.

 

  • [1] Zgodnie ze standardem Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej (International Electrotechnical Commission, IEC).
  • [2] Zgodnie ze standardem Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (International Standard Organization, ISO).
  • [3] Zgodnie ze Standardem Pomiarów Wyświetlaczy Informacyjnych (Information Display Measurement Standard, IDMS).

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *