Premiery Disney+ (grudzień 2023)

Premiery Disney+ na ten miesiąc to w końcu więcej najnowszych tytułów (jak było na przykład w 2022 roku). Zobacz co w tym miesiącu warto oglądać na Disney+. Przed Tobą pełna lista tytułów, które trafiają w tym miesiącu na platformę.

Premiery Disney+ to przede wszystkim filmy i seriale z różnych gatunków. Tutaj co miesiąc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Co oglądać w pierwszej kolejności?

Premiery Disney+ (grudzień 2023)

Premiery Disney+
Najlepsze filmy Disney Plus / fot. LG

Disney+ powoli przyzwyczaja nas do tego, że podobnie jak Prime Video, nowości co miesiąc jest mało. Jednak jeśli zobaczysz jakie to produkcje, z pewnością znajdziesz wśród nich coś, co Ciebie zainteresuje.

W niemieckim domu

Deutsches Haus
2023
57 min.

Eva, która wcześniej nie miała świadomości istnienia Auschwitz, decyduje się na pracę jako tłumaczka podczas drugiego procesu oświęcimskiego. To dla niej szansa na zrozumienie mrocznej historii, której wcześniej nie znała. Jednakże, gdy zanurza się w przeszłości, odkrywa, że jej własna rodzina była uwikłana w zbrodnie wojenne.
W miarę jak przewraca kartki zapisanej historii, Eva musi zmierzyć się nie tylko z przerażającą prawdą o Auschwitz, ale również z brutalnymi faktami dotyczącymi jej własnych korzeni. Jej droga ku zrozumieniu i pojednaniu z przeszłością staje się osobistą podróżą, podczas której musi przekroczyć granice własnej niewiedzy i konfrontować się z trudnymi decyzjami, których konsekwencje miały wpływ na jej własne życie.

Pasterz


The Shepherd
2023
38 min.

W wigilię Bożego Narodzenia 1957 roku, młody pilot RAF-u, Freddie, powraca z Niemiec do swojej rodziny w Anglii. Jednak gdzieś nad Morzem Północnym, jego samolot ulega awarii radia i zasilania, pozostawiając go samemu sobie w trudnej sytuacji. Kiedy paliwo zaczyna się kończyć, a szczęście zdaje się go opuszczać, pojawi się tajemniczy dobry samarytanin, gotów pomóc mu w bezpiecznym lądowaniu.
W obliczu zagrożenia i beznadziejności, Freddie doświadcza nieoczekiwanej pomocy od tajemniczego stróża, który staje się kluczową postacią w jego życiu tego wyjątkowego dnia. Jako niewidzialny pasterz nad Morzem Północnym, ten dobroczyńca prowadzi go przez trudności, pomagając mu przetrwać i dotrzeć do bezpiecznego lądowiska.
Opowieść o tym zdarzeniu, zatytułowana “Pasterz”, to poruszający obraz nie tylko świątecznego cudu, ale również siły ludzkiej solidarności i wsparcia w chwilach największego kryzysu. To historia o tym, jak nawet w najciemniejszych chwilach, pojedynczy akt dobroci może odmienić życie i wprowadzić iskierkę nadziei.

Obóz teatralny

6 grudnia

Ben Platt i Molly Gordon występują w komedii “Obóz teatralny” jako Amos i Rebecca-Diane, instruktorzy na podupadającym obozie teatralnym w stanie Nowy Jork. Kiedy beztroski Troy przybywa, by zarządzać obiektem, Amos, Rebecca-Diane i kierownik produkcji Glenn łączą siły z kadrą i uczniami, by wystawić arcydzieło, które uratuje ich ukochane miejsce. Reżyserią zajęli się Molly Gordon i Nick Lieberman, a scenariusz napisali Noah Galvin, Molly Gordon, Nick Lieberman i Ben Platt, opierając się na ich filmie krótkometrażowym.

Świąteczny dziennik cwaniaczka: Biała gorączka

8 grudnia

W filmie “Świąteczne Wybryki Grega,” święta Bożego Narodzenia nabierają zupełnie nowego wymiaru, gdy Greg, nieśmiertelnie niezdarny i pechowy, postanawia przetrwać ten magiczny okres w stylu… no cóż, w stylu Grega.

Greg, pełen wigoru i kreatywności, wpada na szereg pomysłów na to, jak uczynić te święta niezapomnianymi. Czy to zakupy z ostatniej chwili, które zamieniają się w komedię pomyłek, czy podejście do dekoracji, które sprawia, że dom staje się bardziej chaotyczny niż kolorowy, Greg zawsze ma talent do wpadania w tarapaty.

Jednak w tym roku Greg ma plan: chce zachować spokój, być odpowiedzialnym i sprawić, aby święta były idealne dla wszystkich. Czy jednak plany Grega są do zrealizowania, czy znowu wpakuje się w komiczne sytuacje, pozostawiając widzów z uśmiechem na twarzy?

Simpsonowie


The Simpsons
1989 – , 22 min.

sezon 35, 13 grudnia

Simpsonowie to jedna z najdłużej emitowanych kreskówek w USA. Tylko na Disney Plus znajdziesz wszystkie 34 sezony opowiadających o perypetiach najbardziej zwariowanej rodziny z miasteczka Springfield. Oczywiście pierwszoplanowym bohaterem jest Homer Simpson, który jako głowa rodziny wplątuje się za każdym razem w absurdalne sytuacje.

Bob’s Burger


2023 –
sezon 14, 13 grudnia

Bob’s Burger to jedna z najpopularniejszych kreskówek w serwisie Disney+. W kwietniu pojawią się nowe odcinki sezonu 13. A potem przyjdzie pora na kolejny, 14 sezon.

Święty Mikołaj

Sezon 2, 13 grudnia

W drugim sezonie “Świętego Mikołaja”, rodzina Calvinów powraca z obchodów Bożego Narodzenia, pozostawiając magiczną śnieżną kulę pod choinką. Główny bohater, Scott, skoncentrowany na przyszłości, mianuje swojego syna, Cale’a, kolejnym Mikołajem. Cała rodzina, w tym Carol i Sandra, odgrywa ważną rolę, gdy Scott przekształca Święta w firmę rodziną. Nieświadomy sytuacji, Złoty Mikołaj, Magnus Antas, zostaje uwolniony i zbliża się, gotów pokonać Scotta. Premiera obejmuje wszystkie odcinki sezonu.

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

15 grudnia

Harrison Ford powraca w kultowej roli Indiany Jonesa w ostatniej, wyczekiwanej odsłonie serii. Indiana musi ochronić starożytny artefakt, który może zmienić bieg historii, przed ludźmi, którzy chcą go wykorzystać dla własnych korzyści. W wielkiej, oszałamiającej przygodzie, w różnych zakątkach świata, Indiana stanie przed wyzwaniami, które wystawią na próbę jego siłę i wytrwałość. Gwiazdorska obsada, w tym Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, John Rhys-Davies, Toby Jones i Mads Mikkelsen, gwarantuje nieustanne trzymanie w napięciu. Reżyserię ekscytującego finału serii powierzono Jamesowi Mangoldowi, a scenariusz napisali Jez Butterworth, John-Henry Butterworth, David Koepp i James Mangold.

Percy Jackson i bogowie olimpijscy

20 grudnia

Percy Jackson wyrusza na niebezpieczną misję, uciekając przed potworami i wkraczając w pole bogów. Podróżując przez całą Amerykę, poszukuje pioruna piorunów należącego do Zeusa, aby zapobiec wojnie totalnej. Po stracie matki trafia do Obozu Herosów, gdzie, odkrywając swoje półbogie pochodzenie, staje przed koniecznością skonfrontowania się z własnym losem. Wraz z Annabeth i Groverem wyrusza w niebezpieczną misję, która przybliży go do odpowiedzi na pytania o własne miejsce w świecie, nadzieję na ponowne spotkanie z matką, i odkrycie swojego przeznaczenia.

Family Guy


Family Guy
1999, 22 min.

sezon 22, 20 grudnia

Głowa rodziny (Family Guy) to animacja, która od lat znajduje się w niejednym zestawieniu najlepszych seriali. Zwariowany Peter Griffin i jego rodzina za każdym razem przeżywają szalone przygody. Kreskówka jest skierowana bardziej dla widzów dorosłych. Jest w niej dużo nawiązań do aktualnych wydarzeń na świecie polityki, branży muzycznej czy filmowej. Warto dodać, że dużo antenowego czasu dostają też gadający pies Petera – Brian i synek Stevie, który jest diabłem wcielonym.

Nieznośna Dziewiątka

22 grudnia
Andy postanawia zrobić coś, gdy nie dostaje prezentu od Mikołaja i trafia na Listę Nicponi. Zbiera dziewięć nieznośnych postaci, by przeprowadzić skomplikowany skok na warsztat Mikołaja na biegunie północnym i odzyskać należne prezenty. Komedia, pełna figli i świątecznej magii, dostarczy niezapomnianych chwil śmiechu i ciepła.

Zobacz także: Najlepsze seriale Disney Plus (TOP10)

Zobacz także: Najlepsze filmy Disney Plus (TOP10)

Źródło: Premiery Disney+, Premiery Disney+ 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *