TCL 65X10: telewizor QLED Micro LED

TCL 65X10 (inna nazwa TCL Miniled 65X10) to według producenta pierwszy na rynku telewizor QLED oferujący Mini LED, dzięki czemu jakość obrazu jest o wiele lepsza nawet niż na najlepszym ekranie LED. Na tym nie koniec.

Na polski rynek trafił w zeszłym roku tylko jeden reprezentant serii X10, wykorzystujący technologię kropki kwantowej. Nie tylko Samsung w swoich najlepszych telewizorach wykorzystuje tę technologię. Jednak TCL 65X10 ma do zaoferowania o wiele więcej.

TCL 65X10

TCL 65X10 QLED Mini LED / fot. TCL

W niektórych internetowych sklepach można znaleźć informacje, że to model z tegorocznej oferty. Jednak to błędna informacja. Model pojawił się w 2019 roku, dlatego nie znajdziesz go w oficjalnej ofercie telewizorów TCL na 2020 rok.

Seria TCL Mini LED X10 – ekstremalnie ostry obraz, a diody LED wprowadzają kontrast, szczegóły, realistyczną jakość obrazu i wydajność HDR na zupełnie nowy poziom.

Telewizor o rozdzielczości 4K oferuje wszystkie najlepsze formaty HDR. Warto dodać, że nawet flagowe telewizory Samsung QLED nie oferują ich wszystkich.

TCL 65X10 jest kompatybilny z HDR10, HDR10+, HLG oraz Dolby Vision. Dzięki tej ostatniej technologii, zyskujemy o wiele lepszy obraz.

TCL 65X10
TCL 65X10 QLED Mini LED / fot. TCL

Jednak obraz 4K i HDR schodzi gdzieś na plan dalszy za sprawą wykorzystywania Micro LED oraz technologii kropki kwantowej.

Dzięki ponad 15 000 ultra cienkich diod LED podzielonych na 768 stref, będziesz cieszyć się szczegółową wyrazistą bielą, bogatą głęboką czernią bez efektu halo. Żywe szczegóły zapewniające najlepszą wydajność HDR.

Telewizor TCL został doskonale wyposażony w opcje poprawiające wrażenia audio. To jeden z modeli oferujących, m.in. Dolby Atmos czy Dolby Audio.

Oczywiście większość możemy zawdzięczać wbudowanemu w podstawę telewizora soundbarowi. Ta dedykowana listwa głośnikowa od Onkyo to ciekawy pomysł na polepszenie brzmienia.

Smart TV łączy się z internetem bezprzewodowo i oferuje szybki i wygodny interfejs, dzięki wykorzystywaniu systemu operacyjnego Android Pie 9.0. Poza najlepszymi aplikacjami, jak Netflix, YouTube Amazon Prime, wraz z TV zyskujesz dwa piloty.

Wszystko po to, by móc sterować najważniejszymi funkcjami tego telewizora także za pomocą komend głosowych. Te w przyszłości posłużą także do obsługi Asystenta Google i Amazon Alexa.

Źródło: TCL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *