TCL 65X10: telewizor QLED z Micro LED

Jeśli zastanawiasz się, jaki telewizor kupić biorąc pod uwagę modele z wyższej półki, zobacz co oferuje TCL 65X10 (inna nazwa TCL Miniled 65X10). Według producenta to pierwszy na rynku telewizor QLED oferujący Mini LED, dzięki czemu jakość obrazu jest o wiele lepsza nawet niż na najlepszym ekranie LED. Na tym nie koniec.

Na polski rynek trafił w zeszłym roku tylko jeden reprezentant serii X10, wykorzystujący technologię kropki kwantowej. Nie tylko Samsung w swoich najlepszych telewizorach wykorzystuje tę technologię. Jednak TCL 65X10 ma do zaoferowania o wiele więcej.

Zobacz także | Najlepsze telewizory OLED

TCL 65X10

TCL 65X10 QLED Mini LED / fot. TCL

Sprawdź aktualną cenę telewizora TCL 65X10

  • Ekran QLED 65 cali
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: Dolby Vision, HDR10, HDR10+, HLG (Hybrid Log-Gamma)
  • Matryca 100 Hz
  • Moc głośników 2 x 10 W + 2 x 15 W
  • Smart TV Android Pie 9.0
  • Liczba HDMI 3
  • Liczba USB 2
  • Rok produkcji 2019

W niektórych internetowych sklepach można znaleźć informacje, że to model z tegorocznej oferty. Jednak to błędna informacja. Model pojawił się w 2019 roku, dlatego nie znajdziesz go w oficjalnej ofercie telewizorów TCL na 2020 rok.

Seria TCL Mini LED X10 – ekstremalnie ostry obraz, a diody LED wprowadzają kontrast, szczegóły, realistyczną jakość obrazu i wydajność HDR na zupełnie nowy poziom.

Telewizor o rozdzielczości 4K oferuje wszystkie najlepsze formaty HDR. Warto dodać, że nawet flagowe telewizory Samsung QLED nie oferują ich wszystkich.

Zobacz także | Jaki telewizor Samsung QLED kupić?

TCL 65X10 jest kompatybilny z HDR10, HDR10+, HLG oraz Dolby Vision. Dzięki tej ostatniej technologii, zyskujemy o wiele lepszy obraz.

Zobacz także | Najlepsze telewizory z Dolby Vision

TCL 65X10 QLED Mini LED / fot. TCL

Jednak obraz 4K i HDR schodzi gdzieś na plan dalszy za sprawą wykorzystywania Micro LED oraz technologii kropki kwantowej.

Dzięki ponad 15 000 ultra cienkich diod LED podzielonych na 768 stref, będziesz cieszyć się szczegółową wyrazistą bielą, bogatą głęboką czernią bez efektu halo. Żywe szczegóły zapewniające najlepszą wydajność HDR.

W połączeniu z technologią kropki kwantowej dla niezrównanych kolorów, oraz natywnym wyświetlaczem 100 Hz zapewniającym płynną jakość obrazu w szybko poruszających się scenach,możesz cieszyć się ekstremalnie ostrymi kontrastami i nieskończonymi kolorami w serii Mini LED X10.

 

 

TCL 65X10 QLED Mini LED / fot. TCL

Telewizor TCL 65X10 został doskonale wyposażony w opcje poprawiające wrażenia audio. To jeden z modeli oferujących, m.in. Dolby Atmos.

Funkcje poprawy dźwięku: Bluetooth Audio, Dolby Atmos, Dolby Audio, Dolby TrueHD, wbudowane 2 głośniki niskotonowe, wbudowany soundbar ONKYO

Oczywiście większość możemy zawdzięczać wbudowanemu w podstawę telewizora soundbarowi. Ta dedykowana listwa głośnikowa od Onkyo to ciekawy pomysł na polepszenie brzmienia.

Smart TV łączy się z internetem bezprzewodowo i oferuje szybki i wygodny interfejs, dzięki wykorzystywaniu systemu operacyjnego Android Pie 9.0. Poza najlepszymi aplikacjami, jak Netflix, YouTube Amazon Prime, wraz z TV zyskujesz dwa piloty.

Zobacz także | TOP10: najlepsze filmy w Polsce wg Netflix

Wszystko po to, by móc sterować najważniejszymi funkcjami tego telewizora także za pomocą komend głosowych. Te w przyszłości posłużą także do obsługi Asystenta Google i Amazon Alexa.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Źródło: TCL

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: