Telewizory Neo QLED: kilka ciekawostek o designu

Telewizory Neo QLED sprzedają się bardzo dobrze. Wśród najpopularniejszych modeli nie zabrakło tych o rozdzielczości 4K oraz 8K. Samsung dodatkowo opublikował kilka dodatkowych informacji o swoich telewizorach. W komunikacie prasowym skupia się na ich wyjątkowym designu.

Telewizory Neo QLED nie należą do modeli lifestylowych, jednak i tak warto zwrócić uwagę na ich design. W tym roku flagowe modele łączą  technologie Quantum Dot i Quantum Mini LED z rozdzielczością 8K. Jednak wzornictwo modeli także ma ogromne znaczenie podczas codziennego korzystania z telewizora.

Poznaj wyjątkowy design TV Neo QLED

Telewizory Neo QLED – Design / fot. Samsung

Telewizory Samsung z oferty na 2021 rok mają dostosować się do różnych pomieszczeń, do sposobu ich montażu czy możliwości podłączenia dodatkowego sprzętu. Inżynierowie tworząc unikatowe wzornictwo modeli z katalogu 2021 wyeliminowali wszystko to, co zakłócałoby skupienie się na oglądanej treści. Chodzi także o wyeliminowanie niepotrzebnych elementów. Tak powstał, m.in. Bezgraniczny Ekran.

W duchu tej minimalistycznej idei powstał Bezgraniczny Ekran [seria QN900A], który maksymalizuje wciągające wrażenia poprzez zmniejszenie ramki niemal do zera. Samsung Neo QLED 8K QN900A wyróżnia się niewidocznymi krawędziami i zminimalizowanym obramowaniem, które wynosi jedynie 0,8 mm. Taka konstrukcja zaciera granicę pomiędzy telewizorem a jego otoczeniem, przez co ekran zdaje się niemal unosić w powietrzu.

Co daje One Connect (Pro)?

Telewizory Neo QLED
Telewizory Neo QLED – Design / fot. Samsung

Projektanci Samsung zwrócili uwagę na to, jak telewizor wpasowuje się w otaczającą przestrzeń. Dzięki temu udało się uporządkować plątaninę kabli wystającą  z tyłu telewizora do minimum.

Samsung znalazł wyjście z tej sytuacji i przeprojektował moduł One Connect tak, by pasował do różnych środowisk użytkowania. Zoptymalizowany rozmiar i grubość odświeżonego One Connect określono na podstawie wnikliwej analizy różnych przestrzeni, a jego smukła, spłaszczona forma ułatwia instalację i sprawia, że wnętrze staje się bardziej uporządkowane.

 

One Connect udoskonalono do nowej wersji (One Connect Pro), które może zostać wykorzystane jako stojak do telewizora Samsung. Urządzenie jest integralną części designu telewizorów QLED od kilku lat (flagowe modele).

Telewizory Neo QLED
Telewizory Neo QLED – Design / fot. Samsung

Projektanci przeorganizowali elementy samego telewizora, by zapewnić wciągające wrażenia wizualne i łatwość użytkowania. Przenieśli np. moduł wejścia kabla z tyłu ekranu na boczną ściankę One Connect Pro, ułatwiając dostęp.

 

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *