Telewizory LG z Luna i GeForce NOW 4K

Telewizory LG z oferują kolejne aktualizacje i usługi, które spodobają się przede wszystkim graczom. Chodzi o dostęp do usług Luna i GeForce NOW 4K. W skrócie oznacza to jeszcze więcej gier w chmurze na telewizorach LG, także w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę.

Telewizory LG (najnowsze i starsze modele) zaoferują Luna i GeForce NOW w 4K, dzięki czemu zapewnią bardziej wciągające wrażenia podczas grania w chmurze. Co jeszcze zyskują gracze?

Telewizory LG idealne dla graczy

Telewizory LG z Luna i GeForce NOW 4K / fot. LG

Usługa GeForce NOW, dostępna do tej pory w rozdzielczości FHD na telewizorach LG z systemem webOS 6.0 lub nowszym (z lat 2021 i 2022), pojawi się teraz także w modelach z roku 2020. W wybranych telewizorach będzie dostępna jeszcze w tym roku również w rozdzielczości 4K. Właściciele telewizorów LG będą mogli jako jedni z pierwszych cieszyć się imponująco płynną, wciągającą rozgrywką w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę na dużym ekranie, korzystając jedynie z kompatybilnego kontrolera.

Nowe rozwiązania i usługi, które zwiększają przyjemność z gry mogliśmy zobaczyć i przetestować na trwających na początku stycznia 2023 roku targach CES 2023 w Las Vegas. Warto dodać, że także system operacyjny webOS został ulepszony i oferuje on nowy interfejs z dedykowanym centrum gier, usługę gier w chmurze Amazon Luna i strumieniowanie 4K 60 FPS za pośrednictwem NVIDIA GeForce NOW. Co ciekawe opcję streamingu gier obsługują od teraz także modele z 2020 roku.

Popularne usługi gier w chmurze, do których w systemie webOS 2023 można teraz wygodnie uzyskać dostęp z poziomu LG Game Card – w tym także za pomocą polecenia głosowego – oferują graczom liczne tytuły wiodących partnerów, takich jak NVIDIA, Blacknut, Utomik, a teraz także Luna i Boosteroid.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Telewizory LG
Telewizory LG OLED EVO 2023 / fot. LG

Tak samo jak w przypadku telewizorów Samsung z oferty na 2021 rok, wszystkie usługi dostępne są bez konieczności pobierania plików ani korzystania z dodatkowego sprzętu. Poza wspomnianymi nowymi usługami, przykładowo posiadacze telewizorów OLED od LG zyskują także płynną rozgrywkę, doskonałą jakość obrazu, ultraszybki czas reakcji wynoszący 0,1 milisekundy i bardzo niskie opóźnienie sygnału wejściowego – input lag.

Na tym nie koniec nowości. Na ekranie głównym webOS najnowszych telewizorów LG (z oferty na 2023 rok) do innych usług gier w chmurze dołącza teraz usługa Amazon Luna. Ta była na początku dostępna w USA z poziomu LG Game Card. Subskrypcja Luna oferuje dostęp do gier dla każdego – od tytułów AAA, side scrollerów w stylu retro, gier rodzinnych i nie tylko, aż po takie tytuły jak Assassin’s Creed Valhalla, Everspace i Team Sonic Racing. Natomiast kanał Prime Gaming daje abonentom Amazon Prime każdego miesiąca dostęp do różnych ekskluzywnych i bezpłatnych gier.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *