TCL: nowe telewizory QLED

TCL: nowe telewizory QLED nadchodzą. Nie tylko Samsung ma w swojej ofercie TV QLED. Technologia kwantowej kropki jest wykorzystywana przez innych producentów. W tym roku chiński koncern TCL znany z telewizorów 4K z systemem Android w przystępnej cenie oferuje serię C715.

Telewizory QLED można już oglądać w sklepach, gdzie do wyboru są dwa modele o wielkościach 55″ (TCL 55C715 QLED TV) i 65″ (TCL 65C715 QLED TV).

TCL: nowe telewizory QLED

TCL: nowe telewizory QLED
Telewizor QLED TCL C715 / fot. TCL
  • Ekran QLED 55″ i 65″
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma)
  • Matryca 50 Hz
  • Moc głośników 2x10W
  • Smart TV Android
  • Liczba HDMI 3
  • Liczba USB 2
  • Rok produkcji 2020

Nowe telewizory QLED występują również jako TCL 55C175 oraz TCL 65C715. Oba zostały wyposażone w takie same opcje poprawy obrazu oraz dźwięku. Oznacza to rozdzielczość 4K ze wsparciem najpopularniejszych formatów HDR. W tym przypadku chiński producent ma wiele do zaoferowania, bowiem oba TV wykorzystują nie tylko HDR10, HDR10+, HLG (Hybrid Log-Gamma), ale również Dolby Vision.

Zobacz także | Najlepsze telewizory z Dolby Vision

Przypomnijmy, że to przeważnie najlepsze telewizory oferują w tym roku Dolby Vision (często oznaczone jako Dolby Vision IQ).

Telewizor QLED TCL C715 / fot. TCL

Trochę szkoda, że oba modele pracują na 50 Hz matrycy. Z drugiej strony to właśnie jeden z wyznaczników, dlaczego oba modele są takie tanie. Już od kilku lat TCL oferuje swoje telewizory w Polsce. Te zdobywają coraz więcej pozytywnych opinii. Przede wszystkim dlatego, że pracują na systemie operacyjnym Android. Występuje on głównie w droższych telewizorach Sony, Philips oraz Sharp.

 

Co jeszcze?

 

Telewizory QLED od TLC odznaczają się przyzwoitym dźwiękiem. Poza standardową mocą głośników (20W) otrzymujemy wiele opcji dodatkowych, wśród których najważniejsze są dwie: Dolby Atmos i Dolby Audio. Dzięki nim nie musimy dokupywać soundbara z Dolby Atmos, żeby znacząco polepszyć jakość wydobywającego się dźwięku z telewizyjnych głośników.

Smart TV poza przeglądaniem stron internetowych na dużym ekranie czy dostępem do tysięcy aplikacji ze sklepu Google Play oferują coś jeszcze. Chodzi o zgodność z asystentami głosowymi jak Google czy Alexa. Do tego dochodzą najpopularniejsze aplikacje z filmami i serialami online, jak Amazon Prime, Netflix oraz YouTube

Telewizor TCL 55C715 kosztuje 2999 złotych, a jego większa wersja – TCL 65C715 – 3999 złotych.

Źródło: Euro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *