Rekordowa sprzedaż telewizorów Samsung OLED

Rekordowa sprzedaż w przypadku Samsunga dotyczy przede wszystkich innowacyjnych ekranów OLED. Koncern opublikował dane dotyczące sprzedaży TV OLED w lutym 2023 roku.


Firma Samsung od lat jest liderem na rynku telewizorów i stale wprowadza innowacje, aby sprostać wymaganiom klientów. Rekordowa sprzedaż telewizorów OLED jest dowodem na to, że strategia firmy przynosi oczekiwane efekty, a klienci coraz chętniej wybierają markę Samsunga.

Rekordowa sprzedaż telewizorów Samsung OLED
Samsung QE77S95C / fot. Samsung

Samsung zakończył 2022 rok na pozycji lidera globalnego rynku telewizorów pod względem wartości oraz liczby sprzedanych telewizorów już po raz 17. Nieprzerwanie od 2005 roku, a więc już 18. rok z rzędu, telewizory Samsung były także najchętniej wybierane przez Polaków. W lutym br. roku, czyli dziewięć miesięcy od wprowadzenia w Polsce do sprzedaży telewizorów OLED, także w tej grupie produktów Samsung odnotował doskonałe wyniki.

Samsung QE65S90C / fot. Samsung

Premierowe telewizory OLED szybko zdobyły klientów w Polsce. Świadczą o tym najnowsze dane GfK – w lutym 2023 r. telewizory Samsung OLED odnotowały najlepsze jak dotychczas wyniki i miały 37% udziału w rynku pod względem wartości sprzedaży. Jak wynika z wewnętrznych danych firmy Samsung, nasz kraj jest pierwszym na świecie, w którym w lutym cieszyły się one największą popularnością w swojej kategorii.

Samsung QE77S95C / fot. Samsung

OLED to najnowocześniejsza technologia wyświetlaczy, która pozwala na osiągnięcie niespotykanej dotąd jakości obrazu. Najlepsze telewizory OLED charakteryzują się głęboką czernią, intensywnymi kolorami i wysokim kontrastem, co sprawia, że oglądanie filmów czy seriali staje się jeszcze bardziej realistyczne.

Telewizory Samsung OLED oferują głęboką czerń, czystą biel i pełną paletę żywych kolorów. Wiarygodne odwzorowanie kolorów potwierdza certyfikat „Zweryfikowane przez PANTONE”. Z kolei udoskonalony proces skalowania do jakości zbliżonej do 4K sprawia, że obraz jest bardziej szczegółowy i realistyczny. Wrażenia wizualne dodatkowo potęguje Laserowy Design, który nadaje ekranowi lekkości i elegancji.

W ramach tegorocznej przedsprzedaży – oprócz OLED TV S90C – dostępne są telewizory Neo QLED 4K 55QN85C, 65QN85C, 65QN95C oraz modele Excellence Line Neo QLED 8K 65QN700C, 65QN800C, 65QN900C.

Warto dodać, że dane firmy badawczej Omdia za 2022 rok potwierdzają również, że Samsung jest światowym numerem jeden na rynku telewizorów i to już po raz 17.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *