Samsung The Frame: nowe telewizory QLED

Samsung The Frame: nowe telewizory QLED. Samsung w tegorocznej ofercie ma nie tylko telewizory QLED o rozdzielczości 4K i te z obrazem 8K: Q950TS, Q900TS i Q800T. Już od kilku lat w ofercie tego producenta znajdziemy jeszcze jedną serię – Samsung QLED The Frame.

Samsung QLED The Frame propozycja telewizora dla miłośników sztuki. Zobaczcie czego możemy spodziewać się po tegorocznej linii?

Samsung The Frame QLED / fot. Samsung

Samsung QLED – jakość obrazu

Samsung The Frame
Samsung The Frame QLED / fot. Samsung
  • Ekran QLED 32, 75 cali
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: HDR10+, Quantum HDR 4X
  • Moc głośników 40W
  • Smart TV Samsung Tizen 5.5
  • Liczba HDMI 4
  • Liczba USB 2
  • Rok produkcji 2020

Samsung QLED ma wiele wspólnego z tegorocznymi seriami, jak Q70T, czy Q80T. Najważniejszymi jego cechami są ekran QLED, 100% Natężenie Kolorów, zgodność z HDR i obsługą iPhonem (AirPlay 2), czy obraz 4K. Jednak to wszystko schodzi gdzieś na plan dalszy, z powodu dodatkowych opcji, w które nie zostały wyposażone pozostałe telewizory QLED (nawet te o rozdzielczości 8K).

Seria ma być w tym roku dostępna w wielkościach 32 oraz 75 cali. Cały czas czekamy na potwierdzenie, czy w tegorocznej ofercie znajdą się także modele o innych przekątnych, jak było to w 2019 roku:

Tryb Sztuka

Pierwszą z ciekawszych opcji jest Tryb Sztuka, pozwalający wyświetlać na telewizorze ulubione dzieła, nawet wtedy, gdy jest wyłączony.

Poczuj się jak w galerii sztuki. Twoje wnętrze może być jeszcze piękniejsze za sprawą specjalnego Trybu Sztuka. Dzięki tej funkcji The Frame dopasuje się zarówno do Twojej przestrzeni, jak i do stylu wnętrza. Gdy go wyłączysz będzie eleganckim dodatkiem, gdy zaś wyłączysz – prawdziwym dziełem sztuki.
Samsung

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

Wymienne ramki

Samsung The Frame
Samsung The Frame QLED / fot. Samsung

Druga rzecz, na która warto zwrócić uwagę to możliwość dopasowania telewizora Samsung QLED do naszego salonu, dzięki wymiennym ramkom, dostępnych w różnych kolorach: czerni, bieli, beżu, brązu lub głębokiego burgundu. Minusem jest niestety to, że trzeba je dokupić osobno. Plusem to, że dzięki umieszczonym w ramce magnesom, montaż jest bardzo łatwy.

Art Store

Posiadacze telewizora The Frame mogą wykupić dostęp do sklepu z obrazami światowej sławy artystów – Art Store. Obrazy i grafiki uporządkowane są według kategorii (tematyczne lub kolorystyczne), żeby łatwiej można było znaleźć to, czego szukamy.

Poznaj Art Store, największą galerię sztuki dostępną na ekranie telewizora. Art Store to sklep internetowy z dziełami sztuki przygotowany specjalnie dla The Frame. Korzystając z jego zasobów, jesteś w stanie wyświetlić na ekranie swojego The Frame obraz, zdjęcie lub grafikę wybraną z ponad 1000 propozycji, które na co dzień można zobaczyć w najlepszych światowych galeriach, takich jak Albertina czy V&A.

Samsung

Pokaz slajdów

Samsung QLED oferuje pokaz slajdów. Wyświetlane obrazy możemy zmieniać w zależności od potrzeb.

Czujnik jasności i ruchu

Nowy telewizor wykorzystuje specjalne czujniki odpowiadające za ustawienia jasności i kolorów. Do tego telewizor reaguje na ruch.

The Frame wyposażony jest w sensor jasności, który dopasowuje się do warunków panujących w Twoim domu. Wykrywając poziom oświetlenia otoczenia automatycznie dostosowuje ustawienia jasności i kolorów aby obraz prezentował się jak najbardziej naturalnie. Niezależnie od tego czy jest dzień czy noc, wybrane dzieło sztuki możesz podziwiać w najlepszym wydaniu.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *