Samsung Neo QLED QN91B: najlepsze telewizory dla graczy

Samsung Neo QLED QN91B to seria, którą ostatnio testowaliśmy. Za kilka dni przeczytacie nasz test modelu o wielkości 55 cali. Jednak już teraz warto wiedzieć, że według producenta mniejsze modele (43″ i 50″) mogą być najlepszymi (i niekosztującymi fortuny) telewizorami dla graczy. Nowością jest w nich odświeżanie 144 Hz. Co jeszcze?

Samsung Neo QLED QN91B może być w tym roku najpopularniejszą serią telewizorów dla graczy, jeśli szukasz modeli z podświetleniem Mini LED. Jednak nie tylko ten rodzaj podświetlenia sprawia, że modele znakomicie nadają się do grania w najlepsze gry.

Samsung Neo QLED QN91B: TV dla graczy

Telewizor Samsung QN91B / fot. Samsung

Dodatkowym zaskoczeniem jest to, że to najmniejsze modele wchodzące w skład serii oferują coś, czego nie mają większe modele. Chodzi o funkcję upłynniania ruchu do 144 Hz. Przypomnijmy, że lepsze telewizory posiadają 100 Hz matrycę i to jeden z najważniejszych wyznaczników telewizorów gamingowych. Tymczasem telewizory Samsung o wielkości 43 cali oraz 50 cali mogą “podkręcić” odświeżanie do 144 Hz. Jest to także nazywane Zaawansowanym Upłynniaczem Ruchu Pro.

Alternatywą dla graczy, którzy nie chcą inwestować w dwa osobne ekrany jest telewizor Neo QLED QN91B, o przekątnej 43 i 50 cali z odświeżaniem 144 Hz w 4K w Trybie Gry. Wysoka jakość obrazu oraz szereg rozwiązań zaprojektowanych z myślą o graczach sprawią, że ten telewizor pozwoli osiągnąć nowy poziom wirtualnych wrażeń (…) Oznacza to, że obraz jest odświeżany 144 razy na sekundę, osiągając przy tym imponującą rozdzielczość 4K. Dzięki temu gracze będą mogli cieszyć się perfekcyjną dynamiką obrazu, bez rozmyć i opóźnień.

Drugą ważną rzeczą jest to, że seria QN91B to także niski input lag. Dzięki temu zyskujesz minimalne opóźnienie sygnału, kiedy podłączasz konsolę do telewizora. Jak to wygląda w przypadku tej serii?

Telewizory Neo QLED 2022 to nie tylko doświadczenie świetnej jakości obrazu i dźwięku. To także funkcje i rozwiązania stworzone specjalnie z myślą o fanach gier i niski input lag, który w QN91B o przekątnej 43 i 50 cali w rozdzielczości 4K przy 144 Hz jest poniżej 5 ms. Te, które znalazły się w tegorocznych modelach telewizorów z serii QN91B do tej pory zarezerwowane były zazwyczaj dla monitorów dla graczy. Wprowadzone innowacje oraz mniejsze rozmiary ekranów – 43” i 50” – sprawią, że będą oni mogli budować przewagę nad przeciwnikami w wirtualnym świecie.

Dodatkowe technologie dla graczy

Samsung Neo QLED QN91B
Telewizor Samsung QN91B / fot. Samsung

Zaawansowane Funkcje dla Graczy+, to kolejne udogodnienie w wielu seriach telewizorów Samsung z katalogu na 2022 rok. Wystarczy wspomnieć o Podręcznym Panelu Gracza 2.0 (intuicyjne menu), który pozwoli błyskawicznie sprawdzić liczbę wyświetlanych klatek (FPS) i input lag czy zarządzać wyjściem dźwięku.  Z kolei Ultra Szeroki Widok w Grach zadba o lepszą widoczność, dzięki ultra szerokim proporcjom obrazu 21:9 lub 32:9, znanym doskonale bardziej z monitorów gamingowych. Na tym nie koniec, bo seria QN91B ma coś jeszcze:

Miłośnicy wirtualnych rozgrywek powinni docenić także funkcję FreeSync Premium Pro, która odpowiada za większy komfort gry. Redukuje rozdarcie i szarpanie obrazu, zmniejsza input lag, obsługuje treści HDR oraz technologię LFC, która zwiększa płynność animacji – a wszystko po to, aby swobodnie zbudować przewagę nad przeciwnikiem. Z kolei Automatyczny Tryb Gry pozwoli szybko rozpocząć rozgrywkę i zapewnić natychmiastową reakcję na każdy ruch, pozwalając na większą kontrolę bez opóźnień. Co ważne, telewizor jest wyposażony w cztery porty HDMI 2.1 wspierające funkcje dla graczy.

W tym roku po raz pierwszy posiadacze telewizorów Samsung 2022 zyskują dostęp do aplikacji Xbox na Smart TV. Wystarczy internet, abonament Xbox Pass oraz pad od XBOX czy PS (kompatybilne z Bluetooth), by grać w setki nowych gier. Te możesz w łatwy sposób pobrać z biblioteki Xbox Game Pass, a te zostaną przesłane od razu na ekran telewizora.

Oczywiście telewizory gamingowe Samsung są kompatybilne z opcją podziału ekranu na dwie części – Multi View i oferują złącza HDMI w wersji 2.1.

Telewizory Neo QLED QN91B o przekątnych 43 i 50 cali z powodzeniem zastąpią graczom komputerowym monitory oferując jednocześnie wiele funkcji, które są tam niedostępne. To najlepsze rozwiązanie dwa w jednym, które oferuje doskonałą jakość rozrywki czasie rozgrywek z komputerem PC czy konsolą. To także dokonały obraz w czasie oglądania filmów i telewizji oraz korzystania z serwisów VOD czy YouTube.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *