Telewizory i soundbary TCL: co warto wiedzieć?

Telewizory i soundbary TCL zostały ujawnione. W 2023 roku mamy do wyboru najlepsze telewizory QLED i Mini LED oraz nowe listwy głośnikowe. Co warto wiedzieć?

Nowe serie telewizorów i soundbarów marki TCL Europe oferują zupełnie nowy poziom rozrywki dla konsumentów w Europie. Firma, zajmująca drugie miejsce na świecie w produkcji telewizorów i pierwsze miejsce w produkcji 98-calowych telewizorów, dodatkowo umacnia swoją pozycję, wprowadzając na rynek europejski najnowocześniejsze telewizory i soundbary. Oferowane przez TCL produkty dostarczają najlepsze doświadczenia wizualne i dźwiękowe, co zadowoli zarówno graczy, jak i miłośników sportu czy filmów. Można tu liczyć na duże ekrany o imponującej jakości obrazu i dźwięku, co z pewnością zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Telewizory TCL  Mini LED

TCL C845 / fot. TCL

Ważnym elementem wpływającym na jakość obrazu jest konstrukcja ekranu, a firma TCL od 2018 roku jest pionierem w technologii Mini LED. Ta nowatorska technologia wyświetlania stała się punktem odniesienia dla całej branży i zdobyła dominującą pozycję w kinach domowych. W 2019 roku TCL wprowadziła na rynek pierwszy na świecie telewizor Mini LED, produkowany na szeroką skalę, i zdobyła uznanie klientów dzięki doskonałemu kontrastowi, żywym kolorom, większej jasności i wyjątkowej jakości obrazu, której osiągnięcie było możliwe dzięki rozbudowaniu lokalnych stref przyciemniania. Jedną z największych zalet technologii Mini LED jest możliwość wyświetlania spektakularnej jakości obrazu na niezwykle cienkim ekranie, co stanowi ogromną wartość dla użytkowników.

Najlepsze telewizory Mini LED: TOP10

W 2020 roku firma TCL utworzyła Dział Rozwoju Technologii Mini LED i Optyki, którego głównym celem było opracowanie ekranów z największą liczbą stref podświetlenia LED na rynku. Po prawie roku intensywnych badań, w 2021 roku TCL wprowadził na rynek pierwszy na świecie telewizor TCL OD Zero Mini LED o grubości zaledwie 9,9 mm i aż 1920 strefach przyciemniania, co pozwala na uzyskanie wyjątkowej jakości obrazu w porównaniu do produktów opartych na technologii OLED. Dzięki zastosowaniu wydajnych diod MiniLED o szerokim kącie świecenia, TCL osiągnął szczytową jasność HDR 2000 nitów, zapewniając krystaliczny obraz nawet w jasnym świetle dziennym. Jako marka, TCL stawia sobie za cel uczynienie technologii premium dostępną dla każdego.

Po stworzeniu wysokiej jakości ekranów Mini LED przez zespół badawczo-rozwojowy TCL, firma rozpoczęła pracę nad produkcją tych ekranów w dużej skali. Tradycyjnie, koszt produkcji produktów Mini LED był wysoki, częściowo ze względu na zwiększoną liczbę wymaganych diod LED. Jednak zespół badawczy TCL opracował proces, który pozwolił znacznie obniżyć koszty samej diody LED, bez wpływu na jakość całego wyświetlacza. Warto zauważyć, że oprócz lepszych wrażeń z oglądania, technologia Mini LED jest również bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ przyciemnienie określonych obszarów wymaga mniejszej ilości energii niż w przypadku innych technologii podświetlenia.

Telewizory 2023

Telewizory i soundbary TCL
TCL C64 nowe telewizory QLED 2023 / fot. TCL

W kwietniu TCL zaprezentował swoją najnowszą serię telewizorów 4K QLED TV – TCL C645 dla klientów europejskich, oferując technologie takie jak QLED, 4K HDR Pro, Motion Clarity, Game Master, FreeSync oraz obsługę najnowszych formatów HDR. Seria ta jest dostępna w różnych rozmiarach ekranu od 43″ do 85″. Niedawno TCL wprowadził zupełnie nową serię TCL C745, która łączy technologię QLED z Full Array Local Dimming, 4K HDR Pro i 144Hz Motion Clarity Pro, co zapewnia płynny i wyraźny obraz HDR. Seria C745 oferuje także Game Master Pro 2.0, idealny dla graczy, dzięki dostosowanym funkcjom oprogramowania TCL, a jest już dostępna w rozmiarach 55″, 65″ i 75″.

TCL poszerza również swoją kolekcję telewizorów TCL XL, obejmującej modele powyżej 65 cali aż do 98 cali, dzięki czemu zapewniają użytkownikom całkowite zanurzenie w kinowej atmosferze prosto z domowej kanapy. Nowa kolekcja XL oferuje wiele opcji i nowe rozmiary ekranów, w tym 85-calowy Mini LED  – TCL C845 z centralnym stojakiem, który pasuje do każdego rodzaju wnętrza.

TCL jest również aktywny na rynku gier, dostarczając graczom wysokiej jakości ekrany i szereg opcji gamingowych, takich jak natywna częstotliwość odświeżania 144Hz, 240 Hz Game Accelerator oraz niski input lag (do 5,67ms). Dzięki obsłudze wielu formatów HDR, takich jak Dolby Vision IQ i HDR10+, telewizory TCL obsłużą niemal wszystkie platformy z grami. Technologia ADM FreeSync umożliwia płynną i pozbawioną artefaktów rozgrywkę dzięki synchronizacji w czasie rzeczywistym z dowolną częstotliwością odświeżania z konsoli do gier lub komputera.

Nowe soundbary TCL S64

Soundbary TCL 2023 / fot. TCL

Koncern pokazał także nowe soundbary Dolby Audio z serii S64, w których znajdują się dwa modele. TCL S642W to 2.1-kanałowy soundbar z wysokiej jakości bezprzewodowym subwooferem o mocy 200W. Natomiast TCL S643W to 3.1-kanałowy soundbar z bezprzewodowym subwooferem o mocy 240 W. Oba modele są wyposażone w technologię HDMI 1.4 z funkcją ARC, Bluetooth 5.3 i DTS Virtual:X, co zapewnia wysoką jakość dźwięku i łatwość podłączenia do różnych urządzeń.

TCL S642W / fot. TCL

Nowe soundbary, które wspaniale uzupełniają kinowe doznania dostępne w domowym zaciszu, łącząc się z telewizorami w przystępnej cenie.

Telewizory i soundbary TCL
TCL S643W / fot. TCL

Wciąż czekamy na szczegółowe specyfikacje techniczne soundbarów oraz ich sugerowane ceny detaliczne.

Źródło: Telewizory i soundbary TCL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *