Telewizory LG OLED: seria OLED B1 (B13LA) w sklepach

Nowe telewizory OLED z oferty na 2021 rok pojawiły się właśnie w sklepach. Do wyboru mamy, m.in. jedną z podstawowych serii OLED B13. Modele z tej serii oznaczone są jako LG OLED B13LA i są dostępne w wielkościach 55″, 65″ oraz 77 cali. Ile kosztują nowe telewizory LG z oferty na 2021 roku?

W 2021 roku najbardziej podstawową serią telewizorów jest OLED A13LA. Jednak nie każdego zadowalają budżetowe telewizory OLED wprowadzone przez koncern LG do sprzedaży w 2021 roku. Jeśli poszukujesz trochę lepszego telewizora OLED (zwłaszcza z matrycą 100 Hz), sprawdź co oferuje seria OLED B13. Ile kosztują nowe telewizory LG OLED? Gdzie można je kupić?

 

Zobacz także:

Najlepsze telewizory 2021 | TOP10 (kwiecień 2021)

LG OLED B13: parametry techniczne

 

LG OLED B1 / fot. LG

Zobacz ceny telewizorów LG OLED B1 (OLED B13LA)

 


 • Ekran OLED 55″, 65″ i 77 cali
 • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
 • Technologia HDR: HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma), Dolby Vision
 • Matryca 100/120 Hz
 • Moc głośników system 2.2 / 2x 10W + 2x 10W
 • Smart TV webOS 6.0
 • Liczba HDMI 4 (2x HDMI 2.1 + 2x HDMI 2.0)
 • Liczba USB 3
 • Rok produkcji 2021

W tym roku trochę łatwiej połapać się w oznaczeniu telewizorów OLED od koncernu LG. Do wyboru mamy serie OLED A1, OLED B1, OLED C1, OLED G1 oraz OLED Z1 (telewizor OLED 8K). Dzisiaj jednak przyjrzymy się serii OLED B1, która może być jedną z najpopularniejszych serii telewizorów LG OLED. Wystarczy zobaczyć jak świetne opinie do dzisiaj zbiera ubiegłoroczna seria OLED BX (OLED BX3).

Ulepszony model z oferty na 2021 roku oferuje m. in. rozdzielczość 4K Ultra HD, 100 Hz matrycę, a poza zgodnością z popularnymi formatami HDR, dochodzi jeszcze wsparcie dla formatu Dolby Vision.

Funkcje poprawy obrazu:  Perfect Colors, Perfect Black, 4K Cinema HDR, Ultra Luminance Pro, HDR Dynamic Tone Mapping, Dolby Vision IQ, FILMMAKER MODE, tryb HGiG, AI Picture Pro, NVIDIA G-Sync, HDR10 Pro, AMD FreeSync Premium, Game Optimizer, AI Upscaling, α7 Gen4 Intelligent Processor

Co jeśli chodzi o dźwięk? Telewizory LG z serii OLED B13 odznaczają się systemem 2.2.-kanałowym oraz mocą całkowitą wbudowanych głośników wynoszącą 40 W. Przypomnijmy, że standardowo większość telewizorów oferuje zazwyczaj nagłośnienie o mocy 20 W. Wśród opcji poprawy dźwięku nie zabrakło tych podstawowych oraz tych zaawansowanych, jak chociażby wsparcie Dolby Atmos.

AI Sound, Bluetooth Audio, Clear Voice, Dolby Atmos, Dolby Audio, HDMI eARC, Wireless Sound Sync

 

Smart TV, gniazda i złącza

 

LG OLED77B1 / fot. LG

Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG

 


 

 

Telewizor Smart TV umożliwia surfowanie po internecie na ekranie za pomocą wygodnej w użyciu przeglądarki i łączy się z innymi urządzeniami przez WiFi czy Bluetooth. Seria OLED B1 (OLED B13LA) pracuje na systemie webOS 6.0, a wśród najważniejszych funkcji warto skorzystać, m.in. z inteligentnej platformy LG ThinQ AI, Alertów Sportowych (przypomnienie o nadchodzącym meczu), czy prostego łączenia ze smartfonem i udostępniania na dużym ekranie telewizora zawartości ekranu smartfona.

Poza dostępem do najlepszych aplikacji Smart TV (Netflix, YouTube, ipla) i darmowych aplikacji ze sklepu LG Content Store, w zestawie z telewizorem otrzymujemy wygodnego w użyciu pilota Magic. Od lat jest on nierozłącznym elementem zestawu każdego telewizora OLED od LG. Dzięki niemu poruszanie się po menu telewizora jest szybsze i bardziej komfortowe (niż w przypadku tradycyjnego pilota). Do tego zyskujemy dostęp do komend głosowych, dzięki mikrofonowi wbudowanemu w pilota.

Telewizory LG OLED B13LA poza wspomnianą 100 Hz matrycą oferują aż dwa złącza HDMI w wersji 2.1 co oznacza, że seria doskonale nadaje się do konsoli PlayStation 5.

 

Gdzie kupić konsolę Playstation 5?

Telewizory LG OLED B1 (OLED B13LA): nazewnictwo modeli

LG OLED77B1 / fot. LG

 

Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG OLED

 


 

W skład serii LG OLED B1 wchodzą modele o wielkościach: 55″, 65″ i 77 cali:

 • LG OLED55B13LA,
 • LG OLED65B13LA,
 • LG OLED77B13LA.

Seria OLED B1 jest dostępna w kolorze srebrnym. Telewizory są dostępne, m.in. w sklepach Euro i Media Expert.

Zobacz także:

Który telewizor LG wybrać?

 

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: